Kumpelki randki i... nocne sekrety

Cykl: Kumpelki, randki (tom 4)
Wydawnictwo: Egmont Polska
Mates, Dates and Sleepover Secrets

„…- TJ, a tobie podoba się jakiś chłopak? Pokręciłam głową. – Raczej nie. - No to dlaczego się zaczerwieniłaś? – spytała Nesta. - Nesta! – zawołała Lucy. - No co? Co? - Powie, kiedy sama będzie chciała – wtrąciła Izzie. - No, jest taki jeden – przyznałam. – Znamy się od zawsze, ale on mnie traktuje tylko jak kumpla…”. Teresa Joanne (dla kumpelek TJ) przeżywa trudny rok. Najpierw jej...

„…- TJ, a tobie podoba się jakiś chłopak?
Pokręciłam głową. – Raczej nie.
- No to dlaczego się zaczerwieniłaś? – spytała Nesta.
- Nesta! – zawołała Lucy.
- No co? Co?
- Powie, kiedy sama będzie chciała – wtrąciła Izzie.

Teresa Joanne (dla kumpelek TJ) przeżywa trudny rok. Najpierw jej przyjaciółka wyjechała z kraju, a teraz Wendy, koleżanka z klasy, zaczyna ją prześladować. TJ jeszcze nigdy nie czuła się taka samotna. W dodatku ma problem z chłopcami. Traktują ją jak kumpla i nie dostrzegają w niej dziewczyny.

Kiedy TJ zaprzyjaźnia się z Lucy, sprawy zaczynają wyglądać coraz lepiej. Ale czy Nesta i Izzie również ją zaakceptują? Czy przyjmą ją do swojego świata imprez piżamowych, sekretów, wygłupów i zwierzeń?

źródło opisu: [Egmont, 2007]

Justilla | 2010-09-06
Na półkach: Przeczytane, Zagraniczna
Przeczytana: 27 sierpnia 2010

Każda napisana takim samym schematem: problem, borykanie się z tym problemem, rozwiązanie. Bohaterkami są cztery (najpierw trzy) dziewczyny, a każda książka pisana jest z punktu widzenia innej (pierwsza Lucy, druga Izzie, itd.). Najważniejszym wątkiem w całej serii jest przyjaźń bohaterek i ich wzajemne wsparcie, zrozumienie i zaufanie. Każda niesie jakąś wartość. Wewnątrz tomy są przyozdobione różnymi obrazkami, ilustrującymi (podsumowującymi) dany wątek.

To czytadełka na jedną godzinę, czyta się szybko i przyjemnie. Jak to książki dla młodzieży. Kto lubi takie książki, to polecam.

LittleStarryx3 | 2012-06-19
Przeczytana: 04 października 2011

Świetna i wciągająca książka dla nastolatek, przyjemnie się ją czyta.

ola2998 | 2012-02-13

Przeczytałam całą serię bardzo dawno, ale uwielbiam ją.

patorischia | 2013-08-08
Przeczytana: 2011 rok

Według mnie książka przeciętna, co więcej powiedzieć.

Mackula | 2012-08-01

SUPER !! . Cała seria !!