Okładka książki I nie było już nikogo

I nie było już nikogo

Wydawnictwo Dolnośląskie
typ
papier
Lea
7.87 (6619 ocen i 560 opinii)

Opis książki

Dziesięć osób, każda podejrzana o morderstwo, zostaje zaproszonych przez tajemniczego gospodarza do domu na wyspie. Gdy ginie druga osoba, goście szybko zdają sobie sprawę, że to, co początkowo uważali za nieszczęśliwy wypadek, jest robotą zabójcy. Postanawiają odkryć jego tożsamość, ale okazuje się, że nikt nie ma alibi. Odizolowani od społeczeństwa, niezdolni do opuszczenia miejsca pobytu, umierają jeden po drugim w sposób opisany w dziecięcej rymowance, która wywieszona jest w ich pokojach.

Najpopularniejsza powieść Agaty Chrisite, dawniej znana pod tytułem "Dziesięciu małych Murzynków".

źródło opisu: http://publicat.pl/dolnoslaskie/oferta/kryminaly/i...(?)

Polecamy

Opinie czytelników
Lotta | 2014-04-25
Przeczytana: 24 kwietnia 2014

A teraz opowiem Wam, jaki błąd popełniłam: przeczytałam najpierw nowelę "Zamieć śnieżna i woń migdałów" C. Läckberg, której inspiracją był właśnie kryminał Christie. Trudno, nic złego się nie stało, ale jednak powinnam była przeczytać jako pierwszą tę powieść.

Fabuła i motyw kryminału - rewelacja. Wyspa, burza, 10 osób i 10 figurek... I co chwila znika i jedna z osób, i jedna figurka. Powieść trzyma w napięciu, ciężko rozgryźć zakończenie, choć przecież są poszlaki, że to zapewne jedna z tych 10 osób jest mordercą... A podejrzanych wciąż ubywa i ubywa...

Klasyk.

Genialna!

W całej swej okazałości Agata Christie.
Trzymająca w napięciu przez całą książkę.
Z niezwykłym zakończeniem.

10 osób zostaje sprowadzonych na wyspę, każdy z nich ma coś na sumieniu. Gdy ginie druga osoba wiadomo, że wśród zgromadzonych jest zabójca, który tak jak jest w piosence dąży do tego by wszyscy zginęli. Więc jak to zwykle robię zaczęłam obstawiać. Miałem trzech "faworytów". Żaden z niech nie okazał się mordercą. Agata nauczyła mnie wcześniej przeczytanych książkach spodziewać się nie spodziewanego. Najwyraźniej źle użyłam swojej wiedzy.

Genialna!

mleko | 2013-11-18
Na półkach: Posiadam, Ulubione, Przeczytane

Agatha Christie- niekwestionowana mistrzyni kryminałów, i jak sądzę zachowa ten tytuł jeszcze przez długi czas. Książka potwornie zaskakująca, do ostatniej strony nie można odgadnąć kto jest mordercą. Podejrzenia wciąż spadają na kogoś innego a osób zostaje coraz mniej. Nawet gdy już poznałam rozwiązanie zagadki dalej nie mogłam w to uwierzyć. I dziś strasznie się cieszę, że moją przygodę z kryminałem rozpoczęłam od tej książki. Wciąż staram się znaleźć inną równie zaskakującą lekturę i dotychczas mi się to nie udało.

Asiul | 2014-02-24
Przeczytana: 24 lutego 2014

Wciągnęłam tą książkę szybciutko. Nie wiem jak to się stało,ale domyśliłam się jak skończy się ta historia. W połowie książki przemyślałam sobie jak mogłyby wyglądać ostatnie strony i właśnie tak wyglądały.
Co do samej treści mam trochę mieszane odczucia, ale to może dlatego, że 10 osób w tak cieniutkiej książce to troszkę za dużo i to przeskakiwanie chwilami było irytujące.

Kitty_AMM | 2014-04-20

Mistrzowskie opowiadanie Agathy Christie! Uwielbiam tak pomysłowo zrobione zbrodnie, które są zrobione niczym wyliczanka dla dzieci (dosłownie i w przenośni). Idealna powieść kryminalna, gorąco polecam każdemu!

Optymista | 2014-03-19
Przeczytana: 19 marca 2014

Recenzja wzięta z mojego bloga : http://recenzjeoptymisty.blogspot.com/2014/03/agata-christie-i-nie-byo-juz-nikogo.html

Mordercą może być każdy. Ty, ja, on, ona, naprawdę wszyscy mogą zabijać. Ale czy każdy potrafi popełnić zbrodnie doskonałą? O to jest już trudniej...

Agata Christie to angielska pisarka, autorka 80 znanych na całym świecie kryminałów. W czasie pierwszej wojny światowej pracowała w aptece - stąd jej znakomita znajomość trucizn. Jej najsławniejsze kryminały, w których główną rolę gra Herkules Poirot przetłumaczono aż na 65 języków. Christie pisała również powieści obyczajowe pod pseudonimem Mary Westmacott. Z liczbą 2 miliardów wydanych powieści uplasowała się na pierwszym miejscu w Księdze Rekordów Guinnessa jako najlepiej sprzedająca się autorka wszech czasów.

CzarnyJeździec | 2013-12-14

Tym razem Agatha Christie odbiega od klasycznego kryminału, tworzy raczej skrzyżowanie thrillera i powieści psychologicznej.
Dziesięcioro ludzi trafia na bezludną wyspę. Dziesięcioro ludzi z niecodzienną przeszłością, nad którą zdążyli już przejść do porządku dziennego. Jak zachowają się w obliczu nieuchronnej śmierci? Co zrobią mając do wyboru własną śmierć albo zabójstwo? Morderca jest sprytny. Będąc cały czas o krok przed ofiarami zaczyna bawić się ich psychiką. Czytelnik obserwuje, jak z każdym kolejnym morderstwem ci, którzy przeżyli, powoli przestają być ludźmi.
Fantastyczna książka, trzyma w napięciu do ostatniej chwili, ale nie polecam na dobranoc.

pokerfejs7 | 2013-11-06

Bardzo lubię kryminały szczególnie kiedy z każdą stroną rozwikłanie zagadki jest coraz bardziej zawiłe. Kiedy już myślisz, że wiesz kto stoi za kolejnymi morderstwami i zasiadasz niczym Sherlock Holmes w swoim fotelu by odpalić fajkę zwycięstwa, dowiadujesz się po kilku kolejnych wersach, że Twoja umiejętność dedukcji nie jest jeszcze tak zaawansowana. Czytasz więc dalej i kiedy rozwiązanie musi już być takie, a nie inne znowu doznajesz szoku! Musisz doczytać do końca, ciekawość będzie Cię "zjadać" wraz ze zniknięciem kolejnego Murzynka ;).

ogarbejbe | 2013-05-17

Dzięki tej pozycji poznałam Agathe Christe! I pokochałam ją od pierwszego rozdziału. Mistrzyni kryminału nie rozlewa krwi, a zaprasza nas do rozwiązania łamigłówki. 10 osób,odcięta od świata zewnętrznego wyspa i coraz większa liczna zgonów. Morderca jest wśród nas! Kim jest? I co nim kieruje? Czy jest ręką sprawiedliwości czy może szaleńcem? Polecam!

Triceratops | 2011-04-15
Przeczytana: 15 kwietnia 2011

Dziesięć osób, a wśród nich jeden morderca. Myślisz, że odgadniesz, kto zaplanował i przeprowadził zabójstwa? Na końcu i tak na wyspie "nie było już nikogo" żywego. Ja nie zgadłem, ale polecam spróbować!

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto

Pobierz aplikację mobilną

Kalendarium literackie
  • Jacek Dukaj
    40. rocznica
    urodzin
    Lepiej znamy intencje naszych czynów niż owe czyny. Lepiej wiemy, co chcieliśmy powiedzieć, niż co naprawdę powiedzieliśmy. Wiemy, kim chcemy być - nie wiemy, kim jesteśmy.
  • Ann Brashares
    47. rocznica
    urodzin
    Jeśli nie ma wyjścia, trzeba je stworzyć. Nie można pozwalać, by świat po prostu nam się przydarzał(...).
  • Patricia Schröder
    74. rocznica
    urodzin
    Na to nie ma słów - powiedział czule. - Noszę cię w sercu, odkąd po raz pierwszy cię zobaczyłem. To prawda, Elodie... Prawda, której właściwie nigdy nie powinnaś usłyszeć.
  • Mario Spezi
    45. rocznica
  • Arnold Schwarzenegger
    67. rocznica
    urodzin
    Sens życia, to nie zwykła, szara egzystencja czy przetrwanie, ale parcie do przodu, windowanie się do góry, osiąganie czegoś, zdobywanie.
  • Cherie Priest
    39. rocznica
    urodzin
    Nawet anioły załkają, gdy ujrzą, co ci zrobiłam.
  • James Blish
    39. rocznica
  • Maeve Binchy
    2. rocznica
  • Ingmar Bergman
    7. rocznica
    śmierci
    Człowiek jest absolutnie samotny. Wszystko inne jest złudzeniem. (...) Nie spodziewaj się niczego oprócz zła. Jeśli zdarzy się coś przyjemnego - tym lepiej. (...) Nie będziesz rozczarowana, kiedy wszystko wróci do dawnego porządku. Trzeba żyć ze świadomością, że samotność jest absolutna. Wtedy człow... pokaż więcej
  • Jun'ichirō Tanizaki
    49. rocznica
    śmierci
    Każdy powinien tworzyć sobie system moralny odpowiadający jego naturze, a następnie zgodnie z nim postępować.

Znajdź nas na Facebooku