Fair Play, czyli czego mogą nas o ekonomii i sensie życia nauczyć własne dzieci

Wydawnictwo: Fijorr Publishing
8 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
biznes, finanse

Dzięki tej książce Landsburg stał się w Stanach zjednoczonych jednym z najpopularniejszych autorów poruszających problemy ekonomii życia codziennego, a właściwie obalającym mity i fałszywe paradygmaty, jakimi zalewają nas media i ignoranci z uniwersyteckich katedr. Na co dzień jeden z najwybitniejszych specjalistów teorii cen, dzięki wyjątkowemu poczuciu humoru, odwadze i przenikliwości stał się ulubieńcem amerykańskich czytelników.

Janku Janecki | 2016-11-11

Kontrowersyjne podejście do społecznych zachowań.

Autor sprawia wrażenie jakby zadufanego w sobie i temu nie odbieram do końca dobrze to co opisuje. Co prawda w niektórych momentach przedstawia jakie to jego opinie nie są tylko jego, a są wynikiem zbiorowej pracy. Ostatecznie jednak nie mogę oprzeć się uczuciu, że nie jest on tolerancyjnym człowiekiem.
Raczej zamiast przedstawić korzyści zgodnie z dopiskiem na okładce, to jedzie po odmiennych poglądach jak masłem po kromce chleba.

Mimo negatywnych odczuć co do formy, to jego argumenty i przykłady zasługują choćby na ich wysłuchanie.

Grzegorz | 2016-12-03
Na półkach: Teraz czytam