Płatki z nieba

Wydawnictwo: Świat Książki
Darmowe dodatki Edytuj książkę
978-83-7799-097-1
Ag2S

Znakomita powieść o miłości Chinki i Amerykanina, a w tle opisy życia w buddyjskich klasztorach i wśród snobistycznych elit Manhattanu. Meng Ning, młoda mieszkanka Hongkongu, pod wpływem swojej duchowej przewodniczki, oznajmia matce, że zamierza wstąpić do klasztoru. Przerażona kobieta usiłuje wyperswadować córce ten pomysł. Niezdecydowana Meng Ning wyjeżdża do Francji, gdzie podejmuje studia, ale duchowo przygotowuje się do zostania mniszką. Podczas pobytu dziewczyny w buddyjskim ośrodku odosobnienia wybucha pożar, z którego ratuje ją Michael Fuller, młody amerykański lekarz. Ta znajomość powoli przeradza się w miłość. Co zwycięży: miłość do Michaela czy tęsknota za życiem w klasztorze? Mingmei Yip - urodziła się w Chinach, doktorat obroniła na Sorbonie, od dwudziestu lat mieszka w Nowym Jorku. W przygotowaniu nowa powieść "Pieśń Jedwabnego Szlaku".

źródło opisu: http://merlin.pl/

źródło okładki: http://merlin.pl/

Anezka | 2019-03-18
Przeczytana: 18 marca 2019

Jaka szkoda, "Pawilon.." był taki fajny,.. tu też się ładnie zapowiadało, ale jakoś po 10 rozdziale zaczęło się sypać. Niespodziewanie zdarzył się ciekawy rozdziała..., i znowu powiało nudą. Troszeczkę się zawiodłam.

filozof | 2016-06-06

Książka ta bardzo mi się podobała,zacznę od bardzo miłej dla oka okładki.
Natomiast,to co ważne dla czytelnika (tekst) jest napisane poprawnie.
To historia miłości,ona Chinka on Amerykanin.
Na początek jej mama,nie chcę kogoś po za Chin.

Książka dobra,bo opisuje choćby sztuki walki czy kuchnię Chińską.
Ale czasem zbyt domyślna,dlatego tylko dobra ocena.

Monika | 2013-03-22
Przeczytana: 22 marca 2013

"Nie wszystko złoto, co się świeci". Piękna okładka kryje kiepściutką treść.
Główna bohaterka irytowała mnie niesamowicie. Naiwna, głupiutka, niedoszła mniszka, niemal święta, lepiąca się jednocześnie do wszystkich spotykanych młodych i pięknych mężczyzn. Nie znoszę tego typu kobiet.
Książka nie wniosła w moje życie niczego nowego. Niestety.

Mollinka_90 | 2016-08-12
Przeczytana: styczeń 2016

Jedna z niewielu, jak do tej pory w mojej biblioteczce, pozycji wywodzących się z kręgu literatury azjatyckiej. Po tę powieść sięgnęłam, zaciekawiona opisem z okładki. Odmienna egzotyczna kultura Chin i wątek miłosny wprowadzający element międzykulturowy to główne czynniki, jakie skłoniły mnie do przeczytania niniejszej książki.

Chinka Meng Ning mieszka w Hongkongu, gdzie podjęła życiową decyzję o zostaniu mniszką. Zasady życia w buddyjskich klasztorach są bardzo restrykcyjne, a raz wybranej duchowej drogi nie powinno się zmieniać. Dlatego dziewczyna musi starannie przemyśleć swój zamiar, mocno krytykowany przez jej matkę. Meng Ning wyjeżdża do Francji, gdzie podejmuje studia, wciąż rozważając, czy zostać mniszką. W ramach przygotowań, udaje się do buddyjskiego ośrodka odosobnienia, gdzie podczas jej pobytu, wybucha pożar. Dziewczynę ratuje Amerykanin Michael Fuller, będący z zawodu lekarzem. Ich losy wzajemnie się przenikną i obydwoje nie będą mogli o sobie zapomnieć. Jak...

Teresa | 2018-01-19

Znakomita powieść o miłości Chinki i Amerykanina a w tle opisy buddyjskich klasztorów.Dzięki barwnym opisom poznajemy życie w chińskim klasztorze.Bardzo dobrze się czyta Polecam.

kasandra_85 | 2012-05-24
Przeczytana: maj 2012

figlarna24 | 2012-04-20
Na półkach: Przeczytane, Rok 2012
Przeczytana: 16 kwietnia 2012

Kultura Dalekiego Wschodu oprócz czytania to jedna z moich wielu pasji, dlatego jeśli mam możliwość połączenia ich to, czemu by nie?

Od razu jak zobaczyłam książkę "Płatki z nieba" to wiedziałam, że musi się ona znaleźć na mojej liście czytelniczej.
Jednak z uwagi na to, że dużo poruszam się samochodem lub chodzę ze słuchawkami na uszach zaopatrzyłam się w wersje audiobook.

Wydawca zadbał by historia była czytana głosem, który zachęci do wsłuchania się w zmysłową historię Meng Ning.

To właśnie Meng Ning jest bohaterką tejże książki. Jest to 30-letnia mieszkanka Hongkongu. Jest ona jedynaczką, mieszkającą z bardzo konserwatywną matką. Mimo, że Meng jest bardzo wykształconą kobietą i cały świat stoi przed nią otworem, ona pragnie zostać mniszką. Matka jest temu bardzo przeciwna i radzi córce, by najpierw posmakowała życia.
Meng udaje się do klasztoru, by oddać się medytacji, poznaje tam amerykańskiego lekarza Michaela.
To właśnie on ratuje dziewczynę z pożaru, który...

nigrum | 2012-08-21
Na półkach: Przeczytane, Posiadamy
Przeczytana: 20 sierpnia 2012

Tak piękna i obiecująca historia już od początku książki... Potem coś umiera, siada mówiąc kolokwialnie , odpada i czytelnik zastanawia się ... no właśnie sam nawet nie wie nad czym;)
To co zmusiło mnie do dokończenia książki , to chyba jedynie ciekawe opisy przyrody i przemyślenia bohaterki.

Gatta | 2014-07-30
Przeczytana: 15 lipca 2014

Bohaterka, 30 letnia Chinka, rozdarta jest między życiem normalnej dziewczyny, a życiem mniszki. Nie wie czy wstąpić do klasztoru, a jej rozterki pogłębia jeszcze spotkanie na swej drodze pewnego przystojnego Amerykanina.
Z książki można dowiedzieć się trochę o buddyzmie, snobistycznym życiu w Nowym Jorku. Sama treść jest trochę naiwna. Dziewczyna, która 30 lat była dziewicą, nagle staje się żądną doświadczeń seksualnych divą. Lekko kłócił się ten obraz z wizją klasztoru i czystości.

grażyna | 2012-02-04
Na półkach: Przeczytane, 2010 - 2015
Przeczytana: 2011 rok

powiem tak sięgnęłam po nią własciwie sugerując się okładką. Przeczytałam opis książki i myślałam, że książka będzie fascynująca lecz nistety trochę mnie ta lektura rozczarowała. Ciągnąca sie fabuła opisy życia mniszek w Chińskich klasztorach - powiało nudą. Troszkę miłości do amerykańskiego lekarza ratuje zdecydowanie całą książkę.