Niewierne żony. O kobietach, które odważyły się zdradzić

Autor:
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Psychologia na co dzień". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
tłumaczenie
papier
Sęp
5,33 (6 ocen i 1 opinia)

Opis książki

Kobiety od stuleci zdradzają swoich mężów i zapewne będą to czynić przez kolejne wieki. Jednak dopiero w ostatnich latach zaczynają zanikać podwójne standardy moralne dla mężczyzn i kobiet, a te ostatnie - po latach męskiej dominacji - uzyskują równe prawa, w tym prawo do zdrady małżeńskiej. Amerykańska psychoterapeutka Frances Cohen Praver, analizując kobiece pragnienie romansu...

Amerykańska psychoterapeutka Frances Cohen Praver, analizując kobiece pragnienie romansu pozamałżeńskiego, szuka odpowiedzi na pytanie, jakie są jego źródła, co romans daje kobietom i jakie niesie zagrożenia. Pisze: Trzeba być odważną kobietą, żeby zdecydować się na romans, jeszcze większej odwagi wymaga jednak wewnętrzna konfrontacja, zrozumienie samej siebie i rozpoczęcie pracy nad osobistymi i małżeńskimi problemami. Dr Praver unika sądów moralnych i ferowania wyroków; za jej pośrednictwem poznajemy - zawsze bardzo dla Czytelników interesujące - prawdziwe zwierzenia kobiet, które uwikłały się w romans, a teraz opowiadają psychoterapeutce o swoich przeżyciach. Te odważne - jak chętnie je określa autorka - kobiety, młodsze i starsze, o różnych doświadczeniach małżeńskich, a nawet preferencjach seksualnych, chcą lepiej zrozumieć siebie, własne małżeństwo i relacje z najbliższymi. Nie znajdziemy tutaj gotowych recept, niemniej zapoznanie się z historiami opowiedzianymi przez niewierne żony pomoże niejednemu z nas w rozwiązywaniu własnych problemów. Lektura książki będzie interesująca i pouczająca również dla mężczyzn, którzy się dowiedzą, dlaczego kobiety nie dochowują wierności, i co oni sami mogą zrobić, żeby ich to nie spotkało.

źródło opisu: Jacrk Santorski & Co, 2007.

źródło okładki: autorska okładka

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników
tee-jay | 2013-12-06
Przeczytana: 15 listopada 2013

słabo , słabiutko. Pisane z punktu widzenia ultra-feministki,poza tym poraża ignorancja autorki: czyli formułowanie ogólnych teorii na podstawie jednostkowych przypadków, obrażanie ludzi o odmiennych niż ona poglądach.manifestacyjne narzucanie własnych poglądów.

koza | 2013-06-18

Kalendarium literackie
  • Jo Nesbø
    55. rocznica
    urodzin
    Być może jestem głupi, ale zostało mi jeszcze kilka komórek mózgowych, które starają się, jak mogą.
  • Marliese Arold
    57. rocznica
    urodzin
    Dopiero kiedy ktoś umiera, człowiek zauważa, że ta osoba dużo dla niego znaczyła.
    Albo że nie znaczyła nic. I to, że zostaje po niej pustka. Albo że dalej można żyć tak, jakby
    nic się nie stało.
  • Elizabeth Hand
    58. rocznica
  • Dezső Kosztolányi
    130. rocznica
    urodzin
    Ludzie pijani szybują na skrzydłach jak ptaki. To tylko trzeźwi sądzą, że pijacy się zataczają, w rzeczywistości unoszą się oni na niewidzialnych skrzydłach i wszędzie docierają szybciej, niż tego oczekują.
  • Marcel Aymé
    113. rocznica
    urodzin
    Pamiętam, że na tym moście, w czerwcu, słońce było takie ogromne, zmarli z cmentarza pachnieli polnymi kwiatami, chłopcy szli w świetlistych ubraniach i życie było tak piękne, że krzyknęłam z radości i uniosłam się nad ziemię. Moja przyjaciółka, Jeanette Coutourier, schwyciła mnie za nogi. Długo mia... pokaż więcej
  • Eric Idle
    72. rocznica
  • Ernst Jünger
    120. rocznica
    urodzin
    Tutaj stało się dla mnie pewne to, w co często wątpiłem: byli jeszcze wśród nas szlachetni, w których sercach żyła i znajdowała potwierdzenie świadomość wielkiego ładu. Jako, że wzniosły przykład prowadzi nas do naśladowania, poprzysiągłem sobie (...), że w przyszłości raczej padnę samotnie z wolnym... pokaż więcej
  • Ewa Nowacka
    4. rocznica
    śmierci
    Był taki okres, że byłam gotowa na największe głupstwo, byle tylko znaleść się blisko niego, słuchać co mówi, móc go dotknąć, kiedy zaś moje niemądre marzenia się ziściły, okazało się, że traciłam czas na wyobrażenie sobie Bóg wie czego.
  • Pola Gojawiczyńska
    52. rocznica
    śmierci
    ... nie idź tak bezmyślnie za mężczyzną, choćby cię o to nie wiem jak prosił.

Znajdź nas na Facebooku