Okładka książki I nie było już nikogo

I nie było już nikogo

Wydawnictwo Dolnośląskie
typ
papier
Sweet
7,9 (6008 ocen i 524 opinie)

Opis książki

Dziesięć osób, każda podejrzana o morderstwo, zostaje zaproszonych przez tajemniczego gospodarza do domu na wyspie. Gdy ginie druga osoba, goście szybko zdają sobie sprawę, że to, co początkowo uważali za nieszczęśliwy wypadek, jest robotą zabójcy. Postanawiają odkryć jego tożsamość, ale okazuje się, że nikt nie ma alibi. Odizolowani od społeczeństwa, niezdolni do opuszczenia miejsca pobytu, umierają jeden po drugim w sposób opisany w dziecięcej rymowance, która wywieszona jest w ich pokojach.

Najpopularniejsza powieść Agaty Chrisite, dawniej znana pod tytułem "Dziesięciu małych Murzynków".

źródło opisu: http://publicat.pl/dolnoslaskie/oferta/kryminaly/i...(?)

Inne wydania

Polecamy

Opinie czytelników
Kitty_AMM | 2014-04-20

Mistrzowskie opowiadanie Agathy Christie! Uwielbiam tak pomysłowo zrobione zbrodnie, które są zrobione niczym wyliczanka dla dzieci (dosłownie i w przenośni). Idealna powieść kryminalna, gorąco polecam każdemu!

violabu-toczytam | 2013-05-22
Przeczytana: 1989 rok

"Dziesięciu Murzynków" Agathy Christie, dziś wydawanych pod tytułem "I nie było już nikogo" z pewnością ze względu na polityczną poprawność, czytałam jako pierwszą powieść kryminalną w swoim życiu w wieku wczesnonastoletnim. Pomimo tego, książka nie poruszyła moich nerwów, nie spowodowała wielkiego strachu, ale zadziwienie, owszem.
Fabuła to spotkanie na wyspie 10 osób, które zaprosił tam tajemniczy właściciel. Każda z nich ma na sumieniu decyzję, w wyniku której ktoś zginął lub popełnił samobójstwo. Wiersz o dziesięciu Murzynkach, który każdy znajduje w swoim pokoju, mówi w jaki sposób po kolei zginie każdy z gości.
Bardzo dobrze skonstruowany kryminał, jak na znakomitą pisarkę przystało.

Optymista | 2014-03-19
Przeczytana: 19 marca 2014

Recenzja wzięta z mojego bloga : http://recenzjeoptymisty.blogspot.com/2014/03/agata-christie-i-nie-byo-juz-nikogo.html

Mordercą może być każdy. Ty, ja, on, ona, naprawdę wszyscy mogą zabijać. Ale czy każdy potrafi popełnić zbrodnie doskonałą? O to jest już trudniej...

Agata Christie to angielska pisarka, autorka 80 znanych na całym świecie kryminałów. W czasie pierwszej wojny światowej pracowała w aptece - stąd jej znakomita znajomość trucizn. Jej najsławniejsze kryminały, w których główną rolę gra Herkules Poirot przetłumaczono aż na 65 języków. Christie pisała również powieści obyczajowe pod pseudonimem Mary Westmacott. Z liczbą 2 miliardów wydanych powieści uplasowała się na pierwszym miejscu w Księdze Rekordów Guinnessa jako najlepiej sprzedająca się autorka wszech czasów.

lkason83 | 2014-07-07
Przeczytana: 07 lipca 2014

Wyobraź sobie, że otrzymujesz zaproszenie od niejakiego pana Owena, by spędzić letni urlop na odciętej od świata zewnętrznego wyspie. Brzmi bajecznie i mimo, że nie pamiętasz skąd właściwie go znasz, to przecież musisz; świadczy o tym poufały charakter liściku, który do ciebie wysłał. Propozycja jest o tyle kusząca, że ostatnio prasa prześciga się w domysłach na temat wybudowanej tam luksusowej willi oraz jej tajemniczego właściciela. Gdy stawiasz się w końcu w umówione miejsce skąd dalej ma cię zabrać łódka okazuje się, że nie jesteś jedyną osobą, która się tam wybiera. Niektórzy tak jak i ty otrzymali zaproszenia spędzenia tam wypoczynku, inni zaś oferty pracy dla gospodarza. Gdy docieracie na wyspę zostajecie jednak poinformowani, że państwa Owenów jeszcze nie ma i dołączą do was jutro. Podczas wypakowywania swoich rzeczy twoją uwagę zwraca wyeksponowany w ramce dziecięcy wierszyk o dziesięciu żołnierzykach i okolicznościach w jakich po kolei giną. Natrętna myśl, że w willi łącznie...

Concordia | 2014-06-22
Na półkach: Ulubione, Przeczytane

Książka zauroczyła mnie do tego stopnia, że przeczytałam ją dwa razy pod rząd. Jest to moja pierwsza pozycja Pani Agaty Christie i wiem, że chcę poznać kolejne. Zdecydowanie jeden z lepszych kryminałów, jakie kiedykolwiek wpadły w moje ręce. Napięcie, emocje, tajemnica, po prostu wszystko czego można wymagać od tego typu książek. Zdecydowanie jeszcze nie raz do niej wrócę, bo bardzo lubię takie historie. Co do zakończenia - lepiej być nie mogło. Nie będę zdradzać nic z fabuły, bo po prostu trzeba poznać dziesięciu murzynków, bez dwóch zdań.

Olinka | 2014-06-28
Przeczytana: 27 czerwca 2014

Rewelacja! Poszło mi całkiem nieźle, tylko wybrałam nie tego mordercę co trzeba :), ale byłam blisko.
Polecam i zachęcam, bo królowa jest tylko jedna!!! :)

Genialna!

W całej swej okazałości Agata Christie.
Trzymająca w napięciu przez całą książkę.
Z niezwykłym zakończeniem.

10 osób zostaje sprowadzonych na wyspę, każdy z nich ma coś na sumieniu. Gdy ginie druga osoba wiadomo, że wśród zgromadzonych jest zabójca, który tak jak jest w piosence dąży do tego by wszyscy zginęli. Więc jak to zwykle robię zaczęłam obstawiać. Miałem trzech "faworytów". Żaden z niech nie okazał się mordercą. Agata nauczyła mnie wcześniej przeczytanych książkach spodziewać się nie spodziewanego. Najwyraźniej źle użyłam swojej wiedzy.

Genialna!

pokerfejs7 | 2013-11-06

Bardzo lubię kryminały szczególnie kiedy z każdą stroną rozwikłanie zagadki jest coraz bardziej zawiłe. Kiedy już myślisz, że wiesz kto stoi za kolejnymi morderstwami i zasiadasz niczym Sherlock Holmes w swoim fotelu by odpalić fajkę zwycięstwa, dowiadujesz się po kilku kolejnych wersach, że Twoja umiejętność dedukcji nie jest jeszcze tak zaawansowana. Czytasz więc dalej i kiedy rozwiązanie musi już być takie, a nie inne znowu doznajesz szoku! Musisz doczytać do końca, ciekawość będzie Cię "zjadać" wraz ze zniknięciem kolejnego Murzynka ;).

mleko | 2013-11-18
Na półkach: Posiadam, Ulubione, Przeczytane

Agatha Christie- niekwestionowana mistrzyni kryminałów, i jak sądzę zachowa ten tytuł jeszcze przez długi czas. Książka potwornie zaskakująca, do ostatniej strony nie można odgadnąć kto jest mordercą. Podejrzenia wciąż spadają na kogoś innego a osób zostaje coraz mniej. Nawet gdy już poznałam rozwiązanie zagadki dalej nie mogłam w to uwierzyć. I dziś strasznie się cieszę, że moją przygodę z kryminałem rozpoczęłam od tej książki. Wciąż staram się znaleźć inną równie zaskakującą lekturę i dotychczas mi się to nie udało.

Amadea | 2013-11-25
Przeczytana: 13 listopada 2013

Oczywiście kolejny bardzo dobry kryminał,trzymający w napięciu,momentami ziejący grozą.Autorce udało się zręcznie zwodzić czytelnika tak, by wszelkie teorie upadły wraz z rozwiązaniem zagadki.Ironiczny wierszyk o żołnierzykach dodaje grozy i smaczku ponurym wydarzeniom.Zabawa przednia!

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto

Pobierz aplikację mobilną

Na półkach
Kalendarium literackie
  • Jorge Bucay
    68. rocznica
    urodzin
    Zawsze uważałem, że najpiękniejszą odpowiedzią na "Bardzo cię kocham" jest zdanie: "A ja czuję się bardzo kochana".
  • Krzysztof Daukszewicz
    67. rocznica
  • Hanka Lemańska
    55. rocznica
    urodzin
    Facet jak facet, dwie ręce, dwie nogi, głowa od góry.
  • Fiodor Dostojewski
    193. rocznica
    urodzin
    Zełgać po swojemu – to nieomal lepsze niż powtórzyć prawdę za kim innym. W pierwszym wypadku jest się człowiekiem, w drugim tylko papugą.
  • Maria Kuncewiczowa
    119. rocznica
    urodzin
    ...jakże ja będę umierać, kiedy nie żyłam ja wcale?
  • Chris Claremont
    64. rocznica
  • Philip Craig Russell
    63. rocznica
  • Joseph Campbell
    27. rocznica
    śmierci
    [...] jeśli idziesz za tym, co cię uszczęśliwia, to jakbyś podążał jakimś szlakiem, który istniał od zawsze, czekał na ciebie, i że życie, które właśnie przeżywasz, jest tym, które było ci jakoś pisane.
  • Michael Palmer
    1. rocznica
    śmierci
    Każde równanie zawierające czynnik ludzki jest nierozwiązywalne
  • Harry Mulisch
    4. rocznica
    śmierci
    Ważne decyzje zawsze należy podejmować od razu, ponieważ inaczej nic z tego nie wychodzi
  • Wacław Gąsiorowski
    75. rocznica
    śmierci
    -Gadajcie, coście za jedni?!
    –Joanna Żubr, markietanka pierwszej legii, pierwszego batalionu – odparła dumnie baba– A to mój stary niedołęga...
    –Maciej Żubr, podoficer pierwszej legii, pierwszego batalionu, drugiej kompanii! – poprawił chłop.
  • Henryk Niewiadomski
    7. rocznica
    śmierci
    To wpływa na psychikę. Mogę to stwierdzić z całkowitą pewnością. Siedzę już trzy lata odizolowany od żony i trzepię się ręką przez ten cały czas. Jak po roku w więzieniu zobaczyłem, że trzęsie mi się ręka, myślałem początkowo, że to albo na tle nerwowym, albo choroba Parkinsona. Walnąłem konia, od r... pokaż więcej
  • Claude Lévi-Strauss
    5. rocznica