Okładka książki Niewierne żony. O kobietach, które odważyły się zdradzić

Niewierne żony. O kobietach, które odważyły się zdradzić

Autor:
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Psychologia na co dzień". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
tłumaczenie
papier
Sęp
5,33 (6 ocen i 1 opinia)

Opis książki

Kobiety od stuleci zdradzają swoich mężów i zapewne będą to czynić przez kolejne wieki. Jednak dopiero w ostatnich latach zaczynają zanikać podwójne standardy moralne dla mężczyzn i kobiet, a te ostatnie - po latach męskiej dominacji - uzyskują równe prawa, w tym prawo do zdrady małżeńskiej. Amerykańska psychoterapeutka Frances Cohen Praver, analizując kobiece pragnienie romansu pozamałżeńskiego,...

Amerykańska psychoterapeutka Frances Cohen Praver, analizując kobiece pragnienie romansu pozamałżeńskiego, szuka odpowiedzi na pytanie, jakie są jego źródła, co romans daje kobietom i jakie niesie zagrożenia. Pisze: Trzeba być odważną kobietą, żeby zdecydować się na romans, jeszcze większej odwagi wymaga jednak wewnętrzna konfrontacja, zrozumienie samej siebie i rozpoczęcie pracy nad osobistymi i małżeńskimi problemami. Dr Praver unika sądów moralnych i ferowania wyroków; za jej pośrednictwem poznajemy - zawsze bardzo dla Czytelników interesujące - prawdziwe zwierzenia kobiet, które uwikłały się w romans, a teraz opowiadają psychoterapeutce o swoich przeżyciach. Te odważne - jak chętnie je określa autorka - kobiety, młodsze i starsze, o różnych doświadczeniach małżeńskich, a nawet preferencjach seksualnych, chcą lepiej zrozumieć siebie, własne małżeństwo i relacje z najbliższymi. Nie znajdziemy tutaj gotowych recept, niemniej zapoznanie się z historiami opowiedzianymi przez niewierne żony pomoże niejednemu z nas w rozwiązywaniu własnych problemów. Lektura książki będzie interesująca i pouczająca również dla mężczyzn, którzy się dowiedzą, dlaczego kobiety nie dochowują wierności, i co oni sami mogą zrobić, żeby ich to nie spotkało.

źródło opisu: Jacrk Santorski & Co, 2007.

źródło okładki: autorska okładka

Polecamy

Opinie czytelników
tee-jay | 2013-12-06
Przeczytana: 15 listopada 2013

słabo , słabiutko. Pisane z punktu widzenia ultra-feministki,poza tym poraża ignorancja autorki: czyli formułowanie ogólnych teorii na podstawie jednostkowych przypadków, obrażanie ludzi o odmiennych niż ona poglądach.manifestacyjne narzucanie własnych poglądów.

koza | 2013-06-18

Kalendarium literackie
  • Sławomir Koper
    51. rocznica
    urodzin
    Historia nigdy nie jest wyłącznie czarno-biała, jak to z reguły opisują nasi historycy. Ma wiele kolorów, tak jak barwne jest codzienne życie i barwni są jego bohaterowie.
  • Isaac Bashevis Singer
    112. rocznica
    urodzin
    Wszyscy gramy w szachy z Losem. On robi ruch i my robimy ruch. On usiłuje dać nam szacha i mata w trzech posunięciach, a my próbujemy temu zapobiec. Wiemy, że nie jesteśmy w stanie wygrać, ale mamy chęć pokazać mu prawdziwą walkę.
  • Nik Pierumow
    51. rocznica
    urodzin
    Nadziei nie ma tylko dla tych, którzy dobrowolnie z niej rezygnują.
  • Guy N. Smith
    75. rocznica
  • Voltaire
    320. rocznica
    urodzin
    - Co to takiego "optymizm"? - spytał Kakambo.
    - Ach - odparł Kandyd - to obłęd dowodzenia, że wszystko jest dobrze, kiedy nam się dzieje źle.
  • Michael Grant
    100. rocznica
    urodzin
    Tłum z płonących dzielnic, chcą przeżyć. Kto ich o to prosił?
  • Yvonne Woon
    30. rocznica
    urodzin
    Czasem warto skupić się na dobrych wspomnieniach. Przypominają człowiekowi, że szczęście jednak istnieje (...)
  • Thomas Enger
    41. rocznica
  • Anne McCaffrey
    3. rocznica
    śmierci
    Zakaz tylko zwiększa pragnienie.
  • Richard Leigh
    7. rocznica