9788320818321
biznes, finanse

Podręcznik obejmuje podstawową wiedzę z ekonomii matematycznej. Przy tym autorzy bardziej skupili się na aspektach ekonomicznych analizowanych zagadnień, ograniczając wykorzystanie zaawansowanych narzędzi matematycznych. Podręcznik obejmuje części mikroi makroekonomiczną. Część mikroekonomiczna obejmuje elementy teorii konsumenta i teorii przedsiębiorstwa. Część makroekonomiczna dotyczy długookresowego wzrostu gospodarczego i przyczyn zróżnicowania poziomu produkcji oraz mechanizmów wywołujący