Tylko nie Alice

Tłumaczenie: Katarzyna Janusik
Cykl: Alice (tom 3)
Wydawnictwo: Znak
All but Alice

Tylko nie Alice to już trzecia książka o przygodach dwunastoletniej dziewczynki. Tym razem ulubienica nastolatek postanawia we wszystkim naśladować swoje koleżanki. Zapisuje się do tych samych klubów co one i staje się popularna w szkolnej wspólnocie dziewcząt. Czy jednak to, co robią wszyscy, zawsze jest najlepsze i najciekawsze? Może po prostu warto być sobą? Twórczyni opowieści o...

Twórczyni opowieści o przygodach Alice - Phyllis Reynolds Naylor - jest amerykańską pisarką, autorką wielu książek dla dzieci i dorosłych. Szczególną sławę przyniosła jej seria o Alice, na którą składa się już ponad 20 książek. Przygody bohaterki ukazują skomplikowany świat dojrzewających nastolatek. Wielką zaletą serii jest to, że Alice dorasta wraz ze swoimi czytelniczkami. Książka przeznaczona jest dla dzieci w wieku 10-12 lat.

źródło opisu: http://www.znak.com.pl/kartoteka,ksiazka,465,Tylko-nie-Alice

źródło okładki: http://www.znak.com.pl/kartoteka,ksiazka,465,Tylko-nie-Alice