Okładka książki Liturgiczne bomby zegarowe "Vaticanum II" : zniszczenie katolickiej wiary przez zmiany w katolickim kulcie Michael Davies
Michael Davies Wydawnictwo: Te Deum Sp. z o. o. religia
religia
Liturgical time bombs in Vatican II : the destruction of the catholic faith through changes in catolic worship
Te Deum Sp. z o. o.
2004-01-01
2004-01-01
Tomasz Maszczyk
sobór watykański msza reformacja w kościele łacina

Czytając tą książkę miałem wrażenie, że to skrócona wersja Nowej Mszy papieża Pawła. Krótko i na temat. Dobra, by kogoś zainteresować problemem reformy liturgicznej.

Polecam przeczytać tę lekturę! Wyjaśnia i podkreśla to, gdzie dokonało się nadużycie przy pracy nad reformą liturgii w czasie II Soboru Watykańskiego. Jak bardzo te zmiany miały wpływ na utratę wiary, na obniżenie ilości udzielanych chrztów i małżeństw, na wzrost tzw. „rozwodów” (a raczej unieważnień związków małżeńskich),na obniżenie powołań kapłańskich i zakonnych, na likwidację wielu placówek i grup duchownych. Można wiele wyliczać, jak bardzo ten manewr rewolucji Mszału rzymskiego doprowadził do destrukcji. Przedstawia także historyczne fakty jak liturgia poddawana została nieustannym zmianom od 1962 roku (na obradach i dyskusjach) po dzień dzisiejszy.

świetna. W prosty przejrzysty sposób książka pokazuje jak wprowadzono dwuznaczne fragmenty w dokumenty soborowe, które potem pozwoliły modernistom wprowadzić nową mszę, która zaprzecza tradycji.
A także dalszych historia zmian mszy i fatalne efekty tych zmian. Książka dla katolików, którzy chcą zrozumieć.

Książkę czyta się bardzo szybko i przyjemnie. Autor wyciąga z dokumentów Soboru Watykańskiego II wszystkie rewolucje zwane tykającymi bombami zegarowymi. Ukazuje jak te bomby zmieniły oblicze Kościoła rzymskokatolickiego, a właściwie jej tragiczny stan, który jest obecny aż do dnia dzisiejszego.

• RELIGIA [przeczytać]
  • 0.3.Do kupna/pożyczenia
  • +
  • Niedokończone.
  • Herezje

Michael Davies Liturgiczne bomby zegarowe "Vaticanum II" : zniszczenie katolickiej wiary przez zmiany w katolickim kulcie Zobacz więcej