Okładka książki Mikołajek i inne chłopaki

Mikołajek i inne chłopaki

Autor:
Cykl: Przygody Mikołajka (tom 4)
tłumaczenie
Barbara Grzegorzewska
Petit Nicolas et les copains
wydawnictwo
Nasza Księgarnia
9788310120076
typ
papier
7.71 (2999 ocen i 91 opinii)

Opis książki

Seria zdobywająca ciągle nowych czytelników w różnym wieku. Na pięć zabawnie zilustrowanych książek składają się historyjki o szkolnych kolegach i rodzinie, śmiesznie opowiadane przez małego Mikołajka.

źródło opisu: http://www.nk.com.pl/

Polecamy

Opinie czytelników
chrispu | 2014-05-10
Przeczytana: marzec 1998

Tym razem autor pogrupował historyjki w ten sposób, że w każdej, oprócz Mikołajka, drugim bohaterem jest jeden z jego kolegów lub ... dziewczyna. Ten sposób pozwolił na rozwinięcie/pogłębienie charakterystyk poszczególnych kolegów Mikołajka - bez straty na humorystyce. Książka nie odbiega znacząco poziomem od innych z tej serii, humor i zaskakujące, dowcipne puenty są wysokich lotów. A przy okazji można, zaśmiewając się do łez, czegoś nauczyć - np. jak szyfrować wiadomości by inni cię zrozumieli.
Jednak traktując książkę jako całość, to jak dla mnie jest tu mniej ulubionych przeze mnie, rysunków "dużych zbiorowości". Przeważają te małe, pokazujące jedną ze scenek z opisywanej treści. Fajne są, ale ... mniej rozśmieszają.

lkkolo | 2013-08-03
Przeczytana: 30 lipca 2013

Opowieści zainteresują zarówno grzeczne dzieciaki jak i urwisy, które nawet nie chcą spojrzeć na książki. Ja podczas czytania dzieciakowi niejednokrotnie wybuchałam śmiechem. Uwielbiam książki o Mikołajku nie tylko za genialne opowieści ale i genialne rysunki, które dopełniają całość!

Tathagatha | 2014-07-11
Przeczytana: 11 lipca 2014

Teoretycznie opowiastki Mikołajka skierowane są do młodszych odbiorców, to w praktyce cieszą się ogromną sympatią wśród dorosłych.
Ja należę do sympatyków tych książeczek i szczerze polecam dosłownie wszystkim te historyjki.
Oprócz przezabawnego stylu jakim Mikołajek opowiada perypetie swoje i kolegów, śmiesznych spostrzeżeń i powtórzeń, strony okraszone są ilustracjami, które mnie osobiście bardzo bawią. Niby jest to prosta kreska, a jednak coś w niej jest, że się podoba i jest tak charakterystyczna. Uwielbiam te wielkie nosy i oczy, to jak przedstawione są emocje takie jak radość, zdziwienie czy złość.

Nie będę się rozpisywać: najlepiej samemu sprawdzić Mikołajka - czyta się błyskawicznie i jest świetnym odstresowaczem ;)

Niby książeczka z dzieciństwa. Okey, mamy więc jasność. Ale ta książka to moja odskocznia od poważnych ksiażek. Czytałam ją juz nie raz, bo gdy nie mam ochoty na czytanie wyrafinowanych ksiąg, to sięgam po tą, nad którą nie trzeba się zastanawiać, bo nie posiada głębszego przekazu. Dla mnie ta ksiazka zawsze była przykładem na to jak zabić czas, gdy nie chcę się zbytnio czytać książek z morałami, tylko miło spędzić czas przy zabawnych opowieściach Mikołajka.

malaczarna | 2011-11-28
Na półkach: Przeczytane, Lektury
Przeczytana: 2008 rok

Nieważne ile razy będę to czytała to i tak będę ryczeć ze śmiechu

MaiTakeru | 2011-05-07

Przeczytałam - a raczej zostały mi przeczytane wszystkie tomiki, ale od tego się zaczęło. Ech, ta seria nie ma sobie równych! Ten humor, te postacie, ten język (i świetne tłumaczenie)... I ten głos taty, gdy urażonym tonem powtarzał za Rosołem "patrz mi w oczy!".
Bezcenne - dziękuję, tato. Jedyna książka, której nie lubię czytać, choć jest przewspaniała, bo to po prostu "już nie to samo". :)

Priada | 2011-04-10
Przeczytana: 10 kwietnia 2011

Nie no uśmiałam się co nie miara fantastyczna ta książka polecam wszystkim fanom jak i snobom rozweselicie sie troszkę przynajmniej przez chwilę.

Piotr | 2014-01-29
Przeczytana: 24 stycznia 2014

Przezabawna książka dla każdego. Bawi niezależnie od wieku :)

elianka | 2011-03-26
Przeczytana: 26 marca 2011

Nie wiem jak to się stało, ale poznałam Mikołajka dopiero w dorosłym życiu.

Własnych dzieci nie mam, ale pamiętam mimo wszystko jak to jest być dzieckiem i jak to jest mieć zwariowane pomysły doprowadzające rodziców do spazmów. Pamiętam także takie wyczyny ze swojego dzieciństwa, za które sama sobie teraz bym spuściła lanie :)

Przeczytałam wszystkie opowiadania o Mikołajku, które wpadły mi w ręce, za każdym razem tak samo mnie zachwycają, bawią i rozczulają. Czytam je czasem na głos na "dorosłych" imprezach i wszyscy mają taki sam, ogromny ubaw.

Nie wiem czy żałuję, że nie czytałam "Mikołajków" w dzieciństwie. Teraz, kiedy jestem dorosła, sprawia mi tyle frajdy, że szok :)

Natalia | 2011-11-28
Przeczytana: maj 2008

Była to moja pierwsza książka o Mikołajku jaką przeczytałam i to właśnie od niej zaczęła się moja miłość do tych zabawnych postaci. ;D

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto