Rękopis z czyśćca

2003-01-01
83-7019-208-4
Adam Skwarczyński
czyściec dusza objawienia

Nie jest łatwa i nie da się jej przeczytać całej na raz. Raczej przytłaczająca. Mimo wszystko polecam bo to bardzo wartościowa lektura, otwiera oczy na wiele spraw i inspiruje. Wierzę całym sercem, że jest prawdziwa. Trudna prawda, ale prawda.

Jako lekturę, wprowadzającą w tą tematyke polecam "Uwolnijcie nas stąd!", to natomiast kolkejny "poziom wtajemniczenia" ukazujcy to co dotyczy / będzie dotyczyło kazdego z nas, już niebawem.

To nie jest książka na raz. Nalezy ją czytać wyrywkowo.

Abstrahując od wartości religijnej lektury, książka charakteryzuje się wręcz niesamowicie głeboką przenikliwością psychologiczną. Znajomość motywacji ludzkich zachowań, prawd i tym co się kryje za półprawdami.

Książka uderza szczerością, zmienia myślenie o otaczającym nas świecie.

Gorąco polecam.

To nie jest książka na raz. Nalezy ją czytać wyrywkowo.

Książka uderza szczerością, zmienia myślenie o otaczającym nas świecie.

Gorąco polecam.

Świadomość, że zapiski te zostały bardzo drobiazgowo przebadane przez wielu wybitnych teologów, którzy stwierdzili jednogłośnie, iż rękopis ten nosi znamiona pełnej autentyczności, jest niesamowitym przeżyciem towarzyszącym czytelnikowi podczas lektury tego niesamowitego dzieła. Bardzo szczegółowe opisy czyśćca dają lepsze zrozumienie czym on tak naprawdę jest i jak żyć aby uniknąć jego cierpień. Moim zdaniem obowiązkowa lektura dla każdego człowieka.

„On chce, byś poważnie pracowała nad swą doskonałością, bo od niej zależy doskonałość innych”

Książka „Rękopis z czyśćca” to niezwykłe zapiski. Kiedy jedna z zakonnic, Maria Gabriela umiera i trafia do czyśćca, z woli Bożej zaczyna ukazywać się swojej przełożonej, siostrze Marii od Krzyża. Udziela jej licznych porad duchowych, a także opowiada trochę o tym jak wygląda życie po śmierci. Im bardziej i szybciej żyjąca siostra Maria dojdzie do duchowej doskonałości, tym prędzej zmarła zakonnica opuści czyściec, który jest miejscem strasznych cierpień.

Książkę czytało mi się dobrze, choć przyznać trzeba, że napisana jest dosyć chaotycznie. Zawiera cenne wskazówki duchowe, wśród których każdy znajdzie coś szczególnego dla siebie. Najbardziej chyba wysuwa się tutaj pewna prawidłowość - jak bardzo to jacy jesteśmy, nasze wnętrze i praca nad sobą, wpływa na ludzi wokół nas. Tajemnice życia po śmierci, które zdradza nam zmarła Maria Gabriela, stanowią już mniejszą część książki, nie są tak liczne jak porady duchowe i chociaż możemy się wiele dowiedzieć o czyśćcu, to jednak czytałam już zdecydowanie lepsze pod tym względem pozycje.

„(…) nie jest możliwe, aby na zewnątrz panował spokój, jeśli brak go we wnętrzu duszy. Namiętności i przeżycia wewnętrzne ujawniają się zawsze na zewnątrz i dusza, która z wielkim staraniem czuwa nad swoim wnętrzem, jest panią siebie również w swoim zewnętrznym postępowaniu.”

Książka opowiada o tym jak wygląda miejsce do którego nie chcielibyśmy trafić. Po przeczytaniu zrozumiecie jaką drogą należy iść by ominąć to miejsce. Nie będzie to łatwa droga.

Książka, która wywraca człowiekowi świat do góry nogami i tkwi w głowie wiele dni po przeczytaniu.

Lekkość czytania jest na poziomie średnim, ale warto "wziąć ją do ręki". U mnie zmieniło się nieco spojrzenie na niektóre rzeczy.

Ja wiem, że to zapisy rozmów Zakonnicy z duchem i w ogóle. Ale ze strony czysto literackiej to prawdziwa droga krzyżowa, żeby przebrnąć przez to. Nie mam zamiaru tutaj atakować treści i walczyć z prawdziwością czy wiarą. Nie podoba mi się forma w jakiej zostało podane to świadectwo(czy co to jest... ). Ale co ja tam wiem...

"I jeśli Bóg miał swój plan, to Ty mu wybacz,
To Ty też musisz mieć swój i się nie odzywać."

PEACE!

"I jeśli Bóg miał swój plan, to Ty mu wybacz,
To...

W "Rękopisie..." czytelnik znajdzie obok informacji o istocie czyśćca sporo wskazówek z zakresu kierownictwa duchowego, które można odnieść do własnego życia. Dlatego książka ta jest tak pożyteczna.

Ja mimowolnie odczytałam ją w kontekście powołania do życia małżeńskiego. Natrafiając na zawartą w niej zależność, że uświęcenie jednej siostry warunkowało wyzwolenie drugiej, stało się dla mnie oczywiste, że duchowa jakość życia żony/męża ma wpływ na wspołmałżonka. Znalazłam tu jeszcze odpowiedzi na wiele dręczących mnie od jakiegoś czasu niejasności...

I jeszcze to: "Wszystko, co dzieje się na tamtym świecie, jest tejemnicą dla waszego świata." Dobrze się stało, że dane nam było uchylić rąbka Tajemnicy.

• Religijne
  • Biblia/Komentarze/Chrześcijaństwo