Zwalnianie pracownika

Tłumaczenie: Ewelina Krok
Seria: Osobisty Mentor
Wydawnictwo: Onepress
Dismissing an Employee (Pocket Mentor)
Harvard Business
biznes, finanse

Menedżer z klasą Działaj profesjonalnie Orientuj się w przepisach prawa pracy Zachowaj odpowiedzialność Wyciągnij konstruktywne wnioski Podejmuj odpowiedzialne decyzje Jesteś profesjonalnym menedżerem, wiesz zatem, że zwolnienie pracownika to ostateczność. Decyzję taką podejmuje się dopiero po rozpatrzeniu wszelkich innych możliwości. Całemu procesowi towarzyszą zawsze niezwykle silne emocje. Trzeba również rozważyć, jak taka zmiana odbije się na pracy pozostałej części zespołu. Musisz wziąć pod uwagę morale swoich pracowników, a także ryzyko nadszarpnięcia dobrej opinii o firmie. Warto dokładnie zbadać wszelkie prawne aspekty zaistniałej sytuacji. To, jak się zachowasz, może na bardzo długo zmienić Twój wizerunek. Potrzeba Ci zatem skutecznej i sprawdzonej taktyki. Sprawdź: jak przeprowadzić rozmowę z pracownikiem, gdzie szukać alternatywnych rozwiązań, jakie procedury stosowane są w Twojej firmie, w jaki sposób przekazywać trudne wieści, skąd możesz wziąć dodatkowe informacje. Książki z serii są szybkimi i niezawodnymi źródłami informacji, pokazującymi, jak stawiać czoła codziennym wyzwaniom zawodowym. Zawierają wiele praktycznych wskazówek, podpowiedzi oraz przykładów pomagających Czytelnikowi zidentyfikować jego najmocniejsze strony i największe słabości. W biurze, na zebraniu czy w domu -te niewielkie przewodniki oferują szybką i profesjonalną pomoc w rozwiązywaniu problemów. Bądź menedżerem, który potrafi: zachować profesjonalizm w sytuacji kryzysowej, stworzyć dokładną dokumentację problemu, konstruktywnie rozwiązywać drażliwe kwestie, chronić dobrą reputację swojej firmy.

Autorzy książki występują pod egidą Harvard Business School Press.

cola | 2016-05-03
Na półkach: Chcę przeczytać, Posiadam