Mamy już sześć lat

Tłumaczenie: Michał Rusinek
Wydawnictwo: Egmont Polska
wiersze, pytania, dzieci, świat, życie

Czy gdyby jedno krzesło zostało mianowane statkiem, a drugie - Ameryką Południową, to mógłbym sobie tam popłynąć? Dlaczego po spacerze na plaży między palcami stóp zbiera się tyle piasku? Co by było, gdybym był królem? Gdzie podziała się Mama i w ogóle czemu wyszła z domu, nie zabierając mnie ze sobą? Kto stworzył Pana Boga? Ile zajęć jest na całym świecie i kim właściwie mógłbym zostać?...

Gdzie podziała się Mama i w ogóle czemu wyszła z domu, nie zabierając mnie ze sobą? Kto stworzył Pana Boga? Ile zajęć jest na całym świecie i kim właściwie mógłbym zostać? Dlaczego dorośli ciągle pytają: "Czy byłeś grzeczny?"? Która kropla deszczu szybciej spłynie po szybie? Skąd przybywa wiatr i dokąd leci?
Te i inne równie fundamentalne pytania (choć nie wszystkie odpowiedzi na nie) znajdziemy w rozkosznych wierszykach dla dzieci zebranych w tomie "Mamy już sześć lat" autorstwa A.A. Milne'a (świetnie przetłumaczonych przez Michała Rusinka, który przekład konsultował ze swoją córeczką Natalią).

z ilustracjami E.H.Sheparda.

źródło opisu: Egmont, 2005