Lokator

Okładka książki Lokator
Sandra Brown Wydawnictwo: Świat Książki literatura obyczajowa, romans
288 str. 4 godz. 48 min.
Kategoria:
literatura obyczajowa, romans
Wydawnictwo:
Świat Książki
Data wydania:
2011-10-01
Data 1. wyd. pol.:
2011-10-01
Liczba stron:
288
Czas czytania
4 godz. 48 min.
Język:
polski
ISBN:
978-83-7799-093-3
Tłumacz:
Robert Ginalski
Średnia ocen

                7,0 7,0 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
7,0 / 10
183 ocen
Twoja ocena
0 / 10

Opinia

avatar
1517
1120

Na półkach: , , ,

„Lokator” odbiega od innych powieści Sandry Brown jakie wcześniej czytałam, jest mniej „drapieżny”, stonowany, ale jednocześnie przejmujący i ciekawy. Nie jest to zwyczajny romans, a raczej powieść obyczajowa mobilizująca czytelnika do zastanowienia. Autorka poruszyła w niej ważkie problemy społeczne, rasowe, nękające ludzi żyjących w początkach XX wieku w dobie ogromnego kryzysu, suszy i walki o przetrwanie…

Ta ciepła i wzruszająca książka opowiada o dyskryminacji, walce z niesprawiedliwością społeczną, bezsilności wobec skorumpowanych urzędników i przedstawicieli prawa. Prześladowania ludzi biednych i odmiennych kolorem skóry są zakrojone na szeroką skalę. Z tak poważnymi problemami o charakterze społecznym kontrastuje dobre i piękne uczucie rozwijające się pomiędzy dwojgiem samotnych ludzi. Miłość głównych bohaterów oraz postępy rozwojowe autystycznego dziecka stanowią osłodę dla niezbyt przyjaznej codzienności.

O losach głównych bohaterów dowiadujemy się z relacji ich syna, który wspominając swoich rodziców przenosi nas w dawne czasy - początek XX wieku. Ella Barron samotnie wychowuje swojego dziesięcioletniego, autystycznego synka – Solly’ego i utrzymuje się z pracy własnych rąk wynajmując pokoje lokatorom. Cały swój czas dzieli pomiędzy obowiązki gospodyni i opiekę nad synkiem, które wymagają od niej wiele wytrwałości, cierpliwości i opanowania. Solly jest uznawany przez otoczenie jako upośledzony, nad czym Ella bardzo boleje. Niestety w tamtych czasach medycyna była bezradna wobec takich przypadłości uznawanych za anomalię, a dzieci autystyczne określane były mianem „uczonych głupków”. Ella jest konsekwentna w swoim postępowaniu, surowa wobec siebie i wymagająca. Od czasu kiedy przyjmuje pod swój dach nowego lokatora – młodego mężczyznę o dobrym sercu, który walczy ze śmiertelną chorobą jej życie ulega stopniowej przemianie. Tytułowy lokator - Dawid Rainwater bardzo ciepło odnosi się do jej dziecka, spędza z chłopcem coraz więcej czasu i nawiązuje z nim jakby nikłą nić porozumienia, co matce nigdy się nie udaje. Ella jest szczęśliwa widząc postępy , jakich dokonuje jej dziecko i wdzięczna Dawidowi za wszystko, co robi dla jej syna. Z czasem pomiędzy bohaterami rodzi się głębokie uczucie, które nosi w sobie niestety pierwiastek nieszczęścia…

Pogrążona w lekturze wciąż zadawałam sobie pytanie: Jak wiele niesprawiedliwości istniało i nadal istnieje w otaczającym świecie? Jak zdeterminowana może być zakochana i kochająca osoba? Do jakiego poświęcenia zdolny jest człowiek w obliczu śmierci? Jeśli zainteresowały Was wspomniane przeze mnie problemy, nie jesteście obojętni na niesprawiedliwość społeczną, chcecie poznać losy samotnej matki wychowującej autystyczne dziecko oraz przyjrzeć się bliżej pięknemu uczuciu łączącemu dwoje ludzi - ta książka na pewno Was zainteresuje. Polecam.

„Lokator” odbiega od innych powieści Sandry Brown jakie wcześniej czytałam, jest mniej „drapieżny”, stonowany, ale jednocześnie przejmujący i ciekawy. Nie jest to zwyczajny romans, a raczej powieść obyczajowa mobilizująca czytelnika do zastanowienia. Autorka poruszyła w niej ważkie problemy społeczne, rasowe, nękające ludzi żyjących w początkach XX wieku w dobie ogromnego...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Przeczytane
    250
  • Chcę przeczytać
    197
  • Posiadam
    28
  • Ulubione
    10
  • 2014
    7
  • 2012
    5
  • 2013
    4
  • Sandra Brown
    3
  • Powieść obyczajowa
    2
  • Z biblioteki
    2

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Lokator


Podobne książki

Przeczytaj także