Niewierne żony. O kobietach, które odważyły się zdradzić

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Psychologia na co dzień". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Jacek Santorski & Co
tłumaczenie
Zbigniew Kościuk
Daring Wives
978-83-89763-71-0
poradnik, zdrada, psychologia
Sęp

Kobiety od stuleci zdradzają swoich mężów i zapewne będą to czynić przez kolejne wieki. Jednak dopiero w ostatnich latach zaczynają zanikać podwójne standardy moralne dla mężczyzn i kobiet, a te ostatnie - po latach męskiej dominacji - uzyskują równe prawa, w tym prawo do zdrady małżeńskiej. Amerykańska psychoterapeutka Frances Cohen Praver, analizując kobiece pragnienie romansu...

Amerykańska psychoterapeutka Frances Cohen Praver, analizując kobiece pragnienie romansu pozamałżeńskiego, szuka odpowiedzi na pytanie, jakie są jego źródła, co romans daje kobietom i jakie niesie zagrożenia. Pisze: Trzeba być odważną kobietą, żeby zdecydować się na romans, jeszcze większej odwagi wymaga jednak wewnętrzna konfrontacja, zrozumienie samej siebie i rozpoczęcie pracy nad osobistymi i małżeńskimi problemami. Dr Praver unika sądów moralnych i ferowania wyroków; za jej pośrednictwem poznajemy - zawsze bardzo dla Czytelników interesujące - prawdziwe zwierzenia kobiet, które uwikłały się w romans, a teraz opowiadają psychoterapeutce o swoich przeżyciach. Te odważne - jak chętnie je określa autorka - kobiety, młodsze i starsze, o różnych doświadczeniach małżeńskich, a nawet preferencjach seksualnych, chcą lepiej zrozumieć siebie, własne małżeństwo i relacje z najbliższymi. Nie znajdziemy tutaj gotowych recept, niemniej zapoznanie się z historiami opowiedzianymi przez niewierne żony pomoże niejednemu z nas w rozwiązywaniu własnych problemów. Lektura książki będzie interesująca i pouczająca również dla mężczyzn, którzy się dowiedzą, dlaczego kobiety nie dochowują wierności, i co oni sami mogą zrobić, żeby ich to nie spotkało.

źródło opisu: Jacrk Santorski & Co, 2007.

źródło okładki: autorska okładka

Milczenie nocy
Ragnar Jónasson

6,5 (2 ocen i opinii)
Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
tee-jay | 2013-12-06
Przeczytana: 15 listopada 2013

słabo , słabiutko. Pisane z punktu widzenia ultra-feministki,poza tym poraża ignorancja autorki: czyli formułowanie ogólnych teorii na podstawie jednostkowych przypadków, obrażanie ludzi o odmiennych niż ona poglądach.manifestacyjne narzucanie własnych poglądów.

bartek | 2015-08-23
koza | 2013-06-18