Fair Play, czyli czego mogą nas o ekonomii i sensie życia nauczyć własne dzieci

Wydawnictwo: Fijorr Publishing
5 (2 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
biznes, finanse

Dzięki tej książce Landsburg stał się w Stanach zjednoczonych jednym z najpopularniejszych autorów poruszających problemy ekonomii życia codziennego, a właściwie obalającym mity i fałszywe paradygmaty, jakimi zalewają nas media i ignoranci z uniwersyteckich katedr. Na co dzień jeden z najwybitniejszych specjalistów teorii cen, dzięki wyjątkowemu poczuciu humoru, odwadze i przenikliwości stał się ulubieńcem amerykańskich czytelników.

GZal | 2017-08-18
Przeczytana: 18 sierpnia 2017

Może to niesprawiedliwe ocenić ksiażkę, którą się porzuciło, no ale nie porzuciłem jej bez powodu.

Byłem więc pełen dobrej woli i naprawdę pozytywnie nastawiony do książek Landsburga. W miarę czytania kolejnych stron włosy jeżyły mi się na głowie. Autor podkreśla często, że jego bronią jest logika i stawianie trudnych pytań. Tego stara się uczyć córkę. By nie brała wszystkiego na wiarę, nie ufała autorytetom z nadania (politykom, nauczycielom) tylko dociekała, dociekała i dociekała.

Do tej pory w porządku. Mam podobne zdanie. Pytaj, pytaj, prowokuj do stawiania niewygodnych pytań, kwestionuj powszechne prawdy (najczęściej mity). Jednak to co robi Landsburg nie wiele ma wspólnego z logiką. Jest raczej próbą doprowadzania wszystkiego do absurdu. Jeśli uważamy ludzi, którzy zabierają innym pieniądze za złodziei, to czemu nie powiemy wprost, że rząd jest największym złodziejem. To jest właśnie tego rodzaju logika. Znalazłem w sieci, że Lansburg określa siebie mianem “hardkorowego...

Janku Janecki | 2016-11-11

Kontrowersyjne podejście do społecznych zachowań.

Autor sprawia wrażenie jakby zadufanego w sobie i temu nie odbieram do końca dobrze to co opisuje. Co prawda w niektórych momentach przedstawia jakie to jego opinie nie są tylko jego, a są wynikiem zbiorowej pracy. Ostatecznie jednak nie mogę oprzeć się uczuciu, że nie jest on tolerancyjnym człowiekiem.
Raczej zamiast przedstawić korzyści zgodnie z dopiskiem na okładce, to jedzie po odmiennych poglądach jak masłem po kromce chleba.

Mimo negatywnych odczuć co do formy, to jego argumenty i przykłady zasługują choćby na ich wysłuchanie.

Andrzej Chojnacki | 2017-06-08
Chaoticreader | 2017-04-26