Pałace polskie

83-247-0083-8
albumy
Nifelinord

źródło okładki: http://empik.pl/

Album wydany przez Zenona Żyburtowicza, polskiego artystę, podróżnika i fotografa, prezentuje najpiękniejsze zamki i dwory królewski, magnackie i szlacheckie. Nie można przejść obojętnie wobec przepięknych zdjęć, urzekających ujęć wnętrz polskich rezydencji. Całość wieńczą historyczne opisy polskich najważniejszych zabytków.
Książka warta polecenia szczególnie dla osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z polską architekturą. :)

Antoni Leśniak | 2013-11-04
Przeczytana: 26 czerwca 2013

Nie ukrywam, że często, jak usypiam, to jako swoje marzenie senne, przy którym momentalnie usypiam, przywołuję obraz pięknej rezydencji zamkowej, której jestem właścicielem, a która olśniewa swym architektonicznym blaskiem i bogactwem wyposażenia wnętrz, której towarzyszą otaczające ją piękne ogrody z alejkami spacerowymi i rzeźbami, w różnym stylu i z różnych epok, z najważniejszym, centralnym miejscem ulokowanym w jednej z sal, czyli z olbrzymią biblioteką wyposażoną w wartościowe inkunabuły i prawdziwe perełki bibliofilskie. Ot, takie ludzkie potrzeby, by przez chwilę poczuć i pouczestniczyć w innym życiu. Nie powinno nas dziwić, dlaczego Anglicy, którzy przez ostatnie lata byli świadkami wielu afer, skandali i niezwykle kłopotliwych sytuacji związanych z rodziną królewską, absolutnie nie mają zamiaru zrezygnować z tego symbolu i są gotowi dalej ponosić wszystkie koszty związane z utrzymaniem dworu. Dwór jest bowiem ucieleśnieniem wszystkich niespełnionych pragnień, gdyż tak...

Karol | 2013-09-11
Przeczytana: 2004 rok

Bardzo dobrze opracowany albym, piękne zdjęcia.

Katherina87 | 2012-11-25

Najpiękniejsze polskie pałace i rezydencje magnackie - prawdziwe perły architektury, którym nierzadko dopiero w ostatnich latach przywrócono dawny blask. Wśród nich są tak znane, jak Łazienki, Łańcut, Pałac Prezydencki, oraz mniej słynne, a równie piękne jak Teresin, Choroszcz, Kobylniki. Wspaniałe fotografie i opisy oddają nastrój dawnych czasów - pisany z dziennikarskim temperamentem tekst nie szczędzi informacji historycznych. Szczególnie cenne są zdjęcia wnętrz pałacowych oraz detali architektonicznych i dekoracyjnych, wydobytych specjalnie ze skarbców i pilnie strzeżonych magazynów.