Zgłosuj na książki roku 2017

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
978-83-08-04829-0
kuchnia, przepis na życie
Ag2S

Wypróbuj przepisów z serialowej kuchni. Kto by nie chciał gotować jak bohaterowie serialu Przepis na życie! Teraz to możliwe. Sam mistrz kuchni – Jerzy Knappe wydaje właśnie książkę kucharską, która trafi do prawdziwych księgarń! Ponad siedemdziesiąt oryginalnych przepisów starannie wybranych i sprawdzonych, zdjęcia potraw oraz fotografie z serialu. Ta książka to coś więcej niż sposób na...

Wypróbuj przepisów z serialowej kuchni.

Ponad siedemdziesiąt oryginalnych przepisów starannie wybranych i sprawdzonych, zdjęcia potraw oraz fotografie z serialu. Ta książka to coś więcej niż sposób na smaczną i zdrową kuchnię. To także kulinarne inspiracje, pomysły oraz bliscy, dla których zawsze warto przygotować coś wyjątkowego. Dowiedz się, dla kogo Jerzy przyrządziłby ucztę swego życia i co by na niej podał. Jak łatwo i szybko wyczarować wyśmienite dania. I co z tą Anką?! Poznaj Knappe od Kuchni. Odkryj przyjemność gotowania.

źródło opisu: Wydawnictwo Literackie, 2011

źródło okładki: http://www.wydawnictwoliterackie.pl/ksiazka.php?ID=2328

Hanna | 2016-01-07
Przeczytana: 2015 rok

Książkę zakupiłam z ciekawośći. Oglądając serial, podobał mi się design potraw:) Bardzo fajne przepisy, które zaskoczyły moje podniebienie. Nie są skomplikowane w wykonaniu a przy tym zdrowe:)
Polecam!

Tajemnica | 2011-12-14
Przeczytana: 08 grudnia 2011

Fanką seriali nie jestem, nie mniej jednak przyznaję się, zdarzało mi się zerkać na perypetie bohaterów „Przepisu na życie”. Śmieszyły mnie i sprawiały przyjemność. Poszczególni bohaterowie wzbudzali sympatię i chyba, dlatego zdecydowałam się sięgnąć po książkę „Zapraszam do stołu. Kuchnia Jerzego Knappe”.

Wszyscy Ci, którzy oczekują tradycyjnej książki kucharskiej zawiodą się. Natomiast osoby lubiące nieco „zmutowane” treści będą zachwycone. Ja osobiście czytałam i oglądałam książkę z nieskrywana przyjemnością.

Oczywiście gwoździem programu są przepisy – od tych trudniejszych, po całkowicie banalne, od tych wyszukanych, z restauracyjnych stołów, po te, które można przyrządzić wraz z dziećmi lub nie wysilając się zrobić sobie coś szybkiego będąc na kacu. Zestaw przepisów jest tak zróżnicowany, że chyba nie będzie osoby, która nie znajdzie tam czegoś dla siebie.

Każdy rozdział poprzedzony jest lekkim i przesympatycznym wstępem w wykonaniu Jerzego Knappe. Serialowy bohater...

jjon | 2012-03-02
Na półkach: 2011, Przeczytane, Własne
Przeczytana: 17 listopada 2011

Całe szczęście nie trzeba oglądać serialu, żeby w pełni skorzystać z książki 'Zapraszam do stołu. Kuchnia Jerzego Knappe'. Proponowane tam przepisy są w większości łatwe do przyrządzenia i zdrowe. Nie brak też przepisów na dania wykwintne, czy takie, które wydają się trudne do zrobienia. Jednak z Jerzym Knappe nawet rolada serowa czy ozór wołowy w koperkowym sosie to nic strasznego. Jest sporo przepisów na dania z wykorzystaniem makaronu, więc trudno, żeby książka mi się nie podobała, bo makaron to podstawa mojego wyżywienia. Penne z kuleczkami po bolońsku, tagliatelle z boczkiem i ricottą, spaghetti z okruchami i miętą... żyć, nie umierać! Dla mnie hitem są naleśniki amerykańskie i zupa serowa – nie dość, że przygotowuje się je błyskawicznie, to jeszcze pychota.
Tak w ogóle to o ile za samym gotowaniem jakoś szczególnie nie przepadam, o tyle czytać o gotowaniu uwielbiam. Dla miłośników serialu „Przepis na życie” dodatkową atrakcją będzie „obudowa serialowa” – zdjęcia i wtrącenia...

Monka | 2012-01-06
Przeczytana: 06 stycznia 2012

Świetne przepisy:) Niektóre na pewno wykorzystam w swojej kuchni:)

zielonooka | 2015-10-30
Przeczytana: 03 listopada 2015

zgłodniałam:))

Anna-mojeksiążki | 2011-11-26
Przeczytana: listopad 2011

Ostatnio w moje ręce trafiła niezwykła książka, bo napisana przez...bohatera serialu:) Ktoś nie zna Jerzego Knappe? Już przedstawiam - to mistrz kuchni, bohater serialu "Przepis na życie" emitowanego przez TVN.
Nie jest to taka zwykła książka kucharska tylko serialowa książka kucharska ! Oprócz mnóstwa świetnych przepisów można znaleźć wiele zdjęć z serialu i ciekawostek.

"Zapraszam do stołu" to niezła gratka dla wielbicieli serialu, ale również dla wielbicieli kucharzenia. Ponieważ w kuchni orłem nie jestem - zwykle takie książki raczej mnie odstręczają.... Jednak w tej znalazłam i "potrawę duchową" i wypróbowałam przepis :) Naprawdę ! I wyszło pyszne jedzonko !
Nie miałam pomysłu na obiad - a z tą książką zrobiłam go w 20 minut . I to jaki !

Polecę Wam sprawdzoną przeze mnie potrawę - Spaghetti z salami i suszonymi pomidorami - przepis ze strony 67. Danie rozpływało się w ustach, a jak pachniało ! Bosko!
A wszystko ograniczało się do ugotowania makaronu al dente,...

książek: 1978
kryptonite | 2012-03-07
Przeczytana: grudzień 2011

Uwielbiam serial 'Przepis na życie', szczególnie perypetie Andrzeja 'Żabci' i Beaty.
Jakoś modne ostatnio jest wydawanie książek przez bohaterów seriali (patrz - 'Kaktus w sercu'). Tutaj mamy fajnie napisaną książkę kucharską ze zdjęciami bohaterów serialu, głównie Anki i Jerzego. Od czasu do czasu sięgam po książki kucharskie, ale nie mam talentu do gotowania;-).
'Kuchnia Jerzego Knappe' to sympatyczna pozycja. Chyba jedyny chwyt marketingowy naszych seriali, który odniósł sukces.
P.S. Za dużo Borysa Szyca, i w filmach, i nawet książkach.

Patrycja | 2014-12-28
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Kulinarne

Jako fanka serialu "Przepis na życie" nie mogłam postąpić inaczej jak po prostu kupić książkę Jerzego Knappe. Byłam bardzo pozytywnie nastawiona, szukałam inspiracji do swojej kuchni. Przepisy są, niestety, banalne i w gruncie rzeczy przejrzałam ją i odłożyłam na półkę.

DM1994 | 2011-12-27
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 25 listopada 2011

W ostatnich czasach seriale przeżywają ciężkie chwile - widzowie telewizyjni stają się coraz bardziej wybredni i nie chcą już oglądać "byle czego". Tym samym większość seriali produkowanych przez polskie stacje gości na ekranach nie dłużej niż jeden sezon. Jednym z wyjątków jest produkcja "Przepis na życie" - w okresie, gdy większość telewizyjnych serii upada i bankrutuje, on wybija się na szczyt i bije rekordy popularności.Sukces serialu oczywiście musiał zostać wykorzystany - tak też powstała książka napisana przez bohatera produkcji - Jerzego Knappe.

"Zapraszam do stołu" to tak naprawdę książka kucharska, w której znajdziemy przepisy na dania, które tak często możemy podziwiać w serialu.To dzięki niej dowiemy się jak przyrządzić dania, które gotują na ekranie Żyleta, Długi, Aldona, Anka,czy sam Jerzy. Całość opatrzona jest świetnymi fotografiami samych potraw , jak i wszystkich bohaterów produkcji.

Właśnie zdałam sobie sprawę, że "Zapraszam do stołu" jest jak na razie...

banulka | 2012-12-18
Przeczytana: 15 grudnia 2012