Potrójny czas Galaktyki

Okładka książki Potrójny czas Galaktyki Czesław Chruszczewski
Okładka książki Potrójny czas Galaktyki
Czesław Chruszczewski Wydawnictwo: Wydawnictwo Poznańskie fantasy, science fiction
Potrójny czas Galaktyki
Wydawnictwo Poznańskie
1976-01-01
1976-01-01

Okładka książki Drugi próg życia Tomasz Borowski, Krzysztof Boruń, Andrzej Czechowski, Tadeusz Zbigniew Dworak, Konrad Fiałkowski, Dariusz Filar, Henryk Gajewski, Wacław Gołembowicz, Adam Jaromin, Andrzej Kossakowski (historyk sztuki), Mirosław Kwiatek, Stanisław Lem, Krzysztof Wiesław Malinowski, Julia Nidecka, Jacek Sawaszkiewicz, Ryszard Sawwa, Janusz Siwek, Andrzej Stoff, Tadeusz Suchorzewski, Tadeusz Unkiewicz, Andrzej Urbańczyk, Stefan Weinfeld, Janusz A. Zajdel, Witold Zegalski, Wiktor Żwikiewicz
Drugi próg życia Tomasz Borowski, Kr...
Okładka książki Gość z głębin Krzysztof Boruń, Konrad Fiałkowski, Ryszard Głowacki, Waldemar Łysiak, Aleksandra Mączka, Zbigniew Prostak, Krzysztof Rogoziński, Stefan Weinfeld, Adam Wiśniewski-Snerg, Janusz A. Zajdel, Wiktor Żwikiewicz
Gość z głębin Krzysztof Boruń, Ko...
Okładka książki Potomkowie Słońca Aleksander Bielajew, Walery Briusow, Aleksander Grin, Wieniamin Kawierin, Wilhelm Kuchelbecker, Aleksander Kuprin, Wasyl Lewszyn, M. M. Morozow, Władimir Odojewski, Andriej Płatonow, Włodzimierz Sołłogub
Potomkowie Słońca Aleksander Bielajew...
Okładka książki Wołanie na Mlecznej Drodze Andrzej Czechowski, Tadeusz Zbigniew Dworak, Michał Fotyma, Henryk Gajewski, Andrzej Grajek, Krzysztof Wiesław Malinowski, Andrzej Matoszek, Andrzej Mercik, Maciej Parowski, Zbigniew Prostak, Andrzej Stoff, Wojciech Streich, Sławomir Swerpel, Jacek Szypulski, Janusz A. Zajdel, Zbigniew Żak, Wiktor Żwikiewicz
Wołanie na Mle... Andrzej Czechowski,...

Kolejny zbiór krótkich, sympatycznie napisanych opowiadań, które wprawiają w dobry nastrój i od czasu do czasu dają asumpt do przemyśleń. Tym razem jednak większość tekstów cierpi na słabe zakończenia, jakby urwane, pozbawione sensownego zamknięcia pomysłu, jakiejś bardziej zdecydowanej kropki.

Książka zawiera aż 18 opowiadań (w tym dwie sztuki),z których w pamięć zapadają jedynie dwa - "Manneken Pis" o siedmiolatku, który postanawia wyruszyć w świat, by chronić ciemiężone dzieci przed dorosłymi, co wprawia w popłoch jego rodziców, oraz "Miasto" - interesujący formalny eksperyment, wręcz coś na wzór białego wiersza odmalowującego dzieje miasta bardzo szczupłym zakresem słów. Reszta bywa miła, bywa dowcipna, ale szybko ucieka z głowy.

Mimo to warto sięgnąć książkę Chruszczewskiego, choćby po to, żeby zobaczyć, co to znaczy lekka, kulturalnie napisana literatura.

Książka zawiera aż 18 opowiadań (w tym dwie sztuki),z których w pamięć...

• SF,Fantasy
  • Fantastyka naukowa