Ofiara. Zagubiona

Okładka książki Ofiara. Zagubiona Lynne Ewing
Okładka książki Ofiara. Zagubiona
Lynne Ewing Wydawnictwo: Jaguar Cykl: Córki księżyca (tom 5-6) fantasy, science fiction
Córki księżyca (tom 5-6)
Daughters of the Moon – The Sacrifice, The Lost One
Jaguar
2011-10-01
2011-10-01
978-83-7686-079-4
Błażej Kubacki

Trzeci tom cieszącego się ogromną popularnością w Stanach cyklu z gatunku paranormal. Cztery dziewczyny, cztery różne charaktery, cztery Boginie. Razem stanowią siłę nie do pokonania, jednak na ich drodze stają nie tylko wyznawcy pradawnego Zła, ale również ich własne słabości oraz pokusy współczesnego świata.
Ofiara
Ta miłość nie powinna była się zdarzyć. Ona jest Boginią, Córką Księżyca. Jej przeznaczeniem jest walka z Ciemnością. On jest Ciemnością. A jednak spotkali się i pokochali. Serena, której mocą jest czytanie w umysłach innych oraz Stanton, urodzony w XIII wieku, nieśmiertelny czciciel Atroxa. Jednak serce rządzi się własnymi prawami... I to właśnie prowadzi do tragedii. Pierwsze ostrzeżenie przychodzi w Halloween – dziwne wibracje w powietrzu zapowiadają śmierć. Stanton jest gotów poświęcić swoje długie życie, by ocalić Serenę przed Malcolmem, którego okrucieństwo względem ofiar stało się legendą. Jednak nie wszystko jest takie, na jakie wygląda – Malcolm stara się ostrzec Stantona. Przed czym?
Zagubiona
Dziewczyna budzi się pewnego dnia, nie mając pojęcia, kim jest. Nie pamięta swojej rodziny, domu, przyjaciół.... Dopiero na zmiętej, wetkniętej do buta karteczce, odczytuje własne imię – Tianna.
Tianna musiała mieć jakieś normalne życie. Szkolni znajomi bez problemu ją rozpoznają, sąsiedzi witają się z nią... A jednak ona sama nie może przypomnieć sobie, kim jest. Niedługo po fatalnym przebudzeniu, dziewczyna odkrywa, że nie jest taka, jak zwykli śmiertelnicy. Dysponuje mocą telekinezy i może siłą woli przesuwać przedmioty. Dar, czy przekleństwo? Każdy krok Tianny jest śledzony. Dwóch napakowanych facetów podąża jej tropem. Dziewczyna wie, że musi odzyskać swoją przeszłość – tylko w ten sposób może umknąć prześladowcom.

Ofiara
Ta miłość nie powinna była się zdarzyć. Ona jest Boginią,...

Na półkach: , , , , , ,

Poprzednie tomy Córek księżyca przypadły mi do gustu i miałam nadzieję, że i tym razem tak się stanie. Nie myliłam się, trzecia część okazała się równie ciekawa i wciągająca jak pozostałe.

Książka ponownie zawiera dwa opowiadania. W Ofierze poznajemy Stantona, który jest Wyznawcą Atroxa i jest gotów poświęcić wszystko dla swojej ukochanej. Natomiast w Zagubionej zostaje przedstawiona nam nowa bohaterka, Tiana straciła pamięć i chce jak najszybciej ją odzyskać. Obie postacie są intrygujące i mają silne charaktery. Spodobał mi się pomysł przedstawienia złego charakteru jako głównego bohatera jednego z opowiadań. Dzięki temu zabiegowi lepiej zrozumiałam prawa jakimi kieruje się Atrox i jego Wyznawcy.

Książka wciąga czytelnika w pełen niebezpieczeństw świat, a tępo przyspiesza w odpowiednich momentach. Autorka posługuje się prostym językiem i trzyma w napięciu do ostatniej strony. Cykl został wzbogacony o kilka dodatkowych wątków, a temat mitologiczny został przez panią Ewing poprowadzony w bardzo ciekawy sposób. Walka dobra ze złem wciąż trwa, a każda potyczka niesie za sobą poświęcenie. Autorka również i ten wątek rozwija w dość nieoczekiwany kierunku i mam nadzieję, że następne tomy będą równie zaskakujące.

Trzeci tom Córek księżyca przypadł mi do gustu i tak jak poprzednie tomy, otrzymuje ode mnie ocenę 7/10. Niestety jest to ostatnia cześć serii opublikowana w Polsce, mam jednak nadzieję, że wydawnictwo postanowi wydać pozostałe.

,,Córki księżyca 3" tak jak i poprzednie tomy składa się z dwóch części. Pierwsza część to ,,Ofiara", w której wracamy do zawikłanych relacji Stantona i Sereny. Tylko tym razem bieg wydarzeń poznajemy ze strony Wyznawcy Atroxa, który próbuje pokonać zło jakie czyha nad jego ukochaną. Druga część to ,,Zagubiona", gdzie poznamy nową postać - Tianne, która do tej pory nie była przedstawiona czytelnikom. Dziewczyna straciła pamięć i zmierza się z zadaniem poznania prawdy o sobie i przyczyny, która doprowadziła, że nic nie pamięta.

Kiedy zaczęłam czytać książkę wiedziałam już, że potrafi ona wciągnąć i tak też było. Zapanowała nad moim życiem. Czytałam ją bardzo szybko i z wielki zainteresowaniem, co będzie dalej. Książka jest pisana łatwo przyswajanym przez czytelnika językiem, co tylko uprzyjemnia jej czytanie.

Po dokładnym poznaniu czterech Córek księżyca w poprzednich częściach i przyzwyczajeniu się, że to z ich punktu widzenia poznajemy bieg wydarzeń,na początku trudno było mi się przestawić na przekaz Stantona, lecz szybko o tym zapomniałam i wsiąkłam w czytanie. Ta część bardzo mi się spodobała, dlatego że mamy tu odskoczenie od Córek i spojrzenie na ich świat innymi oczami, co na pewno zaciekawi nie jednego czytelnika.

Serię ,,Córki księżyca" jest dla mnie w pewien sposób wyjątkowa, gdyż dzięki niej założyłam bloga. Wymogiem możliwości przeczytania pierwszego tomu było napisanie jej recenzji, a że bardzo mnie ona zaciekawiła to się zgłosiłam i założyłam blogu by gdzieś umieścić tą recenzję. I myślę, że przez ten fakt, który teraz daje mi dużo satysfakcji seria ,, Córki księżyca" zawsze będzie mi się podobała.

Ciekawa , interesująca . Warta uwagi . Czekam na kolejną część ;>

Z pierwszych 3 części podobała mi się najmniej, ale seria miała ciekawą fabułę

Z pierwszych 3 części podobała mi się najmniej, ale seria miała ciekawą fabułę

świetna polecam...

świetna polecam...

każda książka z tej serii okazywała się lepsza. 5 i 6 część były świetne. najlepsze ze wszystkich, chociaż na początku bardzo denerwowała mnie główna bohaterka szóstej części. z chęcią przeczytałabym kolejne. polecam

Jedynym minusem tej książki jest fakt że nie ma ciągu dalszego po polsku. Sama seria jest super :) Kolejne niezwykłe przygody i kolejny raz jestem zachwycona.

• Córki księżyca

Lynne Ewing Ofiara. Zagubiona Zobacz więcej