Allegro - kampania grudzień kat. fantastyka

Magia krwawi

Tłumaczenie: Dominika Schimscheiner
Cykl: Kate Daniels (tom 4)
Wydawnictwo: Fabryka Słów
Magic Bleeds
Kate Daniels
Casthaluth

To nieprawda, że rodziny się nie wybiera. Atlantę nawiedza śmiertelnie groźna zaraza. To demonstracja siły i władzy urządzana przez starożytną boginię chorób. Nawiasem mówiąc, ciotkę Kate Daniels. Siedem plag spada i gromi miasto. Jad, Potop, Huragan, Wstrząs, Bestia, Pożoga i najgroźniejszy z nich, Mrok. Bogini ulegają kolejno rządzące Atlantą: Gildia Najemników, Świątynia, Zakon i Gromada....

To nieprawda, że rodziny się nie wybiera.

Siedem plag spada i gromi miasto. Jad, Potop, Huragan, Wstrząs, Bestia, Pożoga i najgroźniejszy z nich, Mrok. Bogini ulegają kolejno rządzące Atlantą: Gildia Najemników, Świątynia, Zakon i Gromada. Najwyższy czas, by ktoś wziął sprawy w swoje ręce. Kate, Curran i pies z piekła rodem rzucają się w wir wydarzeń. Będzie naprawdę ostro!

źródło opisu: Fabryka Słów, 2011

źródło okładki: http://fabrykaslow.com.pl/

Opinie czytelników (2083)
Beata | 2017-03-27
Przeczytana: 27 marca 2017

Najlepszy z dotychczasowych tomów serii. Kate włada coraz potężniejszą mocą i magią, ale też musi mierzyć się z coraz groźniejszymi, bezwzględnymi i zabójczymi przeciwnikami. Tym razem wrogiem jest członek jej rodziny. Poznajemy losy Kate, poznajemy jej rodzinę... Problemy stwarza także ewentualny związek z Curranem. Akcja pełna dynamiki, niezwykle wciągająca. No i jeszcze jeden członek dramatu - bojowy pudel Kate, pies - niespodzianka, bezwzględnie wierny obrońca:) Poznajemy bliżej życie i układy w Gromadzie. Polecam ten cykl wszystkim fanom urban fantasy - rewelacyjny i niepowtarzalny:)

Paulina | 2018-05-09
Przeczytana: 30 kwietnia 2018

Moja ukochana Kate Daniels. Trudno się oprzeć jej urokowi, już nie wspominając o innych czarujących bohaterach… uwielbiam delektować się takimi lekturami, które dobrze znam i wiem, że się na nich nie zawiodę. Uwierzcie mi, czytanie jest o wiele przyjemniejsze w takich przypadkach. Szczerze mówiąc, byłam ciekawa, ile wydarzeń pamiętam z czwartego tomu, a ile gdzieś mi się zatarło lub pomieszało. Niby kiedyś czytałam „Magia krwawi”, ale wiece minęło trochę czasu i wspomnienia stały się niewyraźne. Znałam sens lektury, kojarzyłam najważniejsze punkty, ale… Czy to na pewno było tak, jak pamiętałam?

Do Atlanty przybywa nowe zagrożenie! Nieznany facet wszczyna rozróby i wywołuje choroby silnie zakaźne… miasto stoi na granicy epidemii. Stalowa Mary, bo tak go nazwali, pojawia się i znika. Nikt nie potrafi go opisać, nikt dokładnie nie widział jego twarzy i nikt nie potrafi powiedzieć, co tak naprawdę się wydarzyło.
Amok, chaos, ucieczka – tylko te trzy punkty zgadzają się za każdym...

agatrzes | 2012-01-03

Magia Krwawi to książka z gatunku zapominam o całym świecie,z niepokojem patrzę jak zmniejsza się liczba stron do grzbietu okładki, a na koniec marzę o wybiórczej amnezji, żeby przeżyć to jeszcze raz...

Magia Krwawi to czwarty tom serii z Kate Daniels stanowiący kontynuację trzech poprzednich części cyklu: Magia kąsa, Magia parzy, Magia uderza . Główną bohaterką jest Kate, dziewczyna, w której żyłach płynie potężna magia , a to przysparza jej wielu kłopotów, choć w większość pakuje się sama . Żyje w świecie, w którym technologia ściera się z magią , a świat pełen jest wampirów, zmiennokształtnych i innych dziwnych stworzeń.Kate nie jest przeciętną dziewczyną spokojną i dobrze ułożoną , została wychowana na wojownika , najpierw dobywa miecz ,a potem zadaje pytania.,ma niewyparzony język i pyskuje na każdym kroku. , nie jest typem damy , która mdleje przy pierwszym pocałunku, najpierw skopie ukochanemu tyłek , a potem pozwoli na czułość. Jest kobietą z jajami, sprawy zawodowe i...

Magia znowu zalewa świat i stawia technikę w defensywie. Światła wysiadają, pistolety zawodzą, samochody stają na środku drogi. Kolejny raz magia nadciąga, a wraz z nią nadciąga zaraza – wyzwanie rzucone najsilniejszym, demonstracja przerażającej siły wymierzonej zdawałoby się w zmiennokształtnych.

Stęskniłem się za Atlantą i jej mieszkańcami. Za naszą Kate, która poza Curranem resztę facetów przyprawia o kompleksy i ból głowy. Za „Jego Futrzastością”, który otoczenie przyprawia o strach bądź nagłe zatrzymanie akcji serca. Za narcystycznym Saimanem, który przechodzi samego siebie, a potem szczerze się dziwi. Za całą menażerią łaków z hienami na czele, o których z chęcią zobaczyłbym oddzielną książkę.
I za rodzinką. A przepraszam, ta rodzinka jest nowa, choć bardzo stara i zdecydowanie nikt za nią nie tęskni.

Z niekłamaną przyjemnością obserwuję tendencję zwyżkową serii. Czwarty tom przygód Kate jest moim zdaniem zdecydowanie najlepszym, jaki do tej pory wyszedł spod pióra...

| 2015-06-30
Przeczytana: 30 czerwca 2015

To wszystko bardo fajne ale kiedy wydadzą u nas ciąg dalszy???????

książek: 1943
Magda | 2014-04-13
Przeczytana: 12 kwietnia 2014

Cudowna część. Nareszcie doczekałam się ruszenia dupska przez Kate i Currana. Wiele wątków. Nowe kłopoty, których konsekwencje będą ciągnęły się jeszcze długo. Przecież to normalne, że Kate musi sobie utrudnić życie. Dodatkowo sekrety wychodzą na jaw. Pojawiają się nowi bohaterowie. Inni znikają w tajemniczych okolicznościach. Zdecydowanie każdy następny tom jeszcze lepszy od poprzedniego. Nabiera tempa i nie można zrobić sobie od nich przerwy - tą serię trzeba ciągnąć w całości, tom po tomie.

lenuszka | 2012-10-02
Przeczytana: 02 października 2012

Uwielbiam serię o "Magii..", ale wyjątkowo ciężko mi było przebrnąć przez pierwsze 100 stron i nie dlatego, że książka była nudna, nic z tych rzeczy. Miałam najzwyczajniej w świecie dość szczeniackiego i infantylnego zachowania głównych bohaterów. Doprowadzali mnie do szewskiej pasji. Czasami miałam wręcz ochotę rzucić książką o ścianę. Na szczęście,w dalszej części książki, ku uciesze mojej jak i zapewne większości czytelników, losy Kate i Currana potoczyły się tak jakbyśmy sobie tego życzyli.
"Magia krwawi" napisana jest na równie wysokim poziomie jak poprzednie tomy. Bawi, wzrusza, zaskakuje…

Aga | 2018-03-18

Zastanawiałam się ostatnio nad tym, czy jakaś książka, którą uwielbiam, kiedykolwiek mi się znudzi. Mogłoby się wydawać, że skoro czytam mnóstwo powieści i kolejne trafiają na półkę „Ulubione”, powoli powinny wypierać te, które znalazły się tam już dawno temu. Ale nie mam wątpliwości, że z serią Ilony Andrews tak nie będzie, bo nieprzerwanie od kilku dobrych lat jest ona moim numerem jeden, a Kate Daniels pozostaje najlepszą książkową bohaterką, z jaką kiedykolwiek się zetknęłam. I wiecie co? Nigdy nie będę jej mieć dość, dlatego gdy tylko mogę napisać kilka dobrych słów o tej serii, jestem naprawdę szczęśliwa. Bo szerzenie wieści o świetnych powieściach jest jedną z moich ulubionych czynności!

Ale do rzeczy. To już czwarty tom przygód Kate, mieszkającej w Atlancie po Zmianie. I choć w poprzednich razach zagrożenie nadeszło z niespodziewanej strony, teraz jest to nawet coś więcej – bo pojawia się tutaj...

Kate - jest.
Jego Futrzastość - obecny.
Bojowy pudel - zgłasza się.
Intrygi, tajemnice, walka, lekka nuta uczucia - czego chcieć więcej?
Ano tego, by historię zapomnieć i móc ją poznać z tą samą miłą nieświadomością i dreszczykiem co za pierwszym razem:)

amorki23 | 2013-01-07
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, 2013
Przeczytana: 07 stycznia 2013

powtórzę po raz kolejny, jest to rewelacyjna seria.

A ten tom jest pięknym ukoronowaniem całości.
Akcja toczy się bez najmniejszej przerwy od pierwszych stron.
Tym razem Kate i Curranowi przyjdzie się zmierzyć z rodzinką i jej popychadłami.
Do akcji włączy się nowy bohater, tak zwany pomiot diabelski - pudel bojowy :) niemożliwy.
Kate przyjdzie się zmierzyć również w walce o miłość, ale bez obaw to Kate Daniels - mistrz dyplomacji i nic nie jest jej w stanie zatrzymać.

Żałuję teraz, że w takim tempie pochłonęłam wszystkie 4 tomy, mogłam się trochę po delektować ( a jest czym ), ale nieee jak głupi do sera, wszystko na raz.
Gorąco polecam.

zobacz kolejne z 2073