Mikołajek i inne chłopaki

Cykl: Przygody Mikołajka (tom 4)
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
tłumaczenie
Barbara Grzegorzewska
Petit Nicolas et les copains
9788310120076

Inne wydania

Seria zdobywająca ciągle nowych czytelników w różnym wieku. Na pięć zabawnie zilustrowanych książek składają się historyjki o szkolnych kolegach i rodzinie, śmiesznie opowiadane przez małego Mikołajka.

źródło opisu: http://www.nk.com.pl/

źródło okładki: http://www.nk.com.pl/

• Dziewczyna, którą nigdy nie byłam
  • Większy kawałek nieba
  • Sen sów
  • Bohaterowie są zmęczeni
  • Historia pszczół
  • Malfetto. Drużyna Róży
  • Saga Ognia i Wody. Księga trzecia: Mroczny Przypływ
Dziewczyna, którą nigdy nie byłam
Caitlin Moran

7,82 (39 ocen i opinii)
Malfetto. Drużyna Róży
Marie Lu

7 (4 ocen i opinii)
Saga Ognia i Wody. Księga trzecia: Mroczny Przypływ
Jennifer Donnelly

7 (2 ocen i opinii)
Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
chrispu | 2014-05-10

Tym razem autor pogrupował historyjki w ten sposób, że w każdej, oprócz Mikołajka, drugim bohaterem jest jeden z jego kolegów lub ... dziewczyna. Ten sposób pozwolił na rozwinięcie/pogłębienie charakterystyk poszczególnych kolegów Mikołajka - bez straty na humorystyce. Książka nie odbiega znacząco poziomem od innych z tej serii, humor i zaskakujące, dowcipne puenty są wysokich lotów. A przy okazji można, zaśmiewając się do łez, czegoś nauczyć - np. jak szyfrować wiadomości by inni cię zrozumieli.
Jednak traktując książkę jako całość, to jak dla mnie jest tu mniej ulubionych przeze mnie, rysunków "dużych zbiorowości". Przeważają te małe, pokazujące jedną ze scenek z opisywanej treści. Fajne są, ale ... mniej rozśmieszają.

lkkolo | 2013-08-03
Przeczytana: 30 lipca 2013

Opowieści zainteresują zarówno grzeczne dzieciaki jak i urwisy, które nawet nie chcą spojrzeć na książki. Ja podczas czytania dzieciakowi niejednokrotnie wybuchałam śmiechem. Uwielbiam książki o Mikołajku nie tylko za genialne opowieści ale i genialne rysunki, które dopełniają całość!

Książniczka | 2014-09-06

Jak to jest, że kilku małych chłopców potrafi wykończyć nerwowo każdego dorosłego, jaki ma z nimi kontakt? W ciągu paru chwil zdemolują swoje otoczenie, zniszczą co się da i pozostawią szczątki jak po tornadzie... Byle zaś drobiazg powoduje ogólną bijatykę, podczas której świetnie się bawią. Nawet partia szachów jest rozgrywana przez Mikołajka i Alcesta w sposób wyjątkowo gwałtowny...

Sama nie wiem, czemu te książeczki są aż tak porywające. Teoretycznie powinny zainteresować tylko małych chłopców, natomiast budzą zachwyt i rozbawienie także dorosłych. Ja osobiście przepadam za Ananiaszem - kiedy grozi, że "umrze i poskarży się rodzicom, a wtedy wszyscy pożałują", a potem robi mu się niedobrze i dostaje spazmów - to nie mogę powstrzymać się od śmiechu także w miejscach publicznych...

Niezwykły urok tych opowiastek tkwi w wielu elementach - stylu, komizmie, dowcipnych i zaskakujących puentach, postaciach, a także w przecudownych ilustracjach.

Ja nie jestem w stanie skrytykować...

Pinacolada | 2015-03-11
Na półkach: Audiobook, Przeczytane

Świetna książka. Dobra na poprawę humoru, pełno w niej śmiesznych sytuacji związanych z Mikołajkiem i jego bandą przyjaciół. Polecam wszystkim.

Niby książeczka z dzieciństwa. Okay, mamy więc jasność. Ale ta książka to moja odskocznia od poważnych książek. Czytałam ją już nie raz, bo gdy nie mam ochoty na czytanie wyrafinowanych ksiąg, to sięgam po tą, nad którą nie trzeba się zastanawiać, bo nie posiada głębszego przekazu. Dla mnie ta książka zawsze była przykładem na to jak zabić czas, gdy nie chcę się zbytnio czytać książek z morałami, tylko miło spędzić czas przy zabawnych opowieściach Mikołajka.

Tathagatha | 2014-07-11
Przeczytana: 11 lipca 2014

Teoretycznie opowiastki Mikołajka skierowane są do młodszych odbiorców, to w praktyce cieszą się ogromną sympatią wśród dorosłych.
Ja należę do sympatyków tych książeczek i szczerze polecam dosłownie wszystkim te historyjki.
Oprócz przezabawnego stylu jakim Mikołajek opowiada perypetie swoje i kolegów, śmiesznych spostrzeżeń i powtórzeń, strony okraszone są ilustracjami, które mnie osobiście bardzo bawią. Niby jest to prosta kreska, a jednak coś w niej jest, że się podoba i jest tak charakterystyczna. Uwielbiam te wielkie nosy i oczy, to jak przedstawione są emocje takie jak radość, zdziwienie czy złość.

Nie będę się rozpisywać: najlepiej samemu sprawdzić Mikołajka - czyta się błyskawicznie i jest świetnym odstresowaczem ;)

Priada | 2011-04-10
Przeczytana: 10 kwietnia 2011

Nie no uśmiałam się co nie miara fantastyczna ta książka polecam wszystkim fanom jak i snobom rozweselicie sie troszkę przynajmniej przez chwilę.

Piotr | 2014-01-29
Na półkach: 2014, Przeczytane
Przeczytana: 24 stycznia 2014

Przezabawna książka dla każdego. Bawi niezależnie od wieku :)

malaczarna | 2011-11-28
Na półkach: Przeczytane, Lektury
Przeczytana: 2008 rok

Nieważne ile razy będę to czytała to i tak będę ryczeć ze śmiechu

MaiTakeru | 2011-05-07

Przeczytałam - a raczej zostały mi przeczytane wszystkie tomiki, ale od tego się zaczęło. Ech, ta seria nie ma sobie równych! Ten humor, te postacie, ten język (i świetne tłumaczenie)... I ten głos taty, gdy urażonym tonem powtarzał za Rosołem "patrz mi w oczy!".
Bezcenne - dziękuję, tato. Jedyna książka, której nie lubię czytać, choć jest przewspaniała, bo to po prostu "już nie to samo". :)