Narzeczona Nocnego Jeźdźca

Okładka książki Narzeczona Nocnego Jeźdźca Christine Rimmer
Okładka książki Narzeczona Nocnego Jeźdźca
Christine Rimmer Wydawnictwo: Harlequin Seria: Harlequin Desire literatura obyczajowa, romans
Harlequin Desire
The Midnight Rider takes a bride
Harlequin
1998-01-01
1998-01-01
Hanna Walicka
marzenia sny narzeczony uczucia siostra

Podobało mi się. I to tak nieironicznie! Pomijając tylko, że przy opisach czynności gimnastycznych wykonywanych najczęściej w pozycji poziomej to piałam ze śmiechu jak pijana koza.
W ogóle gdyby uwagę z tych czynności bardziej poświęcić na relację pomiędzy bohaterami - albo kulturze harleyowców! - to byłoby naprawdę... dobrze. Nadal w granicach harlekinów, ale w porównaniu z tym, co czytałam ostatnio to niebo a ziemia. To głupiutka, ale całkiem miła historyjka, którą mogę polecić z czystym sercem. Głównie dlatego, że krótkie toto i naprawdę nieszkodliwe.

Adora - fakt - jej jedyny cel w życiu i hobby to znalezienie sobie chłopa, bo siostry już za mąż wyszły, a matka to pewnie sprawdza gdzie najbliższy zakon. I to może śmieszyć. Jednak z drugiej strony jest z niej taka pocieszna pierdoła z serduchem po odpowiedniej stronie, że nawet momenty, gdy mózg jej do krocza zjeżdża są do wybaczenia. A Jed... oj, ten Jed. Ile tu rzeczy mogło pójść srogo nie tak! Oczywiście to nadal schemat stereotypowego ,,innego", na którego ludzie patrzą bykiem, ale tak naprawdę to dobry chłop dbający o rodzinę - tylko trzeba chcieć go poznać. I to serio wyszło pani Rimmer całkiem dobrze - ja naprawdę kupuję, że z ,,przymusowego" małżeństwa, aby móc adoptować siostrę Jeda z czasem przeradza się to w coś szczerego, bo tak po ludzku się poznają. Czasem bardziej DOGŁĘBNIE, ale w inny sposób też.

Jeśli ktoś liczył na rozlew krwi i łez oraz zgrzytanie zębami - przepraszam, że rozczarowałam, ale naprawdę to nie była taka zła książka. Jak na harlekina.
W ogóle jeśli komuś by nagle odbiło i chciał zacząć czytać harlekiny, to spokojnie mógłby zacząć od tego - bez narażenia na uszczerbek na zdrowiu psychicznym.
Spokojnie mocne 6/10

Tylko ta jedwabista broda...

Ciekawa książka... Polecam.

Ciekawa książka... Polecam.