ziemia. Morza, kontynenty, wszechświat

Wydawnictwo: Naumann & Gobel Verlagsgesellschaft

Jak powstały kontynenty na Ziemi? Czym właściwie jest efekt cieplarniany? Dlaczego w czasie burzy błyska się i grzmi? W tej książce młodzi Czytelnicy znajdą odpowiedzi na te i wiele innych pytań. Opisano w niej zagadnienia z dziedziny geologii, geografii, klimatologii i kosmologii, począwszy od środka Ziemi, poprzez jej powierzchnię, atmosferę aż po przestrzeń kosmiczną, a także w sposób jasny i przystępny wyjaśniono wiele ważnych i fascynujących pytań dotyczących naszej błękitnej planety.