Martynka i same niespodzianki

Cykl: Martynka (tom 2)
Wydawnictwo: Papilon
Martine la suprise
Melania

Do Martynki przyjeżdża razem ze swoimi rodzicami kuzynka Helenka. Martynka przygotowuje na jej powitanie niespodziankę. Czy małej Helence spodoba się prezent?

źródło opisu: http://www.kolekcjamartynka.pl/opis_kolekcji.php?start=1

źródło okładki: http://www.kolekcjamartynka.pl/opis_kolekcji.php?start=1

Cukiereczek85 | 2017-01-24
Przeczytana: 22 stycznia 2017

Martynka przygotowuje prezent niespodziankę dla kuzynki Helenki z Kanady :)

Kiti | 2013-07-05

Marcel Marlier, Gilbert Delahaye to autorzy wspaniałej serii o Martynce, która jest na polskim rynku już od kilkunastu lat.

Martynkę miała odwiedzić jej kuzynka Helenka z rodzicami. Dziewczynka postanowiła godnie ją przyjąć. Nie wiedziała jednak, jaki prezent mógłby 2-letniej dziewczynce sprawić radość. W końcu udało jej się znaleźć taki przedmiot. Jego odnowa wymagała jednak dużo pracy, udało im się zdążyć na czas…

Pozycja, jak zwykle okazała się bardzo ciekawa, pouczająca. Ilustracje podobnie jak poprzednio były przepiękne. Od zawsze to one najbardziej mnie zachwycają w tej serii.

Całość napisana w sposób prosty, nieskomplikowany. Krótkie zdania pozwalają zrozumieć sens wypowiedzi. Nie ma za dużo treści.

Książeczka nie jest za gruba, jednak moim zdaniem w sam raz. Postanowiłam po nią sięgnąć skuszona jej ceną w kiosku – ten tom i kolejne kosztują już po 13 zł. Stwierdziłam jednak, że seria będzie doskonałą pamiątką dla moich pociech. Z pewnością te książeczka będą czytane...

Asia | 2013-03-17
Przeczytana: 2013 rok

To już moja czwarta książeczka o Martynce. Była baaaardzo fajna, polecam.

zdolnedzieci | 2017-02-06

Niektóre dzieci mają problem ze skupieniem się na treści czytanej książki. I nie jest to ich wina - w końcu dzieci są pełne zapału, energii, przez ich umysł przewijają się setki myśli i szalonych pomysłów. Bywa jednak tak, że dobrze dobrana książka zaciekawi naszą pociechę na tyle, aby dotrwała do końca powieści.
Dzisiaj pragnę przedstawić Wam kolejną książkę, wartą uwagi: jest to "Martynka". Ola zachwycona jest wyjątkowo naturalną postacią dziewczynki: przeżywa radości i smutki, czasem musi pokonać strach przed nieznanym, zmęczenie czy uporać się ze zmianami w życiu. Martynka żyje bardzo aktywnie - uczy się jeździć konno, pływać, uwielbia zajmować się przydomowym ogrodem, czy spacerować po łące wraz ze swoim nieodłącznym przyjacielem: Pufkiem.
Książka nie jest przeznaczona wyłącznie dla dziewczynek (chociaż sama z początku odnosiłam takie wrażenie). Praktycznie w każdej części Martynce towarzyszą bracia: Alanek i Jaś, kuzynostwo lub nowo poznani przyjaciele. Jest to niezwykle...

Andy | 2017-09-25
Na półkach: Dla dzieci, Przeczytane