Absolut, człowiek, świat. Studium myśli Jakuba Böhmego i jej źródeł

830109799X
filozofia, mistyka, gnoza, Böhme
filozofia i etyka
Szczepan

Filozofia, mistyka, gnoza Jakuba Böhme.

źródło opisu: Opis autorski dokonany przez bibliotekarza edytującego opis książki

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Maciej | 2012-10-19

Nieniejsze studium - potraktowane jako analiza treści teorii, czyli jako ich rekonstrukcja i interpretacja - rozważa koncepcję absolutu, człowieka i świata, wypracowaną przez panteistyczną mistykę niemiecką od Mistrza Eckharta po Jakuba Bohmego, czyniąc z myśli tego ostatniego główny przedmiot swoich zainteresowań. Nie jest ono jednak poświęcone mistyce samej w sobie pojmowanej - jest to węższy, właściwy sens terminu "mistyka" - jako koncepcja szczególnego rodzaju bezpośredniej komunikacji między indywiduum ludzkim a bytem duchowym pierwotnym wobec innych bytów ... (z Wstępu, s. 8)

Rafał | 2017-11-27
Andrzej | 2017-04-27