Pokochaj mnie

Tłumaczenie: Agnieszka Myśliwy
Cykl: Rodzina Hathaway (tom 3)
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Tempt me at Twilight
Ag2S

Trzecia część cyklu o rodzinie Hathaway. Poppy Hathaway kocha swą niekonwencjonalną rodzinę, lecz tęskni za normalnością. Los jednak stawia na jej drodze Harry’ego Rutledge’a, enigmatycznego hotelarza i wynalazcę. Harry dysponuje ogromnym majątkiem, przyjaźni się z najwyżej postawionymi osobami w państwie i prowadzi tajemnicze, niebezpieczne interesy. Gdy flirt naraża na szwank jej...

Trzecia część cyklu o rodzinie Hathaway.

Poppy Hathaway kocha swą niekonwencjonalną rodzinę, lecz tęskni za normalnością. Los jednak stawia na jej drodze Harry’ego Rutledge’a, enigmatycznego hotelarza i wynalazcę. Harry dysponuje ogromnym majątkiem, przyjaźni się z najwyżej postawionymi osobami w państwie i prowadzi tajemnicze, niebezpieczne interesy. Gdy flirt naraża na szwank jej reputację, Poppy zdumiewa wszystkich, przyjmując jego oświadczyny – i odkrywa, że świeżo poślubiony mąż darzy ją namiętnością, lecz nie miłością. Harry był gotów zaryzykować wiele, by zdobyć rękę Poppy – ale nie miłość. Przez całe życie trzymał świat na dystans… Jednak jego przenikliwa, urzekająca młoda żona pragnie nią być w każdym znaczeniu tego słowa. Pożądanie narasta, a w mroku czai się wróg. Chcąc zatrzymać Poppy u swego boku, Harry będzie musiał zaryzykować prawdziwy związek ciał i dusz...

źródło opisu: Wydawnictwo Prószyński i S-ka, 2011

źródło okładki: http://www.proszynski.pl/Pokochaj_mnie-p-30986-1-30-.html

Jestem mega szczęśliwa, że w końcu mam książkę Lisy Kleypas z cyklu "Rodzina Hathaway"! Jestem niezmiernie wdzięczna mojemu narzeczonemu za tak wspaniały prezent 😉 A dlaczego wspaniały? Ponieważ na książki z tego cyklu poluję już od prawie dwóch lat! I właśnie dlatego musiałam ją koniecznie szybko przeczytać i wyrazić swoje zdanie! 😊

Lisa Kleypas mieszka w stanie Waszyngton wraz z mężem oraz dwójką dzieci. Jej książki - współczesne oraz historyczne romanse - osiągają miana bestsellerów, czemu się wcale nie dziwię 😊
Autorkę poznałam dzięki wyżej wymienionemu cyklowi. Gdy tylko zobaczyłam okładki tych książek zakochałam się od razu. A po zapoznaniu się z treścią - pokochałam je jeszcze bardziej. A co najważniejsze - zapragnęłam mieć całą serię 😊

Główną bohaterką tej części jest Poppy - jedna z czterech sióstr Hathaway. Pragnie ona normalnego życia, jednak jej gadatliwość, otwartość oraz inteligencja odstraszają potencjalnych kandydatów na męża. Zwariowana rodzina Poppy nie...

myślnik | 2013-10-31
Przeczytana: 2012 rok

"Pokochaj mnie" to trzecia część romansu o rodzie Hathaway. Tym razem mamy przyjemność poznać Poppy Hathaway,która jest kombinacją inteligencji i subtelnego niekonwencjonalnego uroku osadzonego w pięknym ciele. Poppy chce być zwyczajna - chce wyjść za mąż z miłości,mieć szczęśliwą rodzinę i wieść spokojne życie. Jednak nie łatwo tego dokonać kiedy się jest jedną z Hathaway,a ludzie którzy cię otaczają są przeczulenie konwencjonalni. Kolejny sezon dobiega końca a w około Poppy nie kręci się tabun mężczyzn. Według niej to wina jej braku obycia,przesadnej gadatliwości jak nie przystaje dla panny na wydaniu. Lecz mimo tego dziewczyna znajduje godnego adoratora. Ale życie to nie bajka. Dodger fretka jej siostry Beatrix jest początkiem końca marzeń o życiu z ukochanym. Pogoń za nieznośnym zwierzęciem po ciemnych korytarzach hotelu pcha ją prosto na spotkanie z przeznaczeniem. Harry Rutledge jest bogatym hotelarzem i wynalazcą. Posiada szerokie koneksje,które zasnuwają jego życie mgła...

Kachusek | 2014-11-20
Przeczytana: 14 listopada 2014

Wartka akcja i lekko napisany romans zachęcają do czytania :)

Tirindeth | 2012-08-02
Na półkach: Papierowe, Ulubione, Przeczytane

Poppy, trzecia z sióstr Hathaway, to niewątpliwie najpiękniejsza dziewczyna w całej rodzinie i jednocześnie prawdopodobnie najbardziej niedoceniona przez społeczeństwo, które nie toleruje kobiet o przenikliwych umysłach i odważnych poglądach. Bohaterka od trzech sezonów próbuje swoich sił w towarzystwie, lecz wciąż spotyka ją rozczarowanie – żaden z kawalerów nie jest dla niej odpowiedni, ba! żaden nawet nie stara się o śliczną Hathaway'ównę. Kiedy więc Poppy poznaje jednego z młodych arystokratów, który wyznaje jej uczucie, jest zachwycona i odwzajemnia miłość młodzieńca. A później spotyka tajemniczego pana Rutledge'a, właściciela hotelu i wszystko w jej życiu ulega gwałtownej zmianie...

Trzeci tom serii Lisy Kleypas okazał się dla mnie niezwykłym zaskoczeniem, bowiem nieco przygaszona po lekturze Uwiedź mnie, nie miałam wielkich nadziei w stosunku do Pokochaj mnie. Okazało się jednak, że Lisa stworzyła powieść, która z nawiązką rekompensuje niedociągnięcia poprzedniej części –...

Ziraelka | 2013-04-03
Przeczytana: 03 kwietnia 2013

Przyjemne romansidełko, bardzo odprężająca lektura, która nie wymaga wielkiego zaangażowania od czytelnika.
Nie ma tu wielkich zwrotów akcji, przygód ani napięcia, jest za to niezła historia dwojga ludzi, którzy muszą się uporać z całą masą nieporozumień i pretensji oraz ze sporą dozą niechcianych uczuć, zanim uda im się znaleźć szczęście w małżeństwie zawartym raczej z przymusu niż z miłości.
Niestety książki Lisy Kleypas mają to do siebie, że wszystkie są podobne i po pewnym czasie poszczególne historie zlewają się, tworząc w mojej świadomości mglistą masę. To oczywiście nie świadczy dobrze o autorce, bo to, co lubię w romansach najbardziej, to oryginalne historie i wyraziści bohaterowie, którzy zapadają w pamięć na długo.

książek: 2087
bookish | 2015-03-24
Przeczytana: 24 marca 2015

ta część, ze wszystkich 5 jest chyba najbardziej pikantna, a to za sprawą głównego bohatera Harrego. ma on coś w sobie z niegrzecznego chłopca, ale jest już mężczyzną owianym tajemnicą do tego inteligentnym i przedsiębiorczym, a kiedy czegoś lub kogoś zapragnie to zdobywa to za wszelką cenę. a zapragną Poppy. ugh, ubóstwiam.

angela2046 | 2014-06-21

Historia Poppy i Harry'ego. Ona kobieta szukająca ciepła, spokoju i miłości w życiu. On tajemniczy, zimny i idący po trupach do celu. Nie mogłoby być dwóch bardziej nie pasujących do siebie osób, a jednak nic bardziej mylnego. Związek oparty na kłamstwie i machinacjach Harry'ego aby zdobyć Poppy. A jednak mimo wszystko głównym celem staje się dla niego uszczęśliwienie swojej żony. A ona odkrywa, że on nie jest dla niej obojętny i musi zrobić wszystko, żeby zdobyć jego serce. Więcej nie mówię i zachęcam do przeczytania:)

grażyna | 2012-10-12
Na półkach: Przeczytane, 2010 - 2015
Przeczytana: 2012 rok

Dalsze losy rodziny Hathawayów tym razem pochylimy się nad losem Poppy i jej wielkiej miłości hotelarzu Harrym. Jak w każdym romansie znajdujemy tu skandale, miłośc i szczęśliwy koniec.

eliza88 | 2012-02-12

Jest romans,jest afera,sceny erotyczne i odpowiednia dawka humoru.
Bohaterowie nie są przesłodzeni,każdy z osobna ukazuje swoje wady i zalety.Łatwo się połapać w tym co mogą zrobić za chwilę,jednak czasem nas zaskakują.
Książkę czyta się lekko i przyjemnie i jeśli ktoś lubi ten gatunek( ja uwielbiam!) jest doskonałym sposobem na relaks.
Polecam wszystkim miłośnikom romansów w szczególności historycznych i każdemu kto chciałby choć na chwilę oderwać się od rzeczywistości i przenieść w rok 1852 do ówczesnego Londynu.

Goldie | 2018-11-01
Przeczytana: 01 listopada 2018

Jedna z lepszych tej autorki. Bardzo ciekawie zarysowana postać Poppy, choć nieco mniej głównego bohatera. Trochę trudno go zrozumieć, ale ponieważ w sumie dużo się dzieje w tej książce, to i bez tego jest bardzo ciekawa i żal przerywać czytanie. W dodatku jest wplecione wiele osób z innych książek tej autorki, co sprawia wrażenie nieco powrotu do przyjaciół i daje lekki oddech od głównego wątku. Sporo humoru i inteligentne dialogi, co już stałe u tej autorki!