Kobiety z odzysku

Wydawnictwo: Poligraf
literatura polska
Ag2S

Czy zastanawiałeś się kiedyś jak często życiem rządzi przypadek? Trzy kobiety: młoda wdowa, była żona bigamisty oraz doświadczona przez życie rozwódka nawet nie przypuszczają jak wiele w ich życie mogą wnieść wspólne egipskie wakacje. Leniwy urlop na leżaku? Nic bardziej błędnego. Niesamowite zbiegi okoliczności sprawią, że ich świat stanie na głowie i po powrocie do kraju już nic nie będzie...

Czy zastanawiałeś się kiedyś jak często życiem rządzi przypadek?
Trzy kobiety: młoda wdowa, była żona bigamisty oraz doświadczona przez życie rozwódka nawet nie przypuszczają jak wiele w ich życie mogą wnieść wspólne egipskie wakacje. Leniwy urlop na leżaku? Nic bardziej błędnego. Niesamowite zbiegi okoliczności sprawią, że ich świat stanie na głowie i po powrocie do kraju już nic nie będzie takie jak przedtem…

* * *
Moje terminy legły w gruzach. Ostrzegam więc lojalnie wszystkich pracujących przed lekturą „Kobiet z odzysku”. Książka wciąga jak odkurzacz. Zawrotna akcja, tony dowcipu i niesamowite zawirowania losów. Jedynym kołem ratunkowym jest uzupełniająca lektura poprzedniej powieści Izy, „Pokręcone losy Klary”. Polecam!
Adrianna Biedrzyńska – aktorka

źródło opisu: Wydawnictwo Poligraf, 2011

źródło okładki: http://wydawnictwopoligraf.pl

basik | 2017-07-17

Bardzo lubię powieści pani Fraczyk, bo zawsze przy nich dobrze się bawię. Nie jest to żadna wielka literatura, ale dobra powieść obyczajowa z rozbudowanym wątkiem romansowym i odrobiną sensacji.
Kobiety z odzysku, czyli kobiety które już coś w życiu przeszły, miały już mężów. To rozwódka, wdowa i żona bigamisty. Najlepsze przyjaciółki na dobre i złe teraz wypoczywają w Egipcie i nawet nie zdają sobie sprawy, jak ten urlop wpłynie na ich życie.
A pierwsza oznaką zmian jest porwanie.
Wciągnęła mnie ta książka, chociaż zdawałam sobie sprawę, że wszystkie te szalone przygody naprawdę nie mogą się w normalnym życiu zdarzyć. Ale zwariowanym przyjaciółkom owszem.
Dobra, bardzo lekka komedia z zabawnymi sytuacjami i fajnymi bohaterami, która śmieszy i porywa od samego początku. Ja osobiście nie przepadam za taką literaturą, ale tym razem dobrze się bawiłam.

BagatElka | 2014-12-22
Na półkach: ZZZ....oddane, Przeczytane
Przeczytana: 22 grudnia 2014

Zwariowana historia trzech przyjaciółek i całej rzeszy malowniczych postaci.Wyobraźnia autorki funduje bohaterom niezliczone przygody i doświadczenia ale jak to w komediach romantycznych bywa ,ze wszystkich wychodzą bez poważnego uszczerbku.
Komplikacje i zawody miłosne,szalone eskapady i komiczne sytuacje.
Świetna rozrywka w dobrym stylu.Polubiłam "Kobiety z odzysku" i już się rozglądam za innymi książkami pani Frączyk.
Za oknem szaro,wieje i pada i jakoś mało nastrojowo i świątecznie więc polecam wyprawę do Egiptu z trzema sympatycznymi paniami bo od niej wszystko się zaczęło.Końcówka to klasyczny happy end więc zadowoli wszystkie romantyczne dusze;-)

Piotr | 2015-10-05

Chyba w każdej książce Izabelli Frączyk można znaleźć odrobinę humoru i zaskakujących sytuacji, ale w książce "Kobiety z odzysku" autorka przeszła chyba samą siebie.
Bardzo dużo zaskakujących sytuacji, chyba nie możliwych by się spełniły w realnym życiu.
Podsumowując duża dawka humoru i zabawnych sytuacji.

Choć książki Izabelli Frączyk to chyba typowo kobieca literatura to czasami lubię chwycić za taką tematykę, żeby oderwać się od thrillerów, sensacji i kryminalnych zagadek.

Miło się czytało, więc jak ktoś chce miło spędzić jesienny wieczór to polecam :)

Marlena | 2016-05-28

Przezabawne perypetie trzech przyjaciółek...Czyta się łatwo, miło i przyjemnie. Dobry sposób na oderwanie się od szaroburej pogody za oknem ...Książka na gorszy dzień gdy potrzebujemy trochę się pośmiać i poczytać coś lekkiego.. nie mam daru do wypracowań , więc napiszę krótko…. szczerze polecam !

Zwykle takie książki podszyte ironią bawią mnie swym humorystycznym podejściem do sytuacji, jednak w przypadku pani Frączek coś mi tu nie gra. Zagłębiając sie w lekturę czułam jakby dialogi pisane były z musu, zabrakło tej lekkości i finezji jaką powinna się charakteryzować taka opowieść. Do tego o ile w tego typu książkach nie przeszkadza przewidywalność tu było tego aż zanadto, plus nagromadzenie tylu nieprawdopodobnych sytuacji,że męczyło sztucznością. Mnóstwo anegdot z życia opowiadanych przez koleżanki też jakoś mnie nie rozbawiło. Uważam że winien temu jest sposób podania czytelnikowi poszczególnych zdarzeń. Już samo to, że na początku, jakby w przyspieszonym tempie i bez pomysłu na dobre wplecione w całą historię, wyłożone są losy trzech bohaterek nie specjalnie zaskakuje ironią wszystkich tych zdarzeń.

Znam charakter takich książek i naprawdę dobrze bawię się czytając M.Obuch czy M.Kurse, ale to raczej zasługa sposobu pisania, że tak się tym razem wynudziłam przy...

Monka | 2012-01-24
Przeczytana: 24 stycznia 2012

"Kobiety z odzysku" I. Frączek to bardzo sympatyczna książka. Jest trochę przewidywalna, ale również taka trochę przez to bajkowa. No a bajki i szczęśliwe zakończenia to jest to, co dziewczyny lubią najbardziej;););)

Gerreth | 2018-06-15
Przeczytana: 09 czerwca 2018

„Kobiety z odzysku” Izabelli Frączyk to zabawna opowieść o trzech przyjaciółkach, z tych czy innych względów żyjących samotnie. [...]
Przyjaciółki wyjeżdżają na wczasy do Egiptu. Planują typowo relaksacyjny pobyt, bez szaleństw na parkietach czy błyszczenia na salonach. I żadnych nowych znajomości! Ma być wypoczynek, cisza, spokój, a nawet czasami nuda. Wiadomo jednak, że Pan Bóg ma zwyczaj zaśmiewać się do rozpuku, gdy słyszy o ludzkich planach, nic zatem dziwnego, że i w tym przypadku wyszło nie całkiem zgodnie z pragnieniami trzech bohaterek. Owszem, pobyt na wczasach był, wypoczynek także, ale cisza, spokój i nuda to już nie bardzo. [...]
„Kobiety z odzysku” nie są powieścią poruszającą wzniosłe tematy, ale nie jest to też wyłącznie lekkie czytadło, pozbawione głębszych wartości, autorka bowiem pod płaszczykiem pełnej humoru, chwilami wręcz nieprawdopodobnej fabuły poruszyła kilka ważnych problemów i przemyciła wiele istotnych konkluzji.
Lekkość pióra Izabelli Frączyk...

terenaa | 2014-06-10
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 10 czerwca 2014

Najbardziej zakręcona książka pani Izy jaką czytałem. "Ruski słoik" to przy tym pestka. Niespotykane zwroty akcji, ciekawa fabuła. Według mnie najlepsza powieść tej autorki jaką czytałem do tej pory. Jednak, poza ochami i achami, których ta pozycja zdecydowanie jest warta, czytając ją, uwidaczniają się pewne schematy każdej książki pani Frączyk. Są to: kobieta, która gdzieś wyjeżdża po jakimś niepowodzeniu życiowym i poznaje nowego faceta. No i... te ukryte pomieszczenia w garażu.

Katarzyna | 2014-02-17
Przeczytana: 01 stycznia 2012

Czytając tą książkę śmiałam się do upadłego. Pomysł z trawą na dywanie i koszeniem jest fantastyczny. Wystarczy sobie wyobrazić, że w naszym pokoju, na ukochanym dywanie wyrasta trawa. Mina właściciela - najbardziej cenne. Książka jest lekka, pełna humoru, szybko się ją czyta. Gdy ją wzięłam do ręki to nie mogłam jej już odłożyć. Nic się dla mnie nie liczyło tylko to aby ją skończyć i zobaczyć jakie jest zakończenie. Gorąco polecam!!!

Nielotna | 2017-03-18
Przeczytana: 18 marca 2017

Szalona pełna humoru opowieść o trzech przyjaciolkach, które wyjeżdżają na wakacje do Egiptu. Lekka i przyjemna lektura idealna na nieciekawą pogodę za oknem. :)