Okładka książki Niewierne żony. O kobietach, które odważyły się zdradzić

Niewierne żony. O kobietach, które odważyły się zdradzić

Autor:
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Psychologia na co dzień". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
tłumaczenie
papier
Sęp
5.67 (6 ocen i 1 opinia)

Opis książki

Kobiety od stuleci zdradzają swoich mężów i zapewne będą to czynić przez kolejne wieki. Jednak dopiero w ostatnich latach zaczynają zanikać podwójne standardy moralne dla mężczyzn i kobiet, a te ostatnie - po latach męskiej dominacji - uzyskują równe prawa, w tym prawo do zdrady małżeńskiej. Amerykańska psychoterapeutka Frances Cohen Praver, analizując kobiece pragnienie romansu pozamałżeńskiego,...

Amerykańska psychoterapeutka Frances Cohen Praver, analizując kobiece pragnienie romansu pozamałżeńskiego, szuka odpowiedzi na pytanie, jakie są jego źródła, co romans daje kobietom i jakie niesie zagrożenia. Pisze: Trzeba być odważną kobietą, żeby zdecydować się na romans, jeszcze większej odwagi wymaga jednak wewnętrzna konfrontacja, zrozumienie samej siebie i rozpoczęcie pracy nad osobistymi i małżeńskimi problemami. Dr Praver unika sądów moralnych i ferowania wyroków; za jej pośrednictwem poznajemy - zawsze bardzo dla Czytelników interesujące - prawdziwe zwierzenia kobiet, które uwikłały się w romans, a teraz opowiadają psychoterapeutce o swoich przeżyciach. Te odważne - jak chętnie je określa autorka - kobiety, młodsze i starsze, o różnych doświadczeniach małżeńskich, a nawet preferencjach seksualnych, chcą lepiej zrozumieć siebie, własne małżeństwo i relacje z najbliższymi. Nie znajdziemy tutaj gotowych recept, niemniej zapoznanie się z historiami opowiedzianymi przez niewierne żony pomoże niejednemu z nas w rozwiązywaniu własnych problemów. Lektura książki będzie interesująca i pouczająca również dla mężczyzn, którzy się dowiedzą, dlaczego kobiety nie dochowują wierności, i co oni sami mogą zrobić, żeby ich to nie spotkało.

źródło opisu: Jacrk Santorski & Co, 2007.

źródło okładki: autorska okładka

Polecamy

Opinie czytelników
tee-jay | 2013-12-06
Przeczytana: 15 listopada 2013

słabo , słabiutko. Pisane z punktu widzenia ultra-feministki,poza tym poraża ignorancja autorki: czyli formułowanie ogólnych teorii na podstawie jednostkowych przypadków, obrażanie ludzi o odmiennych niż ona poglądach.manifestacyjne narzucanie własnych poglądów.

koza | 2013-06-18

Kalendarium literackie
  • Ray Bradbury
    94. rocznica
    urodzin
    Książki są po to, by nam przypominać, jacy z nas durnie.
  • Jan Tomkowski
    60. rocznica
    urodzin
    Najprościej mógłbym powiedzieć, że książki otwierają świat: są duchowym bogactwem, szczeblem do kariery, narzędziem rozwoju intelektualnego, źródłem wiedzy. Ale książki są również niebezpieczne. Dlatego równie słuszne wydaje się twierdzenie, że książki świat w jakiś sposób zamykają. Kto raz wszedł d... pokaż więcej
  • Jerzy Jarzębski
    67. rocznica
  • Annie Proulx
    79. rocznica
    urodzin
    Między tym, co wiedział, a tym, w co starał się wierzyć, istniał pewien rozziew, ale nic na to nie można było poradzić, a jeśli nie można czegoś zmienić, trzeba z tym żyć.
  • Peter James
    66. rocznica
    urodzin
    Nic nie trwa wiecznie. Trzeba cierpliwie czekać na właściwy moment, a prędzej czy później dostanie się wielką szansę. Tak jak w przyrodzie. Najwięksi drapieżnicy są też najbardziej cierpliwi.
  • Ladislav Klíma
    136. rocznica
    urodzin
    Czyż człowiek bardziej od czegokolwiek co przynależy rzeczywistości nie kocha cieni, iluzji, widm?
  • Jan Kochanowski
    430. rocznica
    śmierci
    Wy, którzy pospolitą rzeczą władacie, A ludzką sprawiedliwość w ręku trzymacie, Wy mówię, którym ludzi paść poruczono I zwirzchności nad stadem bożym zawierzono: Miejcie to przed oczyma zawżdy swojemi, Żeście miejsce zasiedli boże na ziemi, Z którego macie nie tak swe własne rzeczy, Jako wszyt... pokaż więcej
  • Lucjan Szenwald
    70. rocznica