Okładka książki I nie było już nikogo

I nie było już nikogo

Wydawnictwo Dolnośląskie
typ
papier
Sweet
7,9 (6061 ocen i 534 opinie)

Opis książki

Dziesięć osób, każda podejrzana o morderstwo, zostaje zaproszonych przez tajemniczego gospodarza do domu na wyspie. Gdy ginie druga osoba, goście szybko zdają sobie sprawę, że to, co początkowo uważali za nieszczęśliwy wypadek, jest robotą zabójcy. Postanawiają odkryć jego tożsamość, ale okazuje się, że nikt nie ma alibi. Odizolowani od społeczeństwa, niezdolni do opuszczenia miejsca pobytu, umierają jeden po drugim w sposób opisany w dziecięcej rymowance, która wywieszona jest w ich pokojach.

Najpopularniejsza powieść Agaty Chrisite, dawniej znana pod tytułem "Dziesięciu małych Murzynków".

źródło opisu: http://publicat.pl/dolnoslaskie/oferta/kryminaly/i...(?)

Polecamy

Opinie czytelników
Marta | 2014-02-22
Przeczytana: 22 lutego 2014

Liczba wątków, postaci początkowo bardzo mnie zniechęciła, nie mogłam, jak mówią, zebrać się do czytania. Nie myślcie sobie, nie zrezygnowałam z tej historii! O nie, tak łatwo ze mną nie jest! Zaparłam się, założyłam okulary i przysiadłam do lektury. Faktycznie z problemami, jednak po kilkunastu stronach, książka autentycznie mnie wciągnęła!

Interesujące postacie, historia niebanalna. Jednak narzekałam, oj narzekałam! Od samego początku wydawało mi się, że wiem, kto zawinił, a taki tam ze mnie detektyw. Czekałam tylko na chwilę, gdy autorka przyzna mi rację, a tu NIESPODZIANKA! Przyznam, końcówka niesamowicie mnie zaskoczyła. Dobra książka, to taka, która potrafi to zrobić! Dobra książka, to taka, która wraz z czytaniem, tworzy napięcie. Dobra książka, to ta, przy której serce bije ci szybciej w momencie, gdy przewracasz stronę. Agatha Christie zapewniła mi to. Gorąco polecam!

Ataga | 2013-05-23
Przeczytana: 2013 rok

Bardzo intrygująca książka. "Dziesięciu murzynków" to pierwszy kryminał jaki przeczytałam. Na szczęście dobrze zrobiłam. Fabuła strasznie mnie zaciekawiła i wciągnęła. Cały czas zastanawiałam się jak to jest możliwe, że autorka nie zostawiła czytelnikowi żadnych wskazówek odnośnie mordercy. To tylko pogłębia ciekawość osoby czytającej. Zdecydowanie polecam!

Mistrzowskie opowiadanie Agathy Christie! Uwielbiam tak pomysłowo zrobione zbrodnie, które są zrobione niczym wyliczanka dla dzieci (dosłownie i w przenośni). Idealna powieść kryminalna, gorąco polecam każdemu!

violabu-toczytam | 2013-05-22
Przeczytana: 1989 rok

"Dziesięciu Murzynków" Agathy Christie, dziś wydawanych pod tytułem "I nie było już nikogo" z pewnością ze względu na polityczną poprawność, czytałam jako pierwszą powieść kryminalną w swoim życiu w wieku wczesnonastoletnim. Pomimo tego, książka nie poruszyła moich nerwów, nie spowodowała wielkiego strachu, ale zadziwienie, owszem.
Fabuła to spotkanie na wyspie 10 osób, które zaprosił tam tajemniczy właściciel. Każda z nich ma na sumieniu decyzję, w wyniku której ktoś zginął lub popełnił samobójstwo. Wiersz o dziesięciu Murzynkach, który każdy znajduje w swoim pokoju, mówi w jaki sposób po kolei zginie każdy z gości.
Bardzo dobrze skonstruowany kryminał, jak na znakomitą pisarkę przystało.

Optymista | 2014-03-19
Przeczytana: 19 marca 2014

Recenzja wzięta z mojego bloga : http://recenzjeoptymisty.blogspot.com/2014/03/agata-christie-i-nie-byo-juz-nikogo.html

Mordercą może być każdy. Ty, ja, on, ona, naprawdę wszyscy mogą zabijać. Ale czy każdy potrafi popełnić zbrodnie doskonałą? O to jest już trudniej...

Agata Christie to angielska pisarka, autorka 80 znanych na całym świecie kryminałów. W czasie pierwszej wojny światowej pracowała w aptece - stąd jej znakomita znajomość trucizn. Jej najsławniejsze kryminały, w których główną rolę gra Herkules Poirot przetłumaczono aż na 65 języków. Christie pisała również powieści obyczajowe pod pseudonimem Mary Westmacott. Z liczbą 2 miliardów wydanych powieści uplasowała się na pierwszym miejscu w Księdze Rekordów Guinnessa jako najlepiej sprzedająca się autorka wszech czasów.

Piotr_Hart | 2014-11-11

Nie jestem w zasadzie fanem kryminału, ale jeśli już mam się do tego gatunku przekonać, to tylko u Mistrza. I nie żałuję, że kiedyś po tą książkę sięgnąłem.
Tajemnica skonstruowana niezwykle misternie. Zarówno pomysł na zbrodnię jak i opis drogi do jej wykrycia są bez zarzutu. Autorka zadbała o detale, wskazówki są dobrze ukryte, odpadają kolejni wytypowani przeze mnie potencjalni zabójcy, a ja nadal się głowię. Czyli funkcję swą kryminał pełni jak należy.
Dobra odskocznia od codzienności (o ile nie jest nią wykrywanie sprawców przestępstw) a jednocześnie wymagające ćwiczenie dla szarych komórek. I chociaż fanem kryminałów nie zostanę, po takie perełki warto sięgać.
Polecam.

Olinka | 2014-06-28
Przeczytana: 27 czerwca 2014

Rewelacja! Poszło mi całkiem nieźle, tylko wybrałam nie tego mordercę co trzeba :), ale byłam blisko.
Polecam i zachęcam, bo królowa jest tylko jedna!!! :)

Concordia | 2014-06-22

Książka zauroczyła mnie do tego stopnia, że przeczytałam ją dwa razy pod rząd. Jest to moja pierwsza pozycja Pani Agaty Christie i wiem, że chcę poznać kolejne. Zdecydowanie jeden z lepszych kryminałów, jakie kiedykolwiek wpadły w moje ręce. Napięcie, emocje, tajemnica, po prostu wszystko czego można wymagać od tego typu książek. Zdecydowanie jeszcze nie raz do niej wrócę, bo bardzo lubię takie historie. Co do zakończenia - lepiej być nie mogło. Nie będę zdradzać nic z fabuły, bo po prostu trzeba poznać dziesięciu murzynków, bez dwóch zdań.

pokerfejs7 | 2013-11-06

Bardzo lubię kryminały szczególnie kiedy z każdą stroną rozwikłanie zagadki jest coraz bardziej zawiłe. Kiedy już myślisz, że wiesz kto stoi za kolejnymi morderstwami i zasiadasz niczym Sherlock Holmes w swoim fotelu by odpalić fajkę zwycięstwa, dowiadujesz się po kilku kolejnych wersach, że Twoja umiejętność dedukcji nie jest jeszcze tak zaawansowana. Czytasz więc dalej i kiedy rozwiązanie musi już być takie, a nie inne znowu doznajesz szoku! Musisz doczytać do końca, ciekawość będzie Cię "zjadać" wraz ze zniknięciem kolejnego Murzynka ;).

mleko | 2013-11-18

Agatha Christie- niekwestionowana mistrzyni kryminałów, i jak sądzę zachowa ten tytuł jeszcze przez długi czas. Książka potwornie zaskakująca, do ostatniej strony nie można odgadnąć kto jest mordercą. Podejrzenia wciąż spadają na kogoś innego a osób zostaje coraz mniej. Nawet gdy już poznałam rozwiązanie zagadki dalej nie mogłam w to uwierzyć. I dziś strasznie się cieszę, że moją przygodę z kryminałem rozpoczęłam od tej książki. Wciąż staram się znaleźć inną równie zaskakującą lekturę i dotychczas mi się to nie udało.

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto