Controlling w przedsiębiorstwie. Koncepcje i instrumenty

Wydawnictwo: Osrodek Doradztwa i Doskonalenia Kadr
837187796X
biznes, finanse

Controlling jest stosunkowo nową koncepcją zarządzania, jednak wiele polskich przedsiębiorstw już stosuje controlling w praktyce lub podejmuje działania zmierzające do wprowadzenia odpowiednich jego form. Niniejsza książka jest odpowiedzią na rosnące zainteresowanie systemami controllingowymi zarówno w ujęciu teoretycznym, jak i praktycznym. W kolejnych rozdziałach, w formie szczegółowych i przejrzystych wykładów ilustrowanych licznymi schematami i rysunkami, omówiono istotę i zakres controllingu, controlling w strukturze organizacyjnej przedsiębiorstwa, controlling strategiczny i jego instrumenty, controlling operacyjny i jego instrumenty, controlling gospodarki zasobami przedsiębiorstwa, controlling funkcjonalny, controlling w ośrodkach odpowiedzialności przedsiębiorstwa, controlling zorientowany na wartość przedsiębiorstwa, systemy informatyczne controllingu. Jest to kompleksowe i uniwersalne opracowanie przedstawiające rozwiązania możliwe do zastosowania w różnych środowiskach projektując systemy controllingowe dla konkretnych przedsiębiorstw należy bowiem uwzględnić specyfikę ich działalności oraz właściwości realizowanych procesów gospodarczych.

bobi96648 | 2015-12-20
Anna | 2015-03-15