Kichuś majstra Lepigliny

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Karolina

"A wtem... Wesołe oczki glinianego chłopczyka zaświeciły jeszcze mocniej, a gębusia jak nie krzyknie: - Majstrze Szymonie, a dajcież i mnie onego specjału do nosa. Rety boskie! Na majstra Szymona aż poty uderzyły, tak się przeraził okrutnie, że toto gada, ale nic nie dał strachu po sobie poznać - tylko mówi: - Jakżeż ci dam tabaki, kiedy jeszcze nie masz nosa! - No, to nie marudźcie,...

- Majstrze Szymonie, a dajcież i mnie onego specjału do nosa.
- Jakżeż ci dam tabaki, kiedy jeszcze nie masz nosa!
- No, to nie marudźcie, przylepcie kawałek nochala, gdzie potrzeba, i dawajcie tabaki - tylko chyżo!.."

Iustracje: Maria Orłowska

źródło opisu: Nasza Księgarnia, 1958

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

allison | 2017-05-22

Przyznam, że nie pamiętam już dokładnie treści tej książki, ale w dzieciństwie czytałam ją wiele razy, więc musiała przypaść mi do gustu.
Bardzo podobały mi się ilustracje (nadal mam je w pamięci - w innym wydaniu tej książki).
I nie mogę odżałować, że ileś lat temu pozbyłam się swojego egzemplarza podczas jakiś wielkich porządków).

Roman Dłużniewski | 2016-12-31

Kichuś. Śmieszne, urocze imię dla chłopczyka ulepionego z gliny przez majstra Lepiglinę. Bardzo sympatyczna książeczka dla dzieci. Janina Porazińska nie bez powodu nazywana była polską Astrid Lindgren.

wakahisa | 2013-08-26

Jak dla mnie - lepsza wersja Pinokia. Bardziej mi się podobała, nie była tak "przerażająca", jak Pinokio. Ogólnie można przeczytać, ale bardzo nie powala.

Inger | 2015-11-04

Ukochana książeczka mojego dzieciństwa:)

Inger | 2018-04-06

Najważniejsza książka mojego dzieciństwa :)

Małgosia | 2018-11-12
Przeczytana: 1978 rok