Spell Bound

Wydawnictwo: Hyperion
fantastyka
angielski
Martyna

W tym czasie kiedy Sophie Marcer zaakceptowała swoje nadzwyczajne magiczne moce jako demon, rada Prodigium odebrała jej je. Teraz Sophie jest bezbronna, samotna i na łasce jej zaprzysięgłych wrogów- Brannicków, rodziny wojowniczych kobiet, które dopadły Prodigium. Albo przynajmniej tak myśli Sophie, do czasy kiedy dokonuje zaskakującego odkrycia. Brannickowie wiedzą, że nadchodzi epicka wojna , i wierzą że Sophie jako jedyna jest dostatecznie silna do zatrzymania końca świata. Ale bez swojej magii, Sophie nie jest tego taka pewna.

źródło opisu: Hyperion Book CH, 2012

źródło okładki: http://www.dbgcatalog.com

Eleckra | 2018-04-06
Na półkach: Przeczytane, 2018, Fantastyka
Przeczytana: 06 kwietnia 2018

Się skończyło!

"Spell Bound" stanowi ostatni tom przygód Sofie Marcer. Przyszedł więc czas pożegnać się z jej światem, który może zbyt wybitny nie jest, ale można przy nim w miarę przyjemnie spędzić czas. Przynajmniej na początku. Co w tej części? Nadeszła ostateczna walka dobra ze złem, skończyła się i w sumie tyle.

Ta seria dogłębnie uświadomiła mi, jak ważne jest powolne rozwijanie się akcji, pozwolenie jej dojrzeć. Inaczej wychodzi pozbawione spójności i ciągu przyczynowo-skutkowego badziewie. Takie jak to. Wizyta w piekle ciągnęła się przez 10 stron. O takiej wyprawie każdy szanujący się autor fantasy napisałby pewnie cały tom i to dużo dłuższy od całej tej książki. Ale nie. Wątek "Oka" nie rozwinął się w ogóle, a moim zdaniem był najbardziej obiecującym zalążkiem w całej serii. Pani Brannick zupełnie nie przejęła się pojawieniem Sofie, a co gorsze nasza kochana główna bohaterka nie zwróciła uwagi rewelacje jakie jej w związku z tym zaserwowano. Wielce tajemnicza księga...

beaciaa9 | 2012-08-20
Martyna | 2012-04-04
Przeczytana: 26 września 2011

Dziewczyny z Hex Hall to seria która podbiła serca czytelniczek w Polsce i na świecie. Tak jakby się dogłębniej przyjrzeć, nie ma w niej niczego oryginalnego. A jednak fascynuje i przyciąga jak magnes. A to dlaczego?

Recenzję tę piszę po upływie pewnego czasu od przeczytania książki. Poprzednia opinia wyrażała jedynie moje emocje po ujrzeniu zawartości ostatnich stron. Teraz jednak spróbuję obiektywnie ocenić tę powieść, a nie przez pryzmat zakończenia.

Powiem szczerze, czytając Spell Bound, pamiętałam bardzo niewiele z poprzednich tomów. Bardzo, bardzo niewiele. Jednak szybciutko przypomniałam sobie, o co tam chodziło i dałam się wciągnąć w świat wykreowany przez panią Hawkins. Dosłownie wciągnąć, gdyż akcja rozpoczyna się dokładnie w momencie, gdy skończyło się Diable Szkło. Tak tak, słynne "I przekroczyłam próg". :) Powiem tylko tyle, że raczej nie domyślilibyście się, jak rozwinie się ta sytuacja.

Już od samego początku bombardowani jesteśmy ogromną ilością akcji i...

Zaczytana | 2014-02-07

Cudowne zwieńczenie trylogii Dziwczyn z Hex Hall. jednak żałuję, że nie mogę znaleźć ostatnich 4 rozdziałów :'(.

Ania | 2013-11-28
Przeczytana: 28 listopada 2013

Właśnie skończyłam czytać tą książkę.Jak już pewnie każdy wie , że nie będzie polskiej wersji :(
Po przeczytaniu czułam euforię i dziwny nadal się ciągnący niedosyt.
Choć ta trylogia się już skończyła i to była ostatnia książka z tej serii , chce wiedzieć co będzie dalej. Moim zdaniem autorka mogła nadal książkę "wlec" i opisywać jak Oko goni Archera i jak oni sobie z tym radzą.
Książka moim zdaniem była fantastyczna jak jej poprzedniczki, chwilami zabawnie. Wiele razy był nagły zwrot akcji i to mi się bardzo podobało. Nie jeden raz się rozpłakałam ponieważ to były cudownie przystosowane do tego szczęśliwe chwile. Ja jako dziewczyna czasami wole się rozpłakać , mieć ten rozmazany na twarzy tusz niż nudzić się przed książką ,która i tak mnie nie interesuje ale muszę ją przeczytać bo szkoła każe( nie ma to jak przemoknięta od łez twoja najukochańsza książka :P) Bohaterka jest nadal tą samą dziewczyną którą pokochałam na początku. Lubie jej zadziorne odpowiedzi trochę przypomina tym...

Kasia1101998 | 2016-02-17

Najlepsza z całej serii. Chociaż giną dobre osoby(oczywiście Ci "doskonali" przeżyli), zasługuje na 10 gwiazdek i tyle dostaje ode mnie :) Polecam gorąco :)

red_diva | 2015-10-05
Przeczytana: 2013 rok

Długo czekałam na tłumaczenie ostatniego tomu, ale się doczekałam i nie zawiodłam się:) Książka naprawdę dobra, żałuję, że nie będzie kolejnych tomów, bo na pewno z chęcią bym po nie sięgnęła. Zakończenie bardzo wzruszające.

Basisko | 2013-08-04
Przeczytana: 04 sierpnia 2013

Bardzo wzruszająca część, szczególnie pod sam koniec.
Jednak, co do całości - cieszę się, że to już ostatni tom, bo odniosłam wrażenie jakby fabuła rozciągała się niepotrzebnie z każdym kolejnym zdaniem...

A tak na marginesie... zdobycie tej konkretnej pozycji, nawet w formie elektronicznej, graniczy z cudem! Pierwsze dwie części książki przeczytałam przetłumaczone przez internautkę, natomiast ostatnią część zawzięłam się i przeczytałam po angielsku (pomimo, że z niektórymi frazami naprawdę było ciężko), bo kto to widział stanąć w połowie akcji wstrzymując oddech w oczekiwaniu na tłumaczenie? ;)

Juliaxxx | 2015-06-10
Na półkach: Przeczytane, 2014

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Ostatnia książka z serii Hex Hall niestety nie została wydana w języku polskim. Musiałam przeczytać ją w internecie, na stronie z tłumaczniem, a szkoda, z chęcią kupiałabym i postawiłą na półce z resztą częsci. Książka jest bardzo dobrym zakoczeniem cyklu. Sophie odebrane są moce, poznaje rodzinę mamy, wiele zwrotów akcji, poznajemy nowe sekrety i interesujące wydareznia... Książka wywarła na mnie bardzo dobre wrażenie, nie mmogłam się od niej oderwać.

witamy_w_piekle | 2013-08-22

Książka rewelacyjna, bardzo żałuje że nie wyszła w Polsce do tej pory... Przeczytałam nieoficjalne tłumaczenie... niestety urwało mi się na rozdziale 29, pozostałych 5 nigdzie nie mogłam znaleźć ;/