poradniki
Ewa

Co mówi o nas zachowanie naszych dzieci? Dlaczego dorośli muszą się stale rozwijać? Jak być dobrym przywódcą w rodzinie? Jakiego zainteresowania potrzebują dzieci? Co jest ważniejsze: samodzielność czy posłuszeństwo? Rodzina to miejsce, w którym wszyscy powinni czuć się dobrze. Niestety, to również miejsce, gdzie rodzą się konflikty i ścierają różne interesy. Jesper Juul, doświadczony...

Co mówi o nas zachowanie naszych dzieci?
Dlaczego dorośli muszą się stale rozwijać?
Jak być dobrym przywódcą w rodzinie?
Jakiego zainteresowania potrzebują dzieci?
Co jest ważniejsze: samodzielność czy posłuszeństwo?

Rodzina to miejsce, w którym wszyscy powinni czuć się dobrze. Niestety, to również miejsce, gdzie rodzą się konflikty i ścierają różne interesy. Jesper Juul, doświadczony pedagog i terapeuta rodzinny, dzieli się refleksjami na temat najczęstszych problemów rodziców i dzieci: agresji, niewłaściwej komunikacji, konfliktów przy stole, zachwiania życzliwych relacji, braku właściwego przywództwa dorosłych.

źródło opisu: Wydawnictwo MiND, 2011

źródło okładki: http://wydawnictwomind.pl

Krzysiek | 2017-11-11
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, 2017
Przeczytana: 08 listopada 2017

Bardzo wartościowa książka. Dla przyszłych i aktualnych rodziców, ale również dla małżonków. Nawet, jeśli ktoś uważa się za rodzica idealnego (chociaż takich nie ma i nie będzie), to powinien ją przeczytać, ponieważ z każdej książki autora można dowiedzieć się czegoś, co pomoże we wzajemnych relacjach pomiędzy nami a naszymi dziećmi.

kultur-alnie | 2014-08-29
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 25 sierpnia 2014

Z Juulem to ja mam tak, że to jest bardzo mądry pan i lubię go czytać, ale jednocześnie wpędza mnie pan Juul w osobliwy stan, w którym jako rodzic czuję się niekoniecznie fajnie i dojść do siebie nie mogę po przeczytaniu mądrych rad. Tak łatwo w teorii, a gorzej w praktyce stosować zalecenia duńskiego psychologa. Mądry on, więc czytam i może kiedyś (jak dzieci dorosną) osiągnę stan wymarzony i na wnukach będę testowała. Z ciągłą pomocą pana Juula, oczywiście:)

MamaJulki | 2011-12-06
Przeczytana: 20 listopada 2011

Jestem bardzo sceptycznie nastawiona do wszelkiej maści poradników. Uważam, że najczęściej jest to robienie sensacji z oczywistych faktów ( a przy tym i pieniędzy).

Książka Jespera Juula od początku jednak wydała mi się...inna. Może sprawiła to sympatyczna okładka w dziecinne rysunki? A może fakt, że nie jest to tomisko, tylko nieco ponad 180 -stronicowa, naprawdę niewielkich rozmiarów książeczka? Nie wiem. W każdym razie od razu po jej otrzymaniu (wygrana w konkursie) zaczęłam ją czytać i... tak mi minął cały wieczór.

Jesper Juul - uznany duński terapeuta rodzinny i pedagog o światowej renomie - odkrywa przed czytelnikiem w tej książeczce tajniki rodzinnego szczęścia. Główny sekret kryje się według niego w...zachowaniu rodziców i ich wzajemnych stosunkach. Juul wyjaśnia, jak kolosalny wpływ ma to na dzieci i całą atmosferę panującą w domu. W prosty i jasny sposób określa także czym są: posłuszeństwo i samodzielność, uwaga, granice, odpowiedzialność, przywództwo.

"Moja...

KasiaW | 2014-01-13
Przeczytana: 12 stycznia 2014

Kolejna wartościowa książka w dorobku Jespera Juula, którą warto znać. Przeznaczona głównie dla rodzin z dziećmi od 0 do 20lat. W przystępny sposób tłumaczy "zasady działania" rodziny i opieki nad dziećmi i partnerami. Warto tę książkę przeczytać jako pierwszą z serii gdyż Autor łagodnie wprowadza w swój niezwykły sposób pojmowania zagadnień "rodzina" i "dziecko". Polecam ją osobom, które chcą poznać inny punkt widzenia w zakresie rodzicielstwa i partnerstwa. Mojego świata nie przewróciła do góry nogami ale jestem pewna, że są osoby dla których traktowanie dziecka z takim samym szacunkiem jak dorosłego będzie wywrotową teorią. Podoba mi się osobisty ton wypowiedzi Juula, który opisuje swoje obserwacje i spostrzeżenia a nie zlepia w całość wyszukane gdzieś wyniki badań jak to ma miejsce w niektórych poradnikach. Autor nie karci czytelnika za to, że postępuje inaczej niż on zaleca ale jak cierpliwy nauczyciel tłumaczy podając przykłady i zachęca do przemyśleń. Tę książkę (jak i inne...

Lucyna | 2017-02-22
Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki, 2017
Przeczytana: 22 lutego 2017

Spodziewałam się większego wow. Żadnych nowości nie odkryłam, ale książka pewne teorie przedstawia bliżej i może być początkiem czegoś nowego. Niektórzy rodzice powinni przeczytać obowiązkowo.

Kinga | 2017-12-06
Przeczytana: 06 grudnia 2017

Bardzo dobra książka edukacyjna dla debiutujących rodziców i nie tylko. Pozwala się zastanowić i przemyśleć czy nawet porozmawiać z drugą połówką o roli wychowania, etapów wychowania i sposobu wychowania dzieci. Każdy z nas ma swój model wychowywania dzieci oparty na fundamencie wyniesionym z domu. Juul nikomu nie narzuca, jedynie podpowiada w jakich sytuacjach możemy się znaleźć i jak możemy postępować z pociechami.

Polecam w chwilach relaksu, poszukiwaniu swoich modeli wychowywania dzieci, na studiach pedagogicznych i nie tylko.

linka35 | 2017-09-21
Przeczytana: 21 września 2017

Bardzo prosto nienaukowo, napisana książka dotycząca wychowania i związkach między wszystkimi członkami rodziny. Język typowy dla Juula, stawia przede wszystkim na komunikację osobistą i ogromny szacunek, jaki powinniśmy mieć do każdego człowieka. Bardzo fajnie wyjaśnił też jak widzi mądre przywództwo w rodzinie i na czym ono polega. Jak zawsze po jego książkach poczułam się doładowana i poczyniłam kilka obserwacji, nad czym jeszcze mogę popracować.

repos | 2018-07-01
Przeczytana: 01 lipca 2018

To pierwsza pozycja Jespera Juula, po którą sięgnęłam i już nie mogę doczekać się kolejnych! Mądry człowiek z tego Juula, choć nie ze wszystkimi postulatami mogę się zgodzić (ale przecież wcale nie o to chodzi, by przyjmować wszystko jako bezwzględną prawdę).

Hilde | 2015-10-30
Przeczytana: 30 października 2015

Chyba najlepsza jak do tej pory książka Juula, którą czytałam. Najwięcej konkretów, sporo przykładów i wszystko w miarę jasne. Trochę trudno się czyta, ale warto. Zdecydowanie polecam tę książkę

Gosia Kowalczewska | 2014-01-12
Na półkach: Przeczytane, Dzieciowo

Książka ciekawa, szybko się czyta, bo i nie jest długa. Interesujące są zwłaszcza rozdziały o empatii, posłuszeństwie, granicach. Myślę, że każdy może wziąć z treści coś dla siebie. Jak w każdej pozycji o wychowaniu są kwestie, z którymi i się zgadzam i nie zgadzam, ale ok. Z pewnością trafiłam na kilka kwestii godnych przemyślenia, więc warto było przeczytać.