Złoty feniks

Tłumaczenie: Jacek Drewnowski
Cykl: Rozbita Kula (tom 4)
Wydawnictwo: Egmont Polska
Den Gyldne Fønix

Pięć młodych dziewczyn: Will, Irma, Taranee, Cornelia i Hay Lin, to tylko z pozoru zwykłe uczennice. Tak naprawdę są Czarodziejkami i Strażniczkami Kondrakaru. W nierównej walce z Gorgonem ich szanse wydają się bardzo nikłe, zwłaszcza że dziewczęta straciły zdobyte wcześniej Odłamki. Teraz muszą odnaleźć Ducha Czasu i zdobyć ostatni Odłamek. Mogą im w tym przeszkodzić dziwne wydarzenia w zoo w Heatherfield, gdzie w tajemniczych okolicznościach znikają ludzie. Znalazł się wśród nich także ojciec jednej ze Strażniczek. A może te wydarzenia mają jakiś związek z Gorgonem? W rozwikłaniu zagadki pomoże Mrówka, mieszkaniec Orbis, który pierwszy raz w życiu trafił do nowoczesnego miasta.

Dzieciństwo powraca! (zauważyłam przypadkiem u kogoś w biblioteczce i sobie przypomniałam, jak to swego czasu się w tej książeczce zaczytywałam... Cała seria mi się bardzo podobała :3 )

Jucia58542 | 2014-09-20

Och niestety przegrana walka pięciu przyjaciółe, ale i tak wciągająca lektura. Musicie ją przeczytać:)

Gwathgor | 2014-12-12
Przeczytana: 11 grudnia 2014

Szkoda, że nie przeczytałam tej książeczki z siedem lat temu, tuż po "Orlich szponach". Chociaż może z drugiej strony lepiej, bo trochę dłużej Mrówka wydawał mi się sympatyczny (programowy hejt na Wyrocznię mode on).

Noise | 2012-11-15

Ta książka bardzo mi się podoba. Czytałam wszystkie 4 części i również mi się podobały. Fajna książka i polecam całą serie. :D

Kanakuji | 2011-10-03

Fantastyczna książka serdecznie polecam.

Filemona | 2011-09-18

Całkiem, całkiem.