Metody realizacji projektów inwestycyjnych planowanie, finansowanie, ocena. Project Finance-Corporate Finane

Wydawnictwo: Osrodek Doradztwa i Doskonalenia Kadr
biznes, finanse

Joanna Listkiewicz absolwentka, obecnie doktorantka w Kolegium Zarządzania i Finansów SGH w Warszawie. Specjalizuje się w zarządzaniu i marketingu. Doświadczenie zawodowe obejmuje pracę w przedsiębiorstwach handlowych (administracja, PR) oraz w bankowości (PR, sprzedaż, marketing).Sławomir Listkiewicz absolwent, obecnie doktorant w Katedrze Inwestycji i Nieruchomości SGH w Warszawie. Specjalizuje się w dziedzinie finansowania inwestycji infrastrukturalnych. Posiada doświadczenie zawodowe z zakresu finansowania projektów inwestycyjnych i analizy kredytowej w bankach, a także w zarządzaniu ryzykiem finansowym w przedsiębiorstwach budowlanych oraz ryzykiem kredytowym w przedsiębiorstwach handlowych.Paweł Niedziółka doktor nauk ekonomicznych, adiunkt w Katedrze Bankowości SGH w Warszawie, wykładowca na studiach dziennych, zaocznych i podyplomowych w SGH. Autor ponad 30 publikacji z zakresu bankowości i finansów. Ekspert w Departamencie Zarządzania Ryzykiem w Banku Millennium SA, poprzednio związany z Credit Lyonnais Bank Polska S.A. oraz Bankgesellschaft Berlin (Polska) S.A.Paweł Szymczak absolwent, obecnie doktorant w Kolegium Gospodarki Światowej SGH w Warszawie. Specjalizuje się w tematyce finansowania działalności przedsiębiorstw. Ekspert w Departamencie Zarządzania Ryzykiem w Banku Millennium S.A., wcześniej związany z Citibank (Poland) S.A. Autor i współautor artykułów i opracowań z zakresu finansów.W prezentowanej książce w sposób kompleksowy omówione zostały dwie podstawowe metody realizacji projektów inwestycyjnych Project Finance i Corporate Finance oraz sposoby ich oceny. Autorzy przedstawili różne możliwości wykorzystania tych metod z uwzględnieniem specyfiki rozwoju polskiej gospodarki. Układ opracowania umożliwia porównywanie wad oraz zalet każdej metody w kolejnych etap

Ola | 2013-06-28
weronika-k4 | 2011-03-21