Książka Roku 2018

Tłumaczenie: Andrzej Zakrzewski
Wydawnictwo: Pascal
Toskania
Ag2S

Dzień w Toskanii to dalszy ciąg wspomnień Dario Castagno opisanych w Za dużo słońca Toskanii. Po trzech intensywnych miesiącach podróżowania po Stanach Zjednoczonych, Dario budzi się w swym ukochanym Chianti. Postanawia spędzić dzień przypominając sobie najpiękniejsze widoki oraz spotykając się z fascynującymi osobami zamieszkującymi w okolicy. Każdy nowy krajobraz czy spotkanie przywołują całą masę anegdot, historii, zwykłych plotek, a także wspomnień własnych przygód w charakterze strażaka, przedsiębiorcy balonowego, obiecującego piłkarza oraz – co oczywiste – zawodowego przewodnika amerykańskich turystów.

źródło opisu: http://www.empik.com/

źródło okładki: http://www.empik.com/

Agnieszka | 2015-08-19
Przeczytana: 18 sierpnia 2015

Co mi przeszkadzało: narrator nie przejawia nawet cienia autorefleksji, w moim kraju gdzie słońca dużo mniej autorefleksja nie uchodzi za wadę. Anegdotki o turystach ograne, ale nie to jest felerem, natomiast fakt, że są oni plejadą niesympatycznych dziwaków to tylko pozornie nie wina opowiadającego. Ludzie są tak dziwni jak na nich patrzymy, co wychwycimy to się utrwali. No i całkowicie subiektywnie: Włoch-wieczny chłopiec to typ faceta, co podoba się sobie, mi mniej.
Za to ma Dario Castagno talent gawędziarski i opowiada w dobrym rytmie, podobały mi się rozdziały o dziewczynie z Palio, starej Pierze i bitwie pod Montapeltri. Czyta się tę książkę z uśmiechem na ustach i w jeden wieczór.
Toskania to produkt który sprzedaje się świetnie w każdym opakowaniu. Stoję sobie w tłumie tych, co chcą ją kupować i jestem prawie pewna, że jeszcze coś Dario Castagno przeczytam.

Blebla | 2015-06-15

Przeurocza książka, lekka, przyjemna, idealna do poczytania w leniwy, letni dzień. Poznajemy z niej kilka anegdot, opowieści z życia autora, które mają miejsce w słonecznej Toskanii. Są ciekawie i dowcipnie opowiedziane, po prostu chce się sięgnąć po pozostałe części.

kajajakaja85 | 2015-03-18
Przeczytana: 16 marca 2015

Ciekawe anegdotki , trochę historii , lekka i przyjemna lektura na wieczór lub dwa :) Po przeczytaniu wypożyczyłam również 1 i 3 część :)) Zabawna, pouczająca, sama się czyta

Emoonia | 2018-07-09
Przeczytana: 06 lipca 2018