Parada fiołków

Wydawnictwo: Akapit Press

Parada fiołków nie jest książką biograficzną. Nie jest nawet książką wspomnieniową, chociaż jej bohaterami są moje dzieci i te dawne już czasy, które stanowiły ich dzieciństwo. Krystyna Siesicka

klaudiabla2 | 2012-01-18
Przeczytana: 20 grudnia 2011

Książkę wypożyczyłam z myślą, że to młodzieżówka o nastoletnich problemach. Nic bardziej mylnego. Jest to zbiór felietonów, które opowiadają o dzieciach autorki.
Myślałam, że będzie źle, a spodobało mi się. Są to zapiski z wieloma śmiesznymi wydarzeniami, powiedzonkami dzieci. Przyznam, że czytając wypowiedzi Mukiego cały czas uśmiech nie schodził mi z ust. Ale raczej nic poza tym.
Nie wiem czy przeczytacie. Ja gdybym wiedziała jakiego typy to książka-nie wypożyczyłabym jej. Poświęciłam jej niecałą godzinę i mogłam powspominać swoje wygłupy, które znam już tylko z opowieści.

| 2014-03-25
Przeczytana: 25 czerwca 2012

Nie wiem co mogę napisać o tej książce. Teoretycznie nie jest zła ale dla mnie czytanie jej to była droga przez mękę. Parada fiołków jest sympatyczną, miłą i ciepłą lekturą ale zupełnie nietrafioną w mój gust.

Krysia | 2013-03-02
Przeczytana: 28 lutego 2013

Sympatyczna, pełna poczucia humoru rodzinna książeczka - taka akurat na wolny wieczór z herbatką.

Irbisek | 2010-10-06

Polecam! Bardzo zabawna :)

| 2013-08-17
Przeczytana: 02 listopada 2012

Niezły miałam ubaw czytając tę książkę. Całkowite oderwanie od Zmierzchu i innych lektur, które mnie rozczarowały. Pani Siesicka podniosła mnie na duchu, historiami z życia wziętymi swoich dzieci.

Katarzyna | 2010-08-17
Na półkach: Posiadam, Ulubione, Przeczytane

Uwielbiam. Lektura lekka, łatwa i przyjemna. Zaś wypowiedzi małego Mukiego zawsze poprawiały mi humor i pozwalały zapomnieć choć na chwilę o największych smutkach

Karolina | 2013-01-26
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2013
Przeczytana: 24 stycznia 2013

Zabawne historyjki z dziećmi autorki w roli głównej. Szybka i przyjemna lektura.

Meghan99 | 2012-05-21

Książka, której bohaterami są dzieci autorki. Mądra i bardzo zabawna.

Anna | 2012-10-27
Przeczytana: 27 października 2012

Bahdzo dobha książka. Intehesujące felietony ;-) I Muki!!!

To jedna z tych książek, która niezbyt przypadła mi do gustu, może dlatego, że niespecjalnie przepadam za dziećmi? Albo po prostu byłam już do niej trochę uprzedzona, bądź miałam zły dzień.. w każdym razie czytanie tej książki to była dla mnie męczarnia, z niecierpliwością wyczekiwałam końca. Osobiście bardzo lubię styl pani Siesickiej, ale tej lektury po prostu nie polecam, ewentualnie osobom starszym ode mnie. Nie jest najgorsza, dla mnie była po prostu nietrafiona.