Franz Bailom, Kurt Matzler, Dieter Tschemernja. Jak utrwalić sukces. Co wyróżnia przedsiębiorstwa.

Wydawnictwo: Wolters Kluwer
biznes, finanse

Dlaczego niektórym przedsiębiorstwom udaje się osiągnąć sukces mimo różnych przeciwności, podczas gdy inne firmy stale zmagają się z problemami?Zadaniem tej książki jest dostarczenie motywacji szefom i pracownikom firm do przeprowadzenia niezbędnych zmian w celu utrzymania lub zwiększenia ich konkurencyjności. Książka jest wynikiem czteroletniego projektu badawczego przeprowadzonego przez autorów, naukowców dużym dorobkiem w dziedzinie nauk o zarządzaniu, z udziałem ponad tysiąca organizacji z dziesięciu krajów. Jednym z głównych wniosków płynących z badań jest ten, że wpływ charakterystyki rynku czy atrakcyjności sektora na wyniki firmy jest mniejszy, niż głosi powszechna opinia. Sukces zależy w dużej mierze od kilku właściwości samej organizacji, które pozostają w strefie bezpośredniego wpływu najwyższego kierownictwa. Autorzy zwracają uwagę na czynniki o decydującym znaczeniu dla sukcesu organizacji, do których należą:* innowacyjność w zakresie produktów i procesów, * orientacja rynkowa, gromadzenie wiedzy o rynku i jej wykorzystanie, * nacisk na rozwijanie kluczowych kompetencji, * wybór i wdrożenie najlepszego modelu przywództwa, * budowanie kultury przedsiębiorczości.

źródło opisu: Matras

mateuszpb | 2016-09-01