Partycypacja pracowników w zarządzaniu firmą. Nowy sposób wynagradzania i motywowania

Wydawnictwo: Wolters Kluwer
6 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
biznes, finanse

Skuteczne motywowanie i prawdziwe zaangażowanie pracowników w sprawy firmy ma bezpośredni wpływ na wyniki organizacji, dlatego pracodawcy poszukują coraz doskonalszych narzędzi wynagradzania i motywowania zatrudnionych. Jedną z metod, stosunkowo tanią i łatwą do wprowadzenia, może być partycypacja p

Wojciech | 2013-06-15

Z książki można dowiedzieć się o roli zaangażowania pracowników w życie firmy. Partycypacja pracowników może być odpowiedzią na czym można skutecznie oprzeć system motywacji pracowników. Każda firma może dostosować do swoich potrzeb system partycypacji a korzyści z takiego systemu czerpie zarówno przedsiębiorstwo jak i sami pracownicy. Jedną z ważnych kwestii poruszanych w książce, jest udział pracowników w zyskach wypracowanych przez firmę.
Książka posiada trochę błędów merytorycznych, jednak nie są one zbytnio rażące. W książce znajdują się ciekawsze oraz mniej ciekawie przedstawione zagadnienia. Przy dłuższym zagłębieniu się w temat książka momentami potrafiła zmęczyć. Może winę ponosi poniekąd styl pisania autorki oraz typowo badawczy charakter publikacji. Temat nie przedstawia wszystkich aspektów partycypacji pracowników w zarządzaniu firmą. Więc dla wszystkich zainteresowanych tematem zachęcam do przejrzenia innych tego typu publikacji. Niestety jest ich mało w języku polskim.

Beata | 2018-08-20
Paweł | 2018-06-08