Niewyjaśnione zjawiska O rybach spadających z nieba i wędrujących kamieniach

Okładka książki Niewyjaśnione zjawiska O rybach spadających z nieba i wędrujących kamieniach Andrzej Zasieczny, praca zbiorowa
Andrzej Zasiecznypraca zbiorowa Wydawnictwo: Muza popularnonaukowa
popularnonaukowa
Unglaubliche Erscheinungen
Muza
1994-01-01
Renata Fałek
niewyjasnione duchy tajemnice zjawiska

Niestety, nie doszukałam się w tej książce nazwiska autora/autorów. Skusiłam się jednak na dodanie jej, ponieważ jest to bardzo interesująca pozycja, choć należałoby traktowac ją z lekkim przymrużeniem oka. Jako, że intersują mnie różne niewyjaśnione zjawiska i zdarzenia, również te z dziedziny - paranormalne to przeczytałam ją.
Jest w niej zawarte szereg ciekawostek, tak jak historia spadających z nieba ryb, ale również mamy tu opisaną hipotezę na temat śmierci mistrza karate Bruce'a Lee. Wszyscy go pamiętamy z jego filmów akcji, wiemy, że zmarł ale co mogło być przyczyną śmierci tak doskonale wytrenowanego człowieka? Podobno od wieków istnieje metoda zabijania po cichu za pomocą bardzo lekkiego wbrew pozorom uderzenia w konkretne miejsce na ciele przeciwnika. Metoda ta znana była i jest na dalekim wschodzie a zgłębiają ją adepci wschodnich sztuk walki...Nie będę tu wyjaśniać na czym ona polega, przeczytajcie sami.
Mamy tu też historię tajemniczego Manuskryptu Voynicha, klątwy głów z Hexham, Syren i różnych dziwnych zdarzeń z historii. Znajdziemy tu tez informacje o tajemniczych rytuałach i ceremoniach. Wszystkie te historie są bogato ilustrowane, napisane zwięźle i ciekawie. Czytanie to prawdziwa przyjemność i podróż w nieznane. Polecam.

Jest w niej zawarte szereg ciekawostek, tak...

• 365
  • Bardzo chcę posiadać w swojej biblioteczce.