Pamiętnik Czarnego Noska

Wydawnictwo: Book House
dla dzieci, Czarny Nosek,
Dusia

Wznowienie opowieści o przygodach sympatycznego "zgubionego" misia Czarnego Noska. Książka z serii "Lektury mojej babci", która przypomina najmłodszym czytelnikom utwory należące do klasyki polskiej literatury dziecięcej. Ilustracje do książki zostały przygotowane przez Elżbietę Wasiuczyńską.

źródło opisu: Wydawnictwo Book House, 2009

źródło okładki: http://www.bookhouse.com.pl/okladki/czarny%20nosek.jpg

Ksiazka przeczytana z corka jako lektura 1szej klasy. Ciekawe i zabawne przygody misia Czarnego Noska. Polecam. Mojej corce i mnie ksiazeczka bardzo sie podobala.

książek: 1955
AnnaSikorska | 2016-11-15

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Nowe wydanie: Wilga
Czy ktoś z Was lub Waszych dzieci ma swoją jedyną, ukochaną zabawkę, bez której świat nie byłby tak piękny? Czy Wasze dzieci tęsknią za swoimi towarzyszami zabaw? My mamy takiego misia i królika, bez których zasypianie jest niemożliwe. O podobnej więzi jest książka Janiny Porazińskiej. Czarny Nosek to wysłużony miś, który po latach zabaw i przygód trafia do redakcji i odpisuje dzieciom na ich listy, w których każde dziecko traktuje jak jedyną, niepowtarzalną i bardzo ważną osobę. Ciepło płynące z jego listów sprawia, że bardzo szybko staje się on popularnym pracownikiem redakcji. Z czasem dorabia się własnego „biurka”. Pogodny pluszak opowiada historię swoją i Małgosi, miała coraz więcej obowiązków w szkole i coraz mniej czasu na zabawy oraz wyprawy w świat zaniosła Czarnego Noska do czasopisma dla dzieci. Był dla niej tak ważny, że nawet nie przez moment nie pomyślała, że można go wyrzucić do śmieci. Chciała, by miał zajęcie i niósł innym radość. Ich wielka...

ilo99 | 2018-06-21
Na półkach: Przeczytane, Polecane

Wydawałoby się, że książka, która swą premierę wydawniczą miała w 1967 roku, nie będzie w stanie zachwycić współczesnych dzieci. Że znudzą się przygodami misia. Nic bardziej mylnego. Maluch słucha z uwagą i chętnie podpowiada pluszakowi te słowa, których miś nie zna. Młody czytelnik czuje się niezwykle ważny, gdy wie, gdzie mieszkają pszczoły, jak się zapala światło w domu, czy też co to są góry. Książka połknięta przez nas w ciągu dwóch dni, noszona za mną wszędzie, żeby czytać, co było dalej. A następnie długo oglądana, ze względu na miłe dla oka obrazki. Polecam.

Ynka | 2017-12-23

Bardzo piękna książka - opowieść o pluszowym misiu imieniem Czarny Nosek (albo Kosmaczek :)). Aż pragnęłoby się wrócić do dzieciństwa i mieć takiego misia! Moje 6-letnie córki słuchały opowieści z ciekawością i w skupieniu; bały się trochę, gdy miś został sam w lesie, czy gdy groziło mu przejechanie przez wóz. Ja czytałam z wielką przyjemnością. Ładnie napisane. Aż miło :) Polecam.

Ewa | 2016-06-28
Przeczytana: 1984 rok

Książka którą otrzymałam na zakończenie bodaj II kl. szkoły podstawowej. teraz -dla moich dzieci, co prawda zdarzają się w niej zwroty i wyrażenia już dziś nie stosowane lub występujące rzadko, to jeśli chodzi o aspekt językowy,ale wystarczy wyjaśnić sobie czy dziecku te małe zagadki:)Książka cudowna, ciepła, rozbudzająca wyobraźnię, dająca dziecku wiarę, że w misiu maskotce bije serduszko. Czemu nie?W końcu to prawo wieku i jego czar.Pamiętam do dziś mój zachwyt treścią opowieści o przeżyciach i więzi ogromnej pomiędzy małą dziewczynką a ukochanym misiakiem ze sklepowej wystawy, którego nic innego nie mogło zastąpić. Polecam serdecznie!!!

dagmara1976 | 2018-02-07
Przeczytana: 07 lutego 2018

Książka trochę za stara na lekturę, dzieci będą miały problem z identyfikowaniem się z bohaterem. Choć równocześnie mogą dowiedzieć się "jak to kiedyś było". Przeznaczona maksymalnie dla pierwszaków, do czytania przez nauczyciela.

mio | 2011-04-21

Cudowna, dzięki niej zapragnęłam mieć swojego Czarnego Noska (swoją drogą każda książka tak na mnie wpływała), no i pamiętam, jak bardzo zrobiło mi się smutno, gdy uświadomiłam sobie, że mojego ukochanego Czarnego Noska zaskoczyła wojna...

aniaszew | 2017-02-02
Przeczytana: 02 lutego 2017

Kupiłam nowe wydanie tej książki zwabiona piękną okładką. Bardzo ciepła opowieść o pluszowym misiu, który ma różne przygody.

Karoline | 2016-04-16

Absolutny faworyt z dzieciństwa. Pamiętam, jak przypadkowo ją znalazłam i przeczytałam tego samego wieczora, co dla 7-letniej mnie było zapewne niemałym wyzwaniem. Podejrzewam, że ta historia będzie ze mną do końca życia.

Czosnek | 2017-11-08

Ta książka zainteresowała mnie od razu :) najlepiej było gdy nasz🐻 bohater był na wsi:D