Okładka książki Mikołajek i inne chłopaki

Mikołajek i inne chłopaki

Autor:
Cykl: Przygody Mikołajka (tom 4)
tłumaczenie
Barbara Grzegorzewska
Petit Nicolas et les copains
wydawnictwo
Nasza Księgarnia
9788310120076
typ
papier
7,71 (3055 ocen i 93 opinie)

Opis książki

Seria zdobywająca ciągle nowych czytelników w różnym wieku. Na pięć zabawnie zilustrowanych książek składają się historyjki o szkolnych kolegach i rodzinie, śmiesznie opowiadane przez małego Mikołajka.

źródło opisu: http://www.nk.com.pl/

Cena

Inne wydania

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników
chrispu | 2014-05-10

Tym razem autor pogrupował historyjki w ten sposób, że w każdej, oprócz Mikołajka, drugim bohaterem jest jeden z jego kolegów lub ... dziewczyna. Ten sposób pozwolił na rozwinięcie/pogłębienie charakterystyk poszczególnych kolegów Mikołajka - bez straty na humorystyce. Książka nie odbiega znacząco poziomem od innych z tej serii, humor i zaskakujące, dowcipne puenty są wysokich lotów. A przy okazji można, zaśmiewając się do łez, czegoś nauczyć - np. jak szyfrować wiadomości by inni cię zrozumieli.
Jednak traktując książkę jako całość, to jak dla mnie jest tu mniej ulubionych przeze mnie, rysunków "dużych zbiorowości". Przeważają te małe, pokazujące jedną ze scenek z opisywanej treści. Fajne są, ale ... mniej rozśmieszają.

lkkolo | 2013-08-03
Przeczytana: 30 lipca 2013

Opowieści zainteresują zarówno grzeczne dzieciaki jak i urwisy, które nawet nie chcą spojrzeć na książki. Ja podczas czytania dzieciakowi niejednokrotnie wybuchałam śmiechem. Uwielbiam książki o Mikołajku nie tylko za genialne opowieści ale i genialne rysunki, które dopełniają całość!

Książniczka | 2014-09-06

Jak to jest, że kilku małych chłopców potrafi wykończyć nerwowo każdego dorosłego, jaki ma z nimi kontakt? W ciągu paru chwil zdemolują swoje otoczenie, zniszczą co się da i pozostawią szczątki jak po tornadzie... Byle zaś drobiazg powoduje ogólną bijatykę, podczas której świetnie się bawią. Nawet partia szachów jest rozgrywana przez Mikołajka i Alcesta w sposób wyjątkowo gwałtowny...

Sama nie wiem, czemu te książeczki są aż tak porywające. Teoretycznie powinny zainteresować tylko małych chłopców, natomiast budzą zachwyt i rozbawienie także dorosłych. Ja osobiście przepadam za Ananiaszem - kiedy grozi, że "umrze i poskarży się rodzicom, a wtedy wszyscy pożałują", a potem robi mu się niedobrze i dostaje spazmów - to nie mogę powstrzymać się od śmiechu także w miejscach publicznych...

Niezwykły urok tych opowiastek tkwi w wielu elementach - stylu, komizmie, dowcipnych i zaskakujących puentach, postaciach, a także w przecudownych ilustracjach.

Ja nie jestem w stanie skrytykować...

Tathagatha | 2014-07-11
Przeczytana: 11 lipca 2014

Teoretycznie opowiastki Mikołajka skierowane są do młodszych odbiorców, to w praktyce cieszą się ogromną sympatią wśród dorosłych.
Ja należę do sympatyków tych książeczek i szczerze polecam dosłownie wszystkim te historyjki.
Oprócz przezabawnego stylu jakim Mikołajek opowiada perypetie swoje i kolegów, śmiesznych spostrzeżeń i powtórzeń, strony okraszone są ilustracjami, które mnie osobiście bardzo bawią. Niby jest to prosta kreska, a jednak coś w niej jest, że się podoba i jest tak charakterystyczna. Uwielbiam te wielkie nosy i oczy, to jak przedstawione są emocje takie jak radość, zdziwienie czy złość.

Nie będę się rozpisywać: najlepiej samemu sprawdzić Mikołajka - czyta się błyskawicznie i jest świetnym odstresowaczem ;)

Niby książeczka z dzieciństwa. Okey, mamy więc jasność. Ale ta książka to moja odskocznia od poważnych ksiażek. Czytałam ją juz nie raz, bo gdy nie mam ochoty na czytanie wyrafinowanych ksiąg, to sięgam po tą, nad którą nie trzeba się zastanawiać, bo nie posiada głębszego przekazu. Dla mnie ta ksiazka zawsze była przykładem na to jak zabić czas, gdy nie chcę się zbytnio czytać książek z morałami, tylko miło spędzić czas przy zabawnych opowieściach Mikołajka.

Priada | 2011-04-10
Przeczytana: 10 kwietnia 2011

Nie no uśmiałam się co nie miara fantastyczna ta książka polecam wszystkim fanom jak i snobom rozweselicie sie troszkę przynajmniej przez chwilę.

malaczarna | 2011-11-28
Na półkach: Przeczytane, Lektury
Przeczytana: 2008 rok

Nieważne ile razy będę to czytała to i tak będę ryczeć ze śmiechu

Piotr | 2014-01-29
Przeczytana: 24 stycznia 2014

Przezabawna książka dla każdego. Bawi niezależnie od wieku :)

Grażyna | 2014-10-04

MaiTakeru | 2011-05-07

Przeczytałam - a raczej zostały mi przeczytane wszystkie tomiki, ale od tego się zaczęło. Ech, ta seria nie ma sobie równych! Ten humor, te postacie, ten język (i świetne tłumaczenie)... I ten głos taty, gdy urażonym tonem powtarzał za Rosołem "patrz mi w oczy!".
Bezcenne - dziękuję, tato. Jedyna książka, której nie lubię czytać, choć jest przewspaniała, bo to po prostu "już nie to samo". :)

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto

Pobierz aplikację mobilną

Kalendarium literackie
  • Joanna Bator
    47. rocznica
    urodzin
    Ona... nie zamierza umrzeć, tylko zaczytać się na śmierć.
  • Maria Rodziewiczówna
    152. rocznica
    urodzin
    Żyłam z ludźmi, więc jestem zła.
  • Santa Montefiore
    45. rocznica
    urodzin
    Pewne rzeczy nigdy nie umierają; one cichną na jakiś czas, ale nigdy nie umierają".
  • James Joyce
    133. rocznica
    urodzin
    Wczesny ranek. Wyruszyć o świcie. Podróżować dookoła, wyprzedzając słońce, ukraść mu cały dzień. Robić tak bez końca i nie starzeć się ani o dzień
  • Ayn Rand
    110. rocznica
    urodzin
    Dlaczego zawsze nas uczą, że robienie tego, czego się pragnie, jest łatwe i złe, i że potrzeba dyscypliny, by się przed tym powstrzymać? To jest najtrudniejsza rzecz na świecie: robić to, czego się pragnie. I wymaga największej odwagi. Mówię o tym, czego się pragnie naprawdę. (...) Bo to ogromna odp... pokaż więcej
  • Julia Duszyńska
    121. rocznica
  • ks. Piotr Skarga SJ
    479. rocznica
    urodzin
    Prawa nie mają żadnych namiętności i uwieść się krzywo nie dadzą.
  • R. Scott Bakker
    48. rocznica
    urodzin
    Mężczyźni są jak psy, jedyna różnica polega na tym, że obwąchują tylko oczami.
  • Alistair MacLean
    28. rocznica
    śmierci
    - Słyszałeś o SKGP? - Jasne. Stowarzyszenie Kierowców Grand Prix. - Właśnie. No więc SKGP postanowiło, że dla naszego bezpieczeństwa, zawodników i widzów, należy skreślić Harlowa z listy z listy kierowców Formuły 1. Chcemy, żeby nie miał prawa wstępu na żaden tor w Europie. Wiesz, że on pije? - Kto... pokaż więcej
  • Bertrand Russell
    45. rocznica
    śmierci
    Zwyczaj lekkomyślnego przylepiania etykietek służy wygodzie ludzi, którzy chcą się wydać bystrzy bez konieczności myślenia, niewielki jednak ma związek z rzeczywistością.

Znajdź nas na Facebooku