Vampire Knight tom 9

Waneko
2011-10-01
2011-10-01
Magda Malinowska
vampire knight hino matsuri wampiry

Hino Matsuri robi postępy, bo ten tomik jest wyjątkowo dobry. Jest dużo wartkiej akcji i nutka dramatyzmu na koniec. Nastąpiły oczekiwane (i też nieoczekiwane) konfrontacje, która były świetnie przedstawione. A dodatek mnie rozbroił.
Chce się sięgnąć po więcej.

Chce się sięgnąć po więcej.

Ukazanie się dziewiątego tomu "Vampire Knight" przyjęłam z ogromną radością. To jedna z najlepszych mang, z jakimi miałam styczność, więc nie czekając dłużej - kupiłam. Przeczytałam w pół godziny, bardzo mi się spodobała.
Elegancka kreska zawsze budziła mój podziw. Jest taka bardzo...mangowa; wysoki, budzący respekt Kaname, demoniczny Rido, srebrnowłosy Zero. I Yuuki, do niedawna drobna dziewczyna, przerażona otaczającą ją rzeczywistością, a teraz piękna wampirzyca, która pragnie wziąć sprawy we własne ręce.
Ciężko wymyślić dobrą historię z krwiopijczymi istotami w roli głównej. Na rynku dostępnych jest wiele powieści czy komiksów o wampirach; niemal wszystkie mają podobną fabułę i kończą się tak samo. "Vampire Knight" jest wyjątkiem. Bardzo podobał mi się pomysł umieszczenia w mandze motywu tabletek zastępujących krew będącej tradycyjnym pożywieniem istot jak Kaname czy Yuuki. Innym elementem charakterystycznym dla dzieła Matsuri Hino jest walka między wampirami czystej krwi. To czyni mangę tę oryginalną i niepowtarzalną, wyróżniającą się na tle innych utworów o upiorach. Uważam, że znać ją powinien każdy, kogo interesuje popkultura japońska czy dobre dzieła z potworami jako postaciami pierwszoplanowymi.

Kiedy to czytam, niewiem dlaczego, przypomina mi się pewna kołysanka o królewnie (Yuki),królu (Kaname) i paziu (Zero).

kocham ♥

kocham ♥

1954

Lepsza niż pozostałe.

Lepsza niż pozostałe.

Jak się pozabijamy to wrócę nie martw się nie potrwa to długo..
Yuki to taki Bond z patyka ma kose...
A Zero to taki ogródek... Z kwiatkiem zamiast broni..;D
A kaname nie jest taki łagodny,,,
i przez to jeszcze zajebisty..
:I*U

Jak się pozabijamy to wrócę nie martw się nie potrwa to długo..
Yuki to taki Bond z patyka ma kose...
A Zero to taki ogródek... Z kwiatkiem zamiast broni..;D
A kaname nie jest taki łagodny,,,
i przez to jeszcze zajebisty..
:I*U

Kocham wampiry, kocham Vampire Knight, kocham Zero i chcę więcej! Nic dodać nic ująć.

Czasem warto poświęcić chwilę na Mange. A ta jest całkiem fajna :-)

Czasem warto poświęcić chwilę na Mange. A ta jest całkiem fajna :-)

• Manga
  • Mangi