Międzynarodowe zarządzanie środowiskiem. Tom III - red. Ludgarda Buzek, Heinz Strebel, Matthias Kramer

Wydawnictwo: C.H. Beck
biznes, finanse

Operacyjne zarządzanie środowiskiem w aspekcie międzynarodowym i interdyscyplinarnym to polskie tłumaczenie trzeciego tomu trzytomowej publikacji Międzynarodowe zarządzanie środowiskiem . Program nauczania, zawarty w III tomie, przekazuje istotną wiedzę oraz umiejętności zarządzania przedsiębiorstwem w sposób ekonomiczny i proekologiczny. Dotyczy on ukierunkowanej procesowo i produktowo ochrony środowiska, ze względu na jej cel, jakim jest zamknięcie obiegów energii i surowców, np. poprzez zastosowanie odnawialnych źródeł energii. Przedstawione informacje dotyczą z jednej strony proekologicznego kształtowania produktów, zaopatrzenia i logistyki, produkcji, ekobilansowania, rachunkowości i controllingu ekologicznego, zarządzania zasobami ludzkimi oraz marketingu, a z drugiej strony ochrony powietrza, gospodarki wodno-ściekowej, gospodarki odpadami oraz energetycznej. Przekazana we wcześniejszych tomach wiedza znajduje zastosowanie również na szczeblu operacyjnym, będącym przedmiotem tego tomu.