Liturgiczne bomby zegarowe "Vaticanum II" : zniszczenie katolickiej wiary przez zmiany w katolickim kulcie

Tłumaczenie: Tomasz Maszczyk
Wydawnictwo: Te Deum Sp. z o. o.
Liturgical time bombs in Vatican II : the destruction of the catholic faith through changes in catolic worship
religia
Marysia

Michael Davies, niedawno zmarły wybitny katolicki pisarz i publicysta, w niniejszej pracy dokumentuje, jak abp Annibale Bugini- zanim został usunięty ze stanowiska przez papieża Pawła VI, jako podejrzany o członkostwo w masonerii- zdołał "zreformować" katolicką Mszę świętą, czyniąc z niej nieustannie ewoluujący obrzęd, który katolicy muszą znosić od 1969r. Cytując kardynałów i biskupów, a także liberalnych "ekspertów" i protestanckich obserwatorów podczas II Soboru Watykańskiego, autor analizuje dwuznaczności wbudowane przez rewolucjonistów w dokumenty soborowe, które stały się prawdziwymi bombami z opóźnionym zapłonem. Na końcu pracy Michael Davies przytacza smutne statystyki , ukazujące, że reforma liturgiczna wydała gorzkie owoce w postaci masowej utraty wiary i porzucenia praktyk religijnych w krajach Zachodu. Autor apeluje o powrót tradycyjnej Mszy łacińskiej, która zawsze przynosiła owoc licznych powołań kapłańskich, zdrowych katolickich rodzin i autentycznej świętości.

źródło opisu: Te Deum, 2004.

źródło okładki: http://www.tedeum.pl/tytul/648,Liturgiczne-bomby-zegarowe-Vaticanum-II

kubus3817 | 2018-07-23

Książkę czyta się bardzo szybko i przyjemnie. Autor wyciąga z dokumentów Soboru Watykańskiego II wszystkie rewolucje zwane tykającymi bombami zegarowymi. Ukazuje jak te bomby zmieniły oblicze Kościoła rzymskokatolickiego, a właściwie jej tragiczny stan, który jest obecny aż do dnia dzisiejszego.

Kita | 2016-12-21
Przeczytana: 03 stycznia 2016