Połączenie spółek kapitałowych. Instrukcja obsługi (z suplementem elektronicznym)

Wydawnictwo: Osrodek Doradztwa i Doskonalenia Kadr
biznes, finanse

Książka, przygotowana przez prawników renomowanej warszawskiej Spółki Adwokackiej Tomczak i Partnerzy, to a zgodnie z tytułem a instrukcja obsługi połączenia spółek kapitałowych.Autorzy, zachowując chronologię czynności podejmowanych w toku postępowania połączeniowego, krok po kroku prowadzą Czytelnika przez całą procedurę: od momentu wyboru właściwej metody po zgromadzenie właściwej dokumentacji i rejestrację. Praktyczny komentarz, napisany lekkim, przystępnym językiem, uzupełniony jest wzorami odpowiednich dokumentów, uchwał i formularzy. Na zakończenie niektórych rozdziałów Autorzy dokonują krótkiego podsumowania mogących realnie pojawić się problemów, nazywając je afałszywymi dylematamia i wskazując, że trudności często są tylko pozorne, a cały proces połączenia spółek jest naprawdę stosunkowo łatwy, tym bardziej, że nie jest przez sąd kontrolowany, lecz jedynie rejestrowany.Książka adresowana jest przede wszystkim do wspólników spółek planujących połączenie, ale i dla prawników, aplikantów, studentów szukających wiedzy popartej doświadczeniem i podanej w zrozumiałej formie.