Ścieżka Janusza

Cykl: Operacja "HYDRA" (tom 1)
Wydawnictwo: WordPress
przygoda

Janusz wyrusza w Polskę, by odnaleźć ogromna przetwórnię narkotyków. Dowiaduje się, ze w najbliższych dniach pojawi się tam największa w historii kraju dostawa białej śmierci. Ma niespełna tydzień, by zapobiec zalaniu polskich szkół niebezpiecznym towarem.Ale czy Hydra podda się łatwoa Janusz penetruje środowisko handlarzy narkotyków. Pomaga mu chłopak, który odszedł z tego kręgu w wyniku traumatycznych przeżyć. Razem docierają do największego w Polsce magazynu narkotyków. Podczas podróży Janusz z ust byłego narkomana i handlarza dowiaduje się, jak podstępnie działa mechanizm wchodzenia w to śmiertelnie niebezpieczne środowisko.

Czytałam tą książkę jako nastolatka i pamiętam, że bardo mi się spodobała koncepcja pisarza, aby napisać sześć książek, o sześciu bohaterach, którzy na początku wszyscy razem się spotykają w jakimś tajnym pomieszczeniu (jeśli dobrze pamiętam), a następnie każdy osobno wyrusza w Polskę, aby potocznie mówiąc, ściąć głowę Hydrze. Każdy z nich ma inną misję do wykonania, Janusz ma zadanie związane z narkotykami, Kasia z prostytucją, Ewelina z handlem ludźmi, Mirek z sektą, Patrycja z kradzieżą kosztowności, a Waldemar z terroryzmem.

Wszyscy są oni nastolatkami, a zadania mają bardzo niebezpieczne. Jest to może trochę naciągane, że tak młodzi ludzie zostali wysłani do tak poważnych zadań, ale książki czytało mi się bardzo dobrze. Pamiętam, że bohaterowie posiadali ciekawą technologię kryminalistyczną ;). Kiedyś mam zamiar powrócić do tej serii i przekonać się, czy nadal będę uważać ją za taką dobrą.

malinowa017 | 2014-08-12
Przeczytana: sierpień 2014

SUPER. Na pewno przeczytam ponownie.

dominika0071 | 2016-11-23
martineska | 2016-10-14