Business Rankings Annual 2008 2 Vols

Wydawnictwo: Gale Group
2000
biznes, finanse

Working from a bibliographic file we have built up over the years, we have culled thousands of items from periodicals, newspapers, financial services, directories, statistical annuals and other printed material. The top 10 from each of these rankings appears in this volume, grouped under standard subject headings for easy browsing. Each edition includes approximately 5,000 entries. Includes a cumulative index to previous editions, published as a separate volume.