Kwartet aleksandryjski. Mountolive

Wydawnictwo: Czytelnik
The Alexandria Quartet. Mountolive
83-07-02502-8
Karola

,,Miłość jest więzią kompozycyjną Kwartetu aleksandryjskiego, ale także żywiołem ukazanego w nim chaosu. Postacie kobiet: Melissa, Justyna, Leila, Clea, Liza. Każda z nich jest wtajemniczeniem w inny świat miłości. Postacie mężczyzn: Darley, Pursewarden, Nessim, Naruz, Mountolive. Każdy z nich gubi się aż do zatracenia w tych światach miłości równie splątanych jak labirynt Aleksandrii… Każda z...

Każda z tych miłości będzie do końca niewiadoma. Durrell, szukając miłości współczesnej, ustawia lustra, które odbijają tę samą chwilę tej samej miłości jakżeż niepodobnie. Które odbicie jest prawdziwe? Prawdziwe są wszystkie.” Zbigniew Bieńkowski, Modelunki, 1966

źródło opisu: Wydawnictwo Czytelnik, 1996.

źródło okładki: zdjęcie autorskie

gggagg | 2014-11-14

Cóż można powiedzieć o autorze, po prostu jeden z największych i jednocześnie najbardziej niedocenianych przez polskich czytelników autorów. polecam wszystko co napisał.

Bibl-io-anna | 2017-07-02
Przeczytana: 2008 rok

Moim zdaniem najsłabsza z "Kwartetu aleksandryjskiego" -- ale nadal niesamowicie dobra! Jedna długa -- bardzo długa -- historia miłosna, przeplatana polityką i interesami gęściej niż w brazylijskiej telenoweli... Od pozostałych części cyklu różni się przede wszystkim oddaleniem -- i rozciągnięciem -- w czasie.

Marek Krzystek | 2018-11-01
Przeczytana: 01 listopada 2018