Lubimyczytać.pl to:
ponad 663 tys. recenzji
ponad 220 tys. książek
własna biblioteczka
system rekomendacji
Okładka książki I nie było już nikogo

I nie było już nikogo

Wydawnictwo Dolnośląskie
typ
papier
Lea
7.85 (6105 ocen i 499 opinii)

Opis książki

Dziesięć osób, każda podejrzana o morderstwo, zostaje zaproszonych przez tajemniczego gospodarza do domu na wyspie. Gdy ginie druga osoba, goście szybko zdają sobie sprawę, że to, co początkowo uważali za nieszczęśliwy wypadek, jest robotą zabójcy. Postanawiają odkryć jego tożsamość, ale okazuje się, że nikt nie ma alibi. Odizolowani od społeczeństwa, niezdolni do opuszczenia miejsca pobytu, umierają jeden po drugim w sposób opisany w dziecięcej rymowance, która wywieszona jest w ich pokojach.

Najpopularniejsza powieść Agaty Chrisite, dawniej znana pod tytułem "Dziesięciu małych Murzynków".

źródło opisu: http://publicat.pl/dolnoslaskie/oferta/kryminaly/i...(?)

źródło okładki: http://publicat.pl/dolnoslaskie/oferta/kryminaly/i...»

Inne wydania

Polecamy

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena
Opinie i aktywności czytelników

Genialna!

W całej swej okazałości Agata Christie.
Trzymająca w napięciu przez całą książkę.
Z niezwykłym zakończeniem.

10 osób zostaje sprowadzonych na wyspę, każdy z nich ma coś na sumieniu. Gdy ginie druga osoba wiadomo, że wśród zgromadzonych jest zabójca, który tak jak jest w piosence dąży do tego by wszyscy zginęli. Więc jak to zwykle robię zaczęłam obstawiać. Miałem trzech "faworytów". Żaden z niech nie okazał się mordercą. Agata nauczyła mnie wcześniej przeczytanych książkach spodziewać się nie spodziewanego. Najwyraźniej źle użyłam swojej wiedzy.

Genialna!

pokerfejs7 | 2013-11-06

Bardzo lubię kryminały szczególnie kiedy z każdą stroną rozwikłanie zagadki jest coraz bardziej zawiłe. Kiedy już myślisz, że wiesz kto stoi za kolejnymi morderstwami i zasiadasz niczym Sherlock Holmes w swoim fotelu by odpalić fajkę zwycięstwa, dowiadujesz się po kilku kolejnych wersach, że Twoja umiejętność dedukcji nie jest jeszcze tak zaawansowana. Czytasz więc dalej i kiedy rozwiązanie musi już być takie, a nie inne znowu doznajesz szoku! Musisz doczytać do końca, ciekawość będzie Cię "zjadać" wraz ze zniknięciem kolejnego Murzynka ;).

Weronika | 2013-11-09
Na półkach: Ulubione, Przeczytane

Nie czytam kryminałów... Ale ten "musiałam"(bo to lektura) i dziękuje mojemu poloniście bo pewnie inaczej nigdy bym jej nie przeczytałam. Nie wiedziałam że to kryminał. Serio. Dopiero gdy przeczytałam opis, trochę się przestraszyłam. W zasadzie z każdym słowem byłam bardziej przerażona, a jednak nie mogłam się od niej oderwać!! W zasadzie przeczytałam jednym tchem. Zaskakuje bo nie wiedziałam do końca kto był tajemniczym Owen'em. Miałam jedną faworytkę jednak prawda okazała się zaskakująca... Naprawdę książka godna polecenia^^

mleko | 2013-11-18
Na półkach: Posiadam, Ulubione, Przeczytane

Agatha Christie- niekwestionowana mistrzyni kryminałów, i jak sądzę zachowa ten tytuł jeszcze przez długi czas. Książka potwornie zaskakująca, do ostatniej strony nie można odgadnąć kto jest mordercą. Podejrzenia wciąż spadają na kogoś innego a osób zostaje coraz mniej. Nawet gdy już poznałam rozwiązanie zagadki dalej nie mogłam w to uwierzyć. I dziś strasznie się cieszę, że moją przygodę z kryminałem rozpoczęłam od tej książki. Wciąż staram się znaleźć inną równie zaskakującą lekturę i dotychczas mi się to nie udało.

Asiul | 2014-02-24
Przeczytana: 24 lutego 2014

Wciągnęłam tą książkę szybciutko. Nie wiem jak to się stało,ale domyśliłam się jak skończy się ta historia. W połowie książki przemyślałam sobie jak mogłyby wyglądać ostatnie strony i właśnie tak wyglądały.
Co do samej treści mam trochę mieszane odczucia, ale to może dlatego, że 10 osób w tak cieniutkiej książce to troszkę za dużo i to przeskakiwanie chwilami było irytujące.

Amadea | 2013-11-25
Przeczytana: 13 listopada 2013

Oczywiście kolejny bardzo dobry kryminał,trzymający w napięciu,momentami ziejący grozą.Autorce udało się zręcznie zwodzić czytelnika tak, by wszelkie teorie upadły wraz z rozwiązaniem zagadki.Ironiczny wierszyk o żołnierzykach dodaje grozy i smaczku ponurym wydarzeniom.Zabawa przednia!

Kasia | 2010-12-01

Moim zdaniem jedno z najlepszych dzieł Christie. Zaskakujące zaskoczenie, nie do końca wyjaśnione (w przeciwieństwie do np. książek z Poirotem gdzie wszystko dawało się logicznie wytłumaczyć). Obowiązkowa pozycja dla fanów Christie.

Maks | 2010-12-23
Na półkach: Polecane, Przeczytane
Przeczytana: 22 grudnia 2010

„Dziesięciu Murzynków”, których przypominamy właśnie polskiemu Czytelnikowi, to jeden z najbardziej znanych i lubianych kryminałów mistrzyni tego gatunku literackiego.[..]”

Tej treści notę możemy przeczytać wziąwszy do ręki egzemplarz wydany przez wydawnictwo ISKRY. Osoba opisywana przez nich słowami „mistrzyni tego gatunku literackiego”, to jak się domyślacie Agatha Chrisite. Na tejże okładce czytamy:

„Urodziła się we Francji [..], podczas pierwszej wojny światowej pracowała w szpitalu, gdzie z upodobaniem czytywała powieści detektywistyczne jako „idealne lekarstwo na smutki”. Agatha Christie nie bez powodu zyskała miano „królowej zbrodni”. [...] Stworzyła niezapomnianą kreację Herkulesa Poirot [...], najpopularniejszego detektywa od czasów Sherlocka Holmesa”.

Szczególnie zaintrygował mnie epitet „królowa zbrodni”. Czy słusznie nadano jej taki przydomek? Postaram się do tego ustosunkować po lekturze wcześniej wymienionych „Dziesięciu Murzynków”.

Tytuł dość „dziecinny” i jednocześn...

Optymista | 2014-03-19
Przeczytana: 19 marca 2014

Recenzja wzięta z mojego bloga : http://recenzjeoptymisty.blogspot.com/2014/03/agata-christie-i-nie-byo-juz-nikogo.html

Mordercą może być każdy. Ty, ja, on, ona, naprawdę wszyscy mogą zabijać. Ale czy każdy potrafi popełnić zbrodnie doskonałą? O to jest już trudniej...

Agata Christie to angielska pisarka, autorka 80 znanych na całym świecie kryminałów. W czasie pierwszej wojny światowej pracowała w aptece - stąd jej znakomita znajomość trucizn. Jej najsławniejsze kryminały, w których główną rolę gra Herkules Poirot przetłumaczono aż na 65 języków. Christie pisała również powieści obyczajowe pod pseudonimem Mary Westmacott. Z liczbą 2 miliardów wydanych powieści uplasowała się na pierwszym miejscu w Księdze Rekordów Guinnessa jako najlepiej sprzedająca się autorka wszech czasów.

edi01 | 2014-02-10
Na półkach: Posiadam, Ulubione, Przeczytane

Ostatnio stwierdziłam, że warto by sięgnąć tym razem po jakąś zupełnie inną książkę od tych, które czytałam dotąd. Wybrałam "I nie było już nikogo", ponieważ nigdy wcześniej nie czytałam kryminału z prawdziwego zdarzenia.
Od początku tematyka bardzo mnie zaciekawiła. Spodobał mi się pomysł, że dziesięcioro zupełnie różnych, na oko nie powiązanych ze sobą ludzi, trafia na wyspę, z której nie mogą się wydostać.
Ginęli jeden po drugim, zgodnie z opisem dziecięcej rymowanki. Bardzo intrygowało mnie, kto stoi za zabójstwem. Podejrzewałam coraz to nowe osoby, ale za każdym razem ta osoba ginęła, tak jakby autorka chciała mi dać do zrozumienia, że się mylę. Zakończenie, muszę przyznać, zaskoczyło mnie. Zabójca zaplanował zbrodnię wręcz doskonałą.
Akcja książki toczy się w niemal zawrotnym tempie, poza tym jest dość krótka, dlatego "pochłonęłam" ją w jeden dzień. Naprawdę, było warto. Choć nie znam się na kryminałach uważam, że powieść ta była naprawdę świetna. Wybitna. Dlatego właśnie ocen...

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto