Chirurg

Tłumaczenie: Jerzy Żebrowski
Cykl: Rizzoli/Isles (tom 1)
Wydawnictwo: Albatros
1 555
1 551
The Surgeon
978-83-7659-553-5
tajus

Niezwykle brutalny zabójca, nazywany przez media "Chirurgiem", zabija młode samotne kobiety, przeprowadzając na nich zabieg wycięcia macicy bez znieczulenia. Policja ustala, że podobna seria morderstw miała miejsce dwa lata wcześniej, a ich sprawca został zastrzelony przez doktor Catherine Cordell, piękną lekarkę zatrudnioną w bostońskim centrum medycznym jedyną ofiarę, której udało się ujść z życiem. Catherine znów czuje się zagrożona. Jej jedynym sprzymierzeńcem wydaje się być detektyw prowadzący śledztwo. Czy obie sprawy i obu zabójców coś łączy?

źródło opisu: okładka

źródło okładki: własne

Spiderdog86 | 2019-07-22
Przeczytana: 22 lipca 2019

Książki Tess Gerritsen czytam zwykle jak najlepsze horrory, gdyż thrillery medyczne autentycznie sprawiają, że włos mi się na głowie jeży. Miałem już do czynienia z przygodami Rizzoli i Isles, ale przeczytałem bodajże 3 tomy ze środka serii wskutek czego teraz zaczynam ją od początku. "Chirurga" czyta się bardzo dobrze, ale nie jestem w stanie w pełni docenić tej książki, gdyż trylogia Stiega Larssona nieco zaburzyła mój gust i np. fabuła "Chirurga" wydaje mi się przy przygodach Lisbeth i Mikaela wręcz banalnie prosta i dziecinna. Zdaję sobie jednak sprawę , że ta ocena jest niesprawiedliwa, gdyż nie wszystkie książki są sobie równe ze względu na gatunki i format fabuły, a Tess pisze naprawdę świetne thrillery, dlatego z czystym sumieniem daje książce mocne 7 gwiazdek☺️

Moja kolejna próba polubienia Tess i niestety kolejny raz nie porwała mnie, niestety...Fajny thriller, szybko się czyta, ale dla mnie na tle historii o seryjnych mordercach innych autorów jakoś blado...

Damian | 2019-07-17

Gerritsen ma dobre pióro. Umiejętnie stopniuje napięcie i zwroty akcji. Pisze ze znajomością mechanizmów, ale bez zarzucania człowieka masą technicznych szczegółów. Nie ustrzega się błędów. Czasem wyraźnie widać, gdzie prowadzi akcja, czasem bohaterom brakuje głębi, ale można na to wszystko przymknąć oko i cieszyć się niezłą lekturą.

KasiaRT | 2019-07-14
Na półkach: 6 (najlepsze), Przeczytane
Przeczytana: 2010 rok

2010

gazelopka | 2019-07-14

Wspaniała seria Roziolli & Isles. Uwielbiam i gorąco każdemu polecam. Wciągający thriller, dobrze napisany, łatwo i przyjemnie się czyta.

Gabi145 | 2019-07-12
Przeczytana: 30 czerwca 2019

Bardzo dory kryminał, thiller medyczny. Historia mnie wciągneła, polubiłam detektyw Rizzoli mimo jej zgrywliwości i ogólnego nastawienia na "nie".
Oczywiście, moża byłoby się doczepić do kilku rzeczy, ale czytała się dobrze i pozstała mi w pamięci, dlatego nie bedę sie czepiać.

stilla_sanguinis | 2019-07-04
Na półkach: Przeczytane, E-book, 2019
Przeczytana: 08 czerwca 2019

Całkiem przyjemny, nie skomplikowany triller medyczny. Jeżeli szukacie książki pełnej zagadek, czy dużej dawki krwawych scen to tu ich nie zdajdziecie. Pomimo to dobre czytadełko, bardzo szybko się czyta.

Szemhazaj | 2019-07-02

Nie no, to jest ta legendarna twórczyni medycznych kryminałów? Słabo w takim razie z nimi. Zabrakło mi tutaj postaci czy też rozwiązań w stylu Chattama albo makabrycznych pomysłów Cartera.

Cała trójka głównych bohaterów jest nakreślona po macoszemu. Wszyscy mają po dwie twarze - Moore jest oazą spokoju która wciąż cierpi po stracie żony, Cordell to twarda pani doktor trzęsąca się przy każdym szeleście zza okna, a Rizzoli... Użyłbym wulgaryzmów by określić jak bardzo ta - ekhm - genialna, błyskotliwa, ironiczna pani mnie irytowała. Chyba najgorszy możliwy typ kobiety. Przekonana o własnej wielkości, fanatycznie wypatrująca oznak szowinizmu, całkowicie odpychająca. Nie spotkałem się chyba jak dotąd z równie nieprzyjemnym "pozytywnym" bohaterem.

Tematyka jest ciężka jednak odrobina polotu w dialogach by nie zaszkodziła. Niestety, brakuje jej. Rozwiązanie na które wpadła Rizzoli jakieś wydumane, wspomniane oraz inne postaci płaskie, opisywane jak na blogu: były, zrobiły, powiedziały,...

HelenaB | 2019-06-26

Skąd biorą się tak przerażające pomysły? Książka świetnie napisana, dla lubiących kryminały POLECAM

Jools | 2019-06-25
Przeczytana: 22 kwietnia 2019

-> Recenzja pochodzi z bloga joolsandherbooks.blogspot.com

Na tę książkę miałam ochotę już od dłuższego czasu. Cały czas poszukuję kryminałów, które mnie mogą zainteresować, i które mogą być serią. Miałam nieco dość tych lżejszych historii i postanowiłam zabrać się za ten thriller medyczny. "Chirurg" to pierwszy tom z serii autorstwa pani Gerritsen.

Książka skupia się na bezwzględnym mordercy, który okrutnie rani kobiety bez znieczulenia, następnie wycinając im macice. Osoby te umierają bardzo powoli. Mordercę zadowala ten widok, gdy z ciał kobiet uchodzi życie. Niektóre rozdziały mamy przedstawione z perspektywy tej postaci, którą satysfakcjonuje to, co wyprawia tym osobom. W Bostonie znaleziono ciała kobiet, które zostały tak samo bestialsko potraktowane jak inne przed laty. Problem jest taki, że jedna z tych osób przeżyła i zamordowała sprawcę. Jednak to, co dzieje się w Bostonie, łudząco przypomina sprawy sprzed lat.

Bardzo się cieszę, że postanowiłam przeczytać tę...