Ania i Krzyś w lesie /Martynka

Cykl: Martynka
Wydawnictwo: Publicat

Bestseller w wielu krajach świata zabawne i pouczające przygody Ani i Krzysia. Okładka: twarda,

To drugi post w historii mojego bloga o tej dwójce, właściwie to pierwszy jednak kiedyś krótka notka na temat pojawiła się obok Martynki - tu.

Poprzednia książka mi się podobała, ale czy te również?
Otóż nie, bynajmniej nie wszystkie.

Ta psotna dwójka wraz z przyjaciółmi postanowiła zbudować domek. Fantastyczny pomysł prawda? Miło było czytać o zacięciu i upartości z jaką dzieci pracują. Mój brat ucieszył się bardzo, gdy mali bohaterowie pracę skończyli i wszystko poszło, jak najbardziej pomyślnie. Dzieciaki, aż do późnego wieczora siedziały w swej "budowli", jednak Ania i Krzyś postanowili przenocować tam. A co jak przyjdzie burza?
Piękna okładka, śliczne kolorowe ilustracje. I na tym koniec plusów. Ania i Krzyś pojechali na wieś do rodziny, jak zwykle ciekawi zaczęli wszystko oglądać. Jednak moim zdaniem autor nie stanął na wysokości zadania. Dzieci pojechały na wieś a o zwierzętach hodowlanych takich, jak np.: krowy, świnie, kury, gęsi, kaczki, czy nawet Azor koło budy lub...

goskrzys | 2016-04-16
Przeczytana: 14 kwietnia 2016

Świetna książeczka! Przepiękne ilustracje - to raz. Zresztą to zaleta zarówno tej serii, jak i serii o Martynce. Ciekawa i pouczająca treść - to dwa. Niby prosta opowiastka o spacerze w lesie, a jednak udało się autorce przemycić w tekście bardzo dużo wartościowych informacji - począwszy od opisu kilku gatunków ptaków, na opisie zwyczajów leśnych zwierząt kończąc. Realizm zmieszany z bajkowością - to trzy. Też chciałabym podczas spaceru móc podejść do sarenki i ją pogłaskać, czy bez poczucia zagrożenia podejrzeć jelenie na rykowisku lub buszujące dziki - ale przecież wiem, że to raczej niemożliwe. Ale trzeba być dorosłym, żeby zdawać sobie z tego sprawę. Dla dzieci możliwe jest wszystko - na tym zresztą polega magia dzieciństwa. Całości obrazu dopełnia tu element grozy: gdy dzieci dostrzegają ciemniejszą stronę natury. To sprawiło, że opowieść nie jest tylko banalną historyjką, jakich wiele, ale wnosi pewien element dydaktyczności.

ZwykłaMatka | 2014-09-28
Na półkach: Przeczytane, Czytane córci
Przeczytana: 28 września 2014

Fajna książeczka, która oprócz przyjemności samego czytania opowiada o różnych zwierzątkach zamieszkujących w lasach - w ciekawy sposób przedstawia dzieciom leśne zwierzęta :)

narratorka | 2011-07-19

Cudowne i bardzo realistyczne ilustracje :)

Lena | 2015-09-08
DiAngela | 2015-04-16