Antykwariusz

Seria: Magnes
Wydawnictwo: Egmont Polska

Jeśli lubisz historie, w których pojawiają się niezwykli ludzie, stare obrazy, trudne do rozwiązania zagadki a nawet możliwe są wędrówki w czasie, Antykwariusz jest tym, na co czekasz. Trzynastoletnia Julka i dziewięcioletni Mikołaj poznają tajemniczego właściciela sklepu ze starociami... i wtedy wszystko się zaczyna. Współczesna Warszawa, szesnastowieczna Florencja, zaginione dzieło sztuki, eliksir długowieczności, mafiosycylijska, a nawet rudy kot wiążą się ze sobą tworząc pasjonującą całość. Tę książkę, przeplataną wieloma detektywistycznymi wątkami, czyta się dosłownie jednym tchem!.

Nylia | 2014-02-01
Na półkach: Przeczytane, Podstawówka
Przeczytana: 2007 rok

Przeczytałam w jeden wieczór. Niesamowita książka.

FujFaraon | 2013-02-07
Przeczytana: czerwiec 2012

Książka z dreszczykiem, historią sztuki i podróżami w czasie. czasem trudno się zorientować, w jakim czasie znajdują się bohaterowie. Warto czytać z reprodukcjami obrazów pod ręką.

| 2012-08-24

Szczerze najbardziej w książce podobały mi się "całostronicowe" wielobarwne ilustracje. Cała historia... hmmmm... powiem tak nie zostaje na dłużej w pamięci. Czytelnik i owszem, po dłuższej znajomości z powieścią może się wciągnąć ale "szału nie ma i staniki też nie latają".

Lawinka15 | 2015-12-25
Paulina | 2015-07-13