Pamiętnik księżniczki 7 i 1/2. Urodziny księżniczki

Tłumaczenie: Edyta Jaczewska
Cykl: Pamiętnik księżniczki (tom 7.5)
Wydawnictwo: Amber
The Princess Diaries, volume VII and ½: Sweet Sixteen Princess

Mia nigdy nie miała szczęścia do imprez, więc nawet teraz, kiedy zbliża się jej szesnastka, nie chce tego całego urodzinowego zamieszania. Ale Grandmere ma oczywiście inny pomysł – jak zwykle...

Księżniczka ma obchodzić szesnaste urodziny. Jednak wbrew namowom przyjaciół nie chce robić imprezy, jedynym jej życzeniem jest pobyć z Michaelem sam na sam. Mimo kłopotów, które jak zwykle dotykają Mie, urodziny się udajo, choć do samego końca nie wie jak się odbędą.

Książka fajna jak wszystkie książki Meg Cabot, aczkolwiek szkoda,że taka cienka, chętnie bym się w niej troche zaczytała, a nie wzięła i sekund pięć, czytam ostatnią stronę… Ale ci którzy czytają całą serię, ta nie może przejśc im koło nosa, tzn. muszą przeczytac;)

Jucia58542 | 2014-02-26
Przeczytana: 25 lipca 2013

Najlepsze urodziny świata, Mii.

Adrianna__ | 2014-08-14
Przeczytana: 14 sierpnia 2014

Wróciła stara Mia, dzięki niebiosom, bo już się bałam, że zmieniła się bezmózgiego potwora. Na szczęście ponownie najważniejsze jest dla niej to wszystko co w siódmej części zostało odsunięte na bok. Zbliżają się szesnaste urodziny przyszłej księżniczki Genowii. W Ameryce jest to jak bycie prawie dorosłą. Zarówno Lilly czy pozostali przyjaciele liczą na wspaniałe urodziny, a z kolei sama zainteresowana liczy, że wszyscy o tym zapomną, bo nie chce kompromitacji takiej jaka miała miejsce rok temu.
Jednak Grandmere ma zupełnie inne plany. Uważa, że Mia powinna robić wszystko by rozsławić Genowię, zwłaszcza po tych wszystkich upokorzeniach, które jej zafundowała w ciągu minionych dwóch lat. Cóż na szczęście zdrowy rozsądek nie tylko Amelii, ale również jej matki i ojca, którzy co do wychowania córki mają jeden głos (co idealnie pokazuje, że nawet po rozstaniu można wychowywać dzieci w taki sposób by go nie buntować przeciwko drugiemu rodzicowi) to wszystko udaremnia próbę sprzedania...

Mimo iż już dawno wyrosłam z tego typu książek, musiałam dokończyć czytanie serii, tak mocno lubiłam ją w podstawówce, że ciągnęła się za mną aż do liceum. Owszem, nie ma się czym chwalić, bo żadnych wartości te książki raczej nie mają, ale zawsze lepsze są od średniej nawet komedii romantycznej w kinie:)

Alexxx | 2013-03-30
Przeczytana: 2012 rok

Bardzo krótka ,ale bardzo ciekawa. Polecam na nudne wieczory.

Mariposa | 2016-08-23
Przeczytana: 2014 rok

Opinia dotyczy całej serii "Pamiętnika księżniczki".

Typowa młodzieżówka. Ale baaardzo przyjemnie się ją czyta.

Księżniczka Mia musi odnaleźć się w nowej roli i sprostać wielu wyzwaniom w każdej dziedzinie nastoletniego życia. Obserwujemy jej poczynania, śledząc jej pamiętnik.

Niektóre wątki są poważne, pozostałe zabawne, inne typowe, a kolejne lekko irytujące - ale takie jest właśnie życie nastolatki! Barwne, pełne tych dobrych, radosnych, ale i złych chwil.

Każdą część "pochłaniałam" w kilka godzin i była to dla mnie, nastolatki, świetna rozrywka. I chętnie wracam do niej, gdy chcę sobie poprawić humor - a zwłaszcza do moich ulubionych tomów, czyli części 1, 3, i 10.

Na rozluźnienie dla młodych dziewczyn - polecam!

Mia | 2015-06-06
Na półkach: Ulubione, Przeczytane

Kolejny tom pamiętnika Mii Thermopolis, która jest księżniczką Genowii.
Uwielbiam serię ,,Pamiętnik księżniczki". Książka wciągnęła mnie od razu. Napisana jest prostym, współczesnym językiem. Mia jest zwariowaną nastolatką, jedyną w swoim rodzaju, której z pewnością nie spotkamy na ulicy czy w szkole. Historie są prześmieszne, a czasem denerwujące, w każdym razie wywołują emocje, co bardzo sobie cenię. Zachęcam wszystkie nastolatki do zapoznania się z ,,Pamiętnikiem księżniczki"!

Joanna | 2013-03-29
Przeczytana: 29 marca 2013

Fajna, krótka, zabawna.
Bardzo fajna niespodzianka urodzinowa dla Mii. Chociaż ja pewnie wybrałabym urodziny w Genowii ;)

Książkoholiczka | 2012-09-26

Seria "Pamiętnik książniczki" to moje ulubione ksiązki. Polecam każdemu!

Martyna | 2011-05-07
Na półkach: Przeczytane, Dla dzieci

Pamiętam jak goniłam za tą serią po bibliotekach, parę ładnych lat temu.