Zamach

Tłumaczenie: Andrzej Zieliński
Książka jest przypisana do serii/cyklu "buchmann pocket". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Buchmann
978-83-7670-226-1
clancy, sensacja, tom, net, force, zamach,
fafer

Jest to pierwsza książka z samodzielnego cyklu 10 powieści sensacyjnych opisującego brawurowe akcje specjalnego oddziału FBI do walki z przestępczością internetową. Grupa, pod wodzą Alexa Michaelsa, walczy z niebezpiecznym rosyjskim hakerem Plechanowem, który kradnie pieniądze z kont służb bezpieczeństwa, aby kupić sobie władzę.

Książka wydana w serii Buchmann pocket.

źródło opisu: buchmann Sp. z.o.o. 2011

źródło okładki: http://www.buchmann.com.pl/go/_info/?user_id=27005&lang=pl

magdalena | 2013-11-03
Przeczytana: 03 listopada 2013

Uczciwie przyznam,że widząc nazwisko Toma Clancy'go na okładce spodziewałam się czegoś lepszego. Tymczasem ta pozycja okazała się po prostu dość przeciętna.
Rozwiązanie dostajemy niemalże na początku, nie ma żadnego zaskoczenia i nerwowego oczekiwania na dalsze wskazówki i rozwiązanie. Zamach, przeplatanie się dwóch światów-wirtualnego i rzeczywistego może i miały potencjał,ale tu go zaprzepaszczono. Głównym tego powodem są zupełnie niepotrzebne wątki, które służą chyba tylko za wypełniacz stron. Zupełnie jakby autorowi zabrakło pomysłów, i całą książkę pisał na szybko i bez przekonania.
Czyta się więc również bez przekonania.

Krzysztof Sawicki | 2014-06-09
Przeczytana: 09 czerwca 2014

Książka zdenerwowała mnie kilkoma sprawami:
1. Fabuła jest po prostu słaba. Niby posiada wszystkie cechy sensacji, ale coś tu nie gra. Nie wciąga, a wręcz nuży.
2. Wątki są, moim zdaniem, bez ładu i składu. Nie są odpowiednio zbudowane i rozwinięte.
3. A jeśli chodzi o przedstawienie sieci to mogę zaryzykować stwierdzenie, że przedstawienie sieci jest wręcz infantylne. Bardziej z marzeń małego dziecka niż zbliżone do realizmu. Fakt, że książka powstała w 1999 roku, a akcja dzieje się w 2010 nie usprawiedliwia autora z kompletnego braku zrozumienia faktu w jaki sposób działa sieć. Programista/administrator, który sobie jeździ po wirtualnych autostradach i analizuje wizualizacje przez próbę przełożenia na ich techniczne znaczenie? Toż to jakaś niedorzeczność. Gdyby autor/autorzy spytali choć jednego administratora systemu w jaki sposób sobie wyobraża wykorzystanie rzeczywistości wirtualnej w ich pracy, z pewnością wybiłby im ten niedorzeczny pomysł. Utylitarność takiej rzeczywistości...

Steve Day dyrektor Net Force FBI, ginie w zamachu samochodowym. Na jego miejsce zostaje powołany Alex Michaels, który za wszelką cenę chce złapać morderców. Początkowo uważa, że zabójstwo jego przyjaciela Steve było wykonane na zlecenie szefa nowojorskiej mafii Raya Genaloniego. Tymczasem Day ginie na zlecenie Władimira Plechanowa Rosjanina, programisty komputerowego mieszkającego w Groznym w Czeczeni, który za cel obrał sobie zdobycie zdobycie pieniędzy i władzy.
Autor już na początku zdradza kim jest zamachowiec, według mnie mógłby to zrobić trochę później.
W książce jest kilka wątków, które ze sobą łączą się. T.Clancy wprowadził do swojej powieści kryminalnej świat wirtualny, do którego bohaterowie mogli przenosić się za pomocą swoich awatarów i programów komputerowych. Książka nie jest rewelacją, spodziewałam się czegoś lepszego.

Piotrek | 2011-11-25
Przeczytana: 25 listopada 2011

Niestety, ani to dobre, anie z drugiej strony złe. Przeciętny pomysł, aby mieszać czytelnikowi świat realny i wirtualny. Książka jak na Clancy'ego taka inna, dziwna. Główny wątek zamachu zostaje pominięty aż do końca a rozwijają się inne wątki które niewiele wnoszą do książki jako całości. Jakby autor zapomniał o czym ma być książka.

Boczeretko84 | 2016-05-28
Przeczytana: 27 maja 2016

usypiająca kilka lat to czytałem:(((

monk | 2014-05-24

Duże rozczarowanie...

Piciu | 2012-01-26

Książka nie jest rewelacyjna. Jest to moje pierwsze spotkanie z panem Clancy, spodziewałem się troszkę więcej jednak nie zmienia to faktu, że bardzo przyjemnie czytało się "Zamach". Nie jestem fanem wirtualnego świata, który był ważną częścią tej książki. Rozumiem, że był to ukłon w stronę ludzi nie znający się na technologii komputerowej i dzięki temu można było wytłumaczyć działania hakerskie bez wprowadzania terminologii technicznej.

Cieszy mnie to, że książka mi się podobała, a nie jest to najlepsza pozycja tego autora, przez co czeka mnie jeszcze dużo frajdy ;)

Rhey | 2011-11-23

Książka z pewnością nie zachwyci miłośników wielkiej literatury. Bohaterowie sprawiają wrażenie jakby zostali stworzeni w generatorze stereotypowych postaci z kina akcji lat 90'. Intryga miejscami nie trzyma się kupy a i warsztat literacki nie jest zbyt imponujący. Z drugiej strony w pewnej kategorii jest to pozycja idealna. Czyta się ją łatwo. Jest podzielona na krótkie segmenty dzięki czemu czytanie można przerwać w niemal dowolnym momencie. Krótko mówiąc idealnie nadaje się do umilenia podroży tramwajem lub autobusem.

JanekRosik | 2018-09-07
Gracjan | 2018-05-05