Skazany na trening. Zaprawa więzienna

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Fit&Active". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Aha!
trening, siła
sport
Ineska

Wiedza to potęga. Z tego powodu wiedza o tym systemie jest zazdrośnie strzeżona przez ludzi, którym powierzałem ją za kratkami. Zebrane tu informacje bardzo rzadko wydostają się poza mury więzienia nic na ten temat nie było nigdy publikowane. Książka, którą trzymasz w ręku, to pierwsza publiczna prezentacja tego systemu. Progresywny trening w ćwiczeniach "wielkiej szóstki". Siła, zwinność,...

Progresywny trening w ćwiczeniach "wielkiej szóstki".
Siła, zwinność, koordynacja i kondycja.
Krótkie sesje treningowe, nieskomplikowany system.
Bez wyrafinowanego sprzętu.
Książka napisana przez byłego więźnia, zmuszonego do wyrobienia w sobie siły przez brutalne wymogi fizycznego przetrwania przez człowieka, pozbawionego wszystkiego oprócz ciała i umysłu, który postanowił rozwijać się wbrew wszelkim przeciwnościom i stworzyć sobie osobistą przestrzeń wolności, której nikt nie byłby w stanie mu wydrzeć: wolności silnego ciała i silnego umysłu.

źródło opisu: wydawnictwo Aha!, 2011

Koniec warty
Stephen King

7,21 (152 ocen i opinii)
Ktoś mnie pokocha. 12 wakacyjnych opowiadań
Cassandra Clare , Libba Bray , Lev Grossman , Veronica Roth , Stephanie Perkins , Jennifer E. Smith , Leigh Bardugo , Francesca Lia Block , Brandy Colbert , Nina LaCour

7,04 (26 ocen i opinii)

Nobliwy proceder
Philippa Gregory

8,5 (2 ocen i opinii)
Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Spiderdog86 | 2014-04-06
Przeczytana: czerwiec 2013

No cóż, o tej książce można powiedzieć wiele rzeczy. W jej przypadku sprawdza się pewne stare powiedzenie: kłamstwo powtarzane wiele razy staję się prawdą. Zapewne zastanawiacie się o czym mówię. Może zacznę tak. Merytorycznie książka jest bardzo dobra, tłumaczy wyższość kalisteniki nad siłownią, pokazuje nam mały rys historyczny związany z ćwiczeniami na przełomie wieków, zaznajamia z postaciami utalentowanych siłaczy i kulturystów,a przede wszystkim zawiera plan z fantastycznymi ćwiczeniami poprawiającymi siłę,zwinność,wytrzymałość,a także budującymi naturalną muskulaturę (sam jestem żywym dowodem na to,że plan działa).Dodatkowo autor stosuje różne zabiegi językowe (plecy jak drzwi, bicepsy jak miechy kowalskie, uda jak dzwony, plecy jak szafa itp.), które mobilizują do działania i dobrze nastawiają psychicznie do wzięcia się za siebie. Poza tym świadomość, iż trening ten jest niemal czymś niedostępnym ogółowi,a tylko zamkniętej kaście więźniów, mocno działa na wyobraźnię i...

Garbaty-Aniol11 | 2013-03-20
Przeczytana: 2012 rok

Rewelacyjne rozwiązania do treningu siłowego, bez użycia sprzętu lub przy jego minimalnym wykorzystaniu.
Sam stosuję wskazówki Wade'a i muszę powiedzieć że zdają egzamin, jedyny minus to to że proces poprawy sprawności wymaga czasu i systematyczności. Jeśli ktoś oczekuje rozbudowy ciała jak przy korzystaniu z siłowni mocno się zawiedzie, jeśli zależy Ci na poprawie ogólnej sprawności fizycznej i przyrostu siły, przeczytaj książkę i trenuj, biegaj , zdrowo się odżywiaj, ciesz się ruchem nie zależnie ile masz lat, możesz być jak jeden z 300 ;)

popigo | 2013-12-11
Przeczytana: 01 listopada 2013

Powinienem zaznaczyć "czytam" zamiast "przeczytane" bo mam tą książkę praktycznie co drugi dzień w ręku.

Uwielbiam to co proste i skuteczne, a tutaj jest tego kwintesencja. Kalistenika - czyli ćwiczenia z użyciem wyłącznie masy własnego ciała. W 6 grupach, bez pośpiechu. Bardziej siła niż wydolność. Bez zbędnych przyrządów, siłowni, urządzeń, etc.

Książka to rewelacyjny poradnik szczególnie dla tych którzy chcą i mogą ćwiczyć w domu. Na początku potrzeba (jak ze wszystkim) samozaparcia do regularnego trenowania. Po miesiącu to wchodzi w krew (wiem co mówię). Wiem też że na efekty i przejście wszystkich etapów poczekam dłuuuuugo (więcej niż rok) mimo ogólnej dobrej sprawności fizycznej. Wiem też że warto.

Oczywiście książka to nie biblia. Nie ujmuje wszystkich (ale prawie) grup mięśni - np. pomija łydki. Nie skupia się też na najważniejszym aspekcie ćwiczeń - diecie, któa to stanowi jakieś 70% sukcesu.
Niemniej dla kogoś kto chce utrzymać ogólną sprawność mięśni i stawów, przy...

| 2014-06-13
Przeczytana: 11 czerwca 2014

Rewelacyjna książka.

Codziennie praktykuję ćwiczenia w niej zawarte i jestem bardzo zadowolony z tego, jak się czuję. A czuję się zdrowszy i silniejszy!

Przymierzam się do kupna kolejnej części (bo jest i część druga z podtytułem "Zaawansowana zaprawa więzienna"), jednak już ta wiele zmienia w moim życiu. Warto przeczytać choćby po to, aby zwrócić uwagę na różnice w efektach treningu kalistenicznego a treningu na siłowni.

lillithu | 2015-04-14
Na półkach: 2015, Przeczytane
Przeczytana: 14 kwietnia 2015

Fantastyczna książka, jedna z tych po których mam ochotę walnąć się w głowę z okrzykiem "to oczywiste, czemu wcześniej o tym nie pomyślałam!". Autor po prostu przekonał mnie (a właściwie uporządkował moje dotychczasowe spostrzeżenia), jak bardzo "pakowanie na siłce" jest tragiczne dla ludzkiego zdrowia i wskazał dokąd ta moda na przesiadywanie na wyciskanie ton żeliwa na siłowniach gubi większość osób, które chcą dobrze wyglądać. Do osiągnięcia zdrowia i urody NIE MA drogi na skróty- efekty osiągnąć można tylko i wyłącznie ciężką, przemyślaną pracą, a nie bezmyślnym ładowaniem sobie dodatkowych kilogramów bez zastanowienia nad efektami ubocznymi. Jeśli ktoś nie wierzy to zapraszam na byle jaką siłownie. Warto się rozejrzeć i zauważyć ile osób w wieku 20+ jest w jakich sposób kontuzjowanych.. to jest tak przerażające, że ciężko mi nie przyklasnąć kalistenice. To po prostu idealne wyjście z tej cywilizacyjnej, wyniszczającej matni, którą są obecne siłowniane programy treningowe....

Berserker | 2014-03-30
Na półkach: Przeczytane, Trening
Przeczytana: 30 marca 2014

Bardzo wartościowa książka, dzięki której można poznać podstawy treningu kalistenicznego i proponująca dobry system treningowo dla początkującego (nie obeznanego z tematyką treningową) pozwalający mu dojść do sprawności pozwalającej na wykonywanie takich ćwiczeń jak pompki na jednej ręce czy różnego rodzaju warianty mostków i pompek w staniu na rękach.

Na niskowęglowodanowych dietach tłuszczowych należy wprowadzić pewną korektę do systemu treningowego Wade'a - trzeba zwiększyć ilość serii (i skrócić przerwy pomiędzy nimi).

Sniffer | 2013-06-03
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Trening
Przeczytana: 03 czerwca 2013

Paul Wade w dość alternatywny sposób opisuje możliwość poprawy naszej sylwetki, siły, kondycji i ogólnie pojętego zdrowia fizycznego przy jednoczesnym zminimalizowaniu możliwości wystąpienia kontuzji czy różnego rodzaju dolegliwości - mowa tutaj o treningu własną masą ciała, czyli kalistenice.

Pierwsza część książki jest odpowiednim wprowadzeniem do tematyki kalisteniki. Opisywane są zalety tej formy aktywności względem typowego treningu wykonywanego przez współczesnych bodybuilder'ów. Autor nawiązuje tutaj także do starożytnych siłaczy, którzy wyglądali niczym bogowie, a nie mogli sobie pozwolić na korzystanie z maszyn na siłowni czy ze sterydów lub chociażby suplementów diety - posiłkowali się natomiast treningami własną masą ciała. Z tej części książki można pozyskać sporo wiedzy ogólnej na temat form treningów na przestrzeni wieków.
Oczywiście, z racji tego że książka pisana jest przez byłego skazańca, są tutaj także informacje na temat ćwiczenia czy i samego życia za...

Bystry | 2014-12-26

Bardzo dobra książka, przede wszystkim motywacyjna, kolejno opisująca koleje losów ćwiczeń siłowych i ich zmianę na przestrzeni lat, aż kończąc na dokładnym opisie ćwiczeń od zera do bohatera. Książka przeznaczona jest dla tych, którzy chcą zachować sprawność fizyczną do późnych lat starości, jak i dla tych co chcą dobrze wyglądać mogąc się podrapać po plecach i nie dostawać zadyszki wchodząc na 3 piętro :).

Tusiek | 2014-05-18
Przeczytana: 18 maja 2014

Książka która przełamuje schematy. Opisuje ona jak w domu możemy stać się jak jeden z antycznych 300. Książek polecam ludziom którzy chcą nabrać ogromnej siły, naprawdę warto.

Pawel94 | 2016-04-07
Na półkach: 2016, Przeczytane
Przeczytana: 07 kwietnia 2016

Ciekawie napisana.
Co mi się nie podoba- to straszne negatywne nastawienie autora do każdego treningu z obciążeniem zewnętrznym, jako miało by być ono zabójcze dla naszych stawów. Co za tym idzie wnoszenie na piedestały treningu kalistenicznego- w każdym aspekcie.
Nie poruszony temat diety.

Jeżeli chcesz robić np
- pompki na jednej ręce
- podciąganie jednorącz
- pompki w staniu na rękach
To koniecznie przeczytaj tą książkę, jest w niej opisanych 6 trudnych ćwiczeń, a także sposób w jaki można nauczyć się je robić. Jest to 10 kroków do każdego ćwiczenia, bazuje na przechodzeniu z łatwiejszego ćwiczenia do trudniejszego.