Kobiety z odzysku

Okładka książki Kobiety z odzysku Izabella Frączyk
Okładka książki Kobiety z odzysku
Izabella Frączyk Wydawnictwo: Wydawnictwo Poligraf Cykl: Kobiety z odzysku (tom 1) literatura piękna
Kobiety z odzysku (tom 1)
Wydawnictwo Poligraf
2011-11-03
2011-11-03
literatura polska

Fajna komediowa obyczajówka,lekko się czyta i można się pośmiać,na pewno przeczytam tom drugi

"Ge­no­we­fa stara już jest. Chyba i od węgla star­sza. Ma hu­mor­ki, oj ma!"

Czytając tę książkę uśmiechnęłam się nie raz i aż wstyd, że tyle się wyczekala na półce, ale dzięki temu mogę ją zaliczyć do akcji #12książekna12miesięcy u Kasiuli @corkaksiegarza.

Lektura, która idealnie się nadaje jako przerywnik między kryminałami.

Co może łączyć młodą wdowę, doświadczoną rozwódkę i byłą żonę bigamisty? Podpowiem - wakacje w Egipcie!
Tam poznajemy ich historię, dowiadujemy się co lubią a od czego uciekają i razem z nimi przeżywamy przygodę, o której filozofom się nie śniło.
I to chyba moja najkrótsza opinia o książce, żeby nie zdradzić za dużo.

Nie jest to nowość, ale kto powiedział, że tylko nowości trzeba czytać. Dajcie znać czy czytacie starsze książki, a jeśli tak, to co czytaliście ostatnio :)

"Ge­no­we­fa stara już jest. Chyba i od węgla star­sza. Ma hu­mor­ki, oj ma!"

Lektura, która idealnie się nadaje jako przerywnik między kryminałami.

Co może łączyć młodą wdowę, doświadczoną...

Super historia 3 przyjaciółek. Przyjemna lektura do oderwania się od codziennych obowiązków. Różne doświadczenia 3 kobiet i ich przygodu podczas urlopu jak i po.

Lekka, przyjemna historia o trzech przyjaciółkach.

Lekka, przyjemna historia o trzech przyjaciółkach.

Trzy przyjaciółki - Gośka, Zuza i Felicja wspólnie spędzają urlop w Egipcie. Przeżywają tu liczne przygody. Ta wycieczka dla każdej z nich będzie początkiem czegoś nowego. Wszystkie poznają tu swoich przyszłych partnerów. Nie obejdzie się bez nieporozumień oraz mrożącego krew w żyłach porwania Zuzy. :)
Przyjemna lektura na wakacje.

Przyjemna lektura na wakacje.

Mnóstwo czasu upłynęło od chwili, kiedy to po raz ostatni spotkałam się z twórczością Izabelli Frączyk. Często jej opowieści bardzo przypominają mi pióro Edyty Świętek, a to nie wada, tylko wręcz przeciwnie- zaleta, komplement. Głównie dzięki Wydawnictwu Prószyński i S-ka autorka może pochwalić się mnóstwem propozycji, dodatkowo przeznaczonych bardziej dla żeńskiej części czytelniczej. Tym razem sięgnęłam po „Kobiety z odzysku”. Pierwsza część cyklu była często wypożyczana, co wskazywało, że może to być coś wciągającego. Czy moje przypuszczenia okazały się słuszne? Poniekąd tak- powieść tę polecałabym w obecnym czasie wakacyjnym, a także osobom, które z przymrużeniem oka podchodzą do fikcji literackiej. Wiele jest tu historii, które nie bardzo kojarzą mi się z realizmem i nie zawsze słodkim życiem. Dobrze się jednak bawiłam, co bardzo mnie cieszy.

W pierwszych rozdziałach poznamy dwie z trzech głównych bohaterek. Gosia, właścicielka kwiaciarni, w dość niestandardowy i szokujący sposób dowie się, że Bogdan, jej mąż, to naciągacz i bigamista. W oczach czytelniczek może stać się kimś „ponadprzeciętnie uzdolnionym”, bo jak bowiem można dzielić życie małżeńskie między Polskę, Czechy i Anglię? Jak można przez tyle lat nie wpaść, nie pomylić się, nie podłożyć służbom mundurowym? Druga z bohaterek to Felicja, przyjaciółka Gosi. W moim odczuciu była to niesamowicie zdolna prawniczka, która kontynuuje tradycję rodzinną i prowadzi kancelarię, niegdyś należącą do jej dziadka. Zycie prywatne i uczuciowe kobiety to znowu istna sinusoida- raz na wozie, raz pod wozem. Czy Felicja znajdzie szczęście u boku odpowiedniego mężczyzny? Jakich dramatów niegdyś doświadczyła? O tym warto przekonać się samemu, a tylko nieczuła osoba nie wzruszy się podczas lektury. Ja nie będę nadto wchodzić w szczegóły, a jest ich całe mnóstwo.

„Kobiety z odzysku” to książka, w której prym wiodą nie dwie, a trzy oddane sobie przyjaciółki. Trzecią postacią pierwszoplanową jest Zuza. Nie przypomina ona typowej delikatnej kobietki, dla której ważne są tylko ciuchy i wizyty u kosmetyczki. Trudne życie nauczyło ją, by walczyć o siebie, a równouprawnienie to niemal jej drugie imię. O zgrozo, jest ona właścicielką prężnie działającej firmy budowlanej (sic!),ma oddanych pracowników, a sama przypomina słynną postać z „Czterdziestolatka”, gdyż żadnej pracy się nie boi. Gorzej prezentuje się jej życie miłosne- ma ona za sobą bardzo głośny rozwód i złe wspomnienia z teściową na czele Zresztą, opis zmagań Zuzy z teściową można określić jako ABC wiejskiej obłudy i niekończących się plotek. Co się konkretnie wydarzyło i dlaczego Zuza jest rozwódką? Nic nie stoi na przeszkodzie, by sprawdzić to osobiście.

Wspólny wyjazd Gosi, Feli i Zuzy do Egiptu to tak naprawdę tylko fragment powieści. Cała akcja nie skupia się bowiem na hotelowym basenie i notorycznych umizgach personelu. Zresztą, i z tym autorka nie przesadziła, gdyż sama doświadczyłam takich zachowań w 2008 roku, kiedy z rodziną udałam się właśnie do Egiptu. Słynna klątwa faraona nie jest bzdurą wyssaną z palca, niestety…

Akcja zaplanowana przez panią Frączyk rozwija się odpowiednio, a każda z bohaterek stanie przed dylematem miłosnym. Kim dla Gosi będzie Marcin? Kim dla Feli będzie Jacek? A kim dla Zuzy będzie Ahmed? Znowu nie chcę tutaj wchodzić w szczegóły, jednak sama najmniej uwagi poświęciłam historii Zuzy i Ahmeda. Szczerze mówiąc, nie za bardzo daję wiarę takim opowieściom i nadają się one bardziej do łzawego filmu romantycznego. O wiele ciekawsze są, według mnie perypetie Gosi i Marcina. Bardzo dobrze zapamiętałam niejakiego Andrzeja, który pojawi się w życiu zawodowym Gosi. Dzięki temu wątkowi zrozumiałam, że nie możemy oceniać książki po okładce i to, co na pierwszy rzut oka wydaje się niemal komiczne, może nas bardzo pozytywnie zaskoczyć. Kolejna historia z Gosią w roli głównej na pewno rozczuli wiele czytelniczek. Dlaczego pewnego dnia bohaterka zauważa niemowlę położone na wycieraczce? Czy z historią tą ma coś wspólnego jej ukochany? Czy kobieta dobrze znała życie prywatne Marcina? Mogę tylko obiecać, że wątek ten nie jest mdły i banalny.

Nieco ponad 600 stron tekstu może początkowo przerażać, ale jest to absolutnie błędne myślenie. Czcionka tekstu jest dość obszerna, dlatego poszczególne rozdziały czyta się szybko. Wydawcy zadbali też o to, by wyraźnie zaznaczyć, że jest to dopiero pierwszy tom cyklu. Czy sięgnę po kontynuację? Raczej tak. Jak już wcześniej wspominałam, dobrze się bawiłam i mam nadzieję, że tom drugi nie jest naciągany.

Czy polecam powieść? Tak, zwłaszcza osobom, które nie biorą wszystkiego na poważnie.

pierwszy i ostatni raz !!! tyle lukru ile jest w tej powieści to aż od czytania bolą zęby, próchnica murowana, tu wszystko jest piękne, idealne aż do bólu, bogactwo na potęgę, no i mamy nawet szejka ... brrr NIE i jescze ra NIE !!!!

Pierwszy raz zetknęłam się z twórczością Izabeli Frączyk. Zaskoczyła mnie - pozytywnie, Autorka ma świetne pióro, książkę wręcz pochłonęłam. Fantastyczna powieść na weekend. Z przyjemnością sięgnę po kolejny tom.

Trzy przyjaciółki pokazują, że w przyjaźni nie ma rzeczy niemożliwych. Ich przygody nie pozwalają czytelnikowi oderwać się od książki.

Słońce, morze i one, czyli Gośka, Felicja i Zuzanna, ich wspólne wakacje w Egipcie...z konsekwencjami.

Trzy przyjaciółki, wszystkie po przejściach sercowych. Te niezależne kobiety z charakterkiem spotykają się na beztroskich wakacjach, które dla każdej z nich kończą się inaczej. Historia trzech przyjaciółek to pierwszy tom serii „Kobiety z odzysku”. Wspólny urlop przynosi im nie tylko relaks, ale i wiele zaskakujących, niebezpiecznych momentów.
To moje pierwsze, udane spotkanie z twórczością Izabelli Frączyk. Wybierając się na wymarzone wakacje pomyślałam o lekturze z akcją w podobnych klimatach, takiej z wakacyjną przygodą. A czy może być fajniejsza bajka dla dorosłych, niż babskie czytadełko o wakacjach pod palmami? Toteż, wieczorami przy szumie morza oddawałam się lekturze lekkiej i przyjemnej. Teraz po urlopie, równie chętnie przeczytam kontynuację losów Zuzy, Gośki i Felicji w trzech kolejnych tomach cyklu.

Dodaj cytat z książki Kobiety z odzysku