Bajka dla najmłodszych utrzymana w klimacie baśni Braci Grimm. W biednej chatce na skraju lasu żyje sobie dziadek z trójką przyjaciół – kogucikiem, świnką i myszką. Pewnego dnia przyjeżdża do nich wędrowny handlarz i całkowicie zmienia ich życie. Wzruszająca przypowieść o sile prawdziwej przyjaźni.

źródło opisu: Agencja Edytorska Ezop, 2004

źródło okładki: http://ezop.com.pl/produkty-dla-dzieci,produkt,bajka-o-szczesciu

bibi | 2015-03-19
Przeczytana: marzec 2015

Szczęścia nie znajdziesz w ciągle kupowanych, błyszczących gadżetach, nie w przedmiotach bez duszy, nie w samym procesie kupowania. Szczęście może dać spokojne życie, przyjaźń i żywy kontakt z innymi (nawet jeśli to "tylko" rozbrykana mysz, chodzący dumnie kogut czy taplająca się w błocie świnia).

"Bajka o szczęściu" to historia, dzięki której przeniesiemy się w klimatyczny baśniowy świat. Staruszek mieszka w niewielkiej chatce na skraju olbrzymiego lasu. Z prosięciem, kogucikiem, myszką. Dobrze im razem, przyjemnie. Każdy robi to, co lubi. Niestety, do czasu. Zrządzeniem losu, wyborami, w ich życie wkrada się smutek, melancholia, staruszek rozmaia z kostuchą. "I na co ci te wszystkie cudeńka, jeśliś samotny?... Oddałbym wszystkie moje skarby za tę jedną chwilę... by ujrzeć je znowu..." I tak sie też stanie...

jagarkar | 2013-04-13
Przeczytana: 13 kwietnia 2013

Mądra, tradycyjna bajka o przyjaźni i o tym, że rzeczy (i pieniądze) szczęścia nie dają. No i o szczęściu, oczywiście :)

Marzena | 2011-09-15
Przeczytana: 2010 rok

Piękna, mądra książeczka dla wrażliwego dziecka.

Katarzyna Drabek | 2015-05-17
Przeczytana: 17 maja 2015